Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

Wymogi Depozytowe

Domyślnie oferujemy warunki handlu detalicznego i ograniczoną dźwignię finansową, z opcją dostępu do wyższej dźwigni finansowej, jeśli przekwalifikujesz się do kategorii Klienta Profesjonalngo w Gabinecie Inwestora.

Wybierz Warunki Handlu

Wysokość dźwigni finansowej dla CFD na Waluty:

Dźwignia Instrumenty
1:30
  • Główne pary walutowe: EURUSD, GBPUSD, USDJPY, USDCHF i USDCAD.
  • Główne pary krzyżowe: CADJPY, EURCAD, EURGBP, EURJPY, GBPCAD, GBPJPY, CADCHF, EURCHF, GBPCHF, CHFJPY.
1:20
  • Pozostałe pary walutowe.
  • GOLD, XAUAUD-ECN.
  • [DAX30], [DJI30], [SP500], [NQ100], [JP225], [ASX200], [STOXX50], [FTSE100], [CAC40].
1:10 Pozostałe CFD na indeksy i towary (przykładowo WTI, SILVER, [IBEX35]).
1:5 CFD na akcje, ETFy i obligacje (przykładowo #AAPL, #QQQ, #Bund).
1:2 CFD na kryptowaluty (przykładowo BTCUSD, ETHUSD).
Sprawdź przykłady kalkulacji depozytu zabezpieczającego

Uwagi:

  1. Jeżeli pozycja zostanie otwarta lub zamknięta (w całości lub częściowo) na godzinę przed zamknięciem piątkowych notowań (pre-close hour) na jakimkolwiek instrumencie, oferowana dźwignia finansowa na wszystkie pozycje to 1:50. Dotyczy to również transakcji otwartych wcześniej (przed ostatnią godziną handlu) ale nie dotyczy tych z niższą dźwignią (np. 1:10). Powyższe zasady mają wydłużony czas trwania na indeksy cash a odpowiednie informacje znajdują się w opisie poszczególnych instrumentów w Specyfikacji Instrumentów. Wartość depozytów zabezpieczających na pozycjach z dźwignią 1:50 zastosowaną na godzinę przed zamknięciem sesji, jest automatycznie przeliczana w weekendy. Na otwarciu otwarciu sesji w poniedziałki, dźwignia finansowa zastosowana do takich pozycji odzwierciedla ich wartość nominalną zgodnie z ogólnymi zasadami depozytów zabezpieczających. Bierze się również pod uwagę poziom dźwigni finansowej wybranej w Gabinecie Inwestora (patrz poniżej Punkt 3). Należy również pamiętać, że powyższe warunki mogą zostać wprowadzone specjalnym ogłoszeniem w inne dni robocze w tygodniu, w przypadkach, gdy święta mogą wpływać na harmonogram handlu.
  2. Dla kontraktów CFD na Bitcoin (BTCUSD) i Ether (ETHUSD) ma zastosowanie zmiana wymogów depozytu zabezpieczającego przed zamknięciem notowań (pre-close margining) podobna do opisanej powyżej. Dla tych instrumentów, podwyższenie wymogu depozytu zabezpieczającego nastąpi godzinę przed zamknięciem (pre-close hour), tj. o godzinie 22.00 EET w piątki, a oferowana dźwignia zostanie zmieniona na 1:2.
  3. Wszyscy Klienci mają obecnie możliwość zwiększenia lub zmniejszenia wysokości dźwigni finansowej na rachunku z poziomu Gabinetu Inwestora. Prosimy mieć na uwadze, że zmiana dźwigni ma natychmiastowy wpływ na poziom depozytu zabezpieczającego dla wszystkich otwartych pozycji. Jeśli zdecydujecie się Państwo na zmniejszenie poziomu dźwigni, obowiązywać będą zakresy wartości nominalnej pozycji dla wybranego poziomu dźwigni zgodnie z powyższymi tabelami.
  4. Wymogi depozytowe dla instrumentów innych niż wymienione powyżej dostępne są w Specyfikacji Instrumentów poprzez wybranie instrumentu w menu.
  1. Wymogi depozytowe dla instrumentów innych niż wymienione powyżej dostępne są w Specyfikacji Instrumentów poprzez wybranie instrumentu w menu.

Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.