Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

Najlepsze oprogramowanie do analizy technicznej

Oprogramowanie do AT

Kiedy zaczniesz trading odkryjesz, że sukces polega na podążaniu za wcześniej ustalonymi zasadami. Przeważnie każdy Trader ustala swoje zasady zawierania transakcji podczas układania swojej strategii tradingowej. Bez stosowania się do założonych wcześniej reguł możemy osiągnąć zysk, jednakże czy będzie on długotrwały? Bardzo wątpliwe. Spora część osób korzysta oraz opiera swoje reguły tradingu na analizie technicznej. Ważne jest zatem dobranie odpowiednich narzędzi, które ułatwią oraz usprawnią nasz trading. Z pomocą oprogramowania do analizy technicznej możemy zautomatyzować niektóre obliczenia, edytować strategie lub też w pełni ją zautomatyzować. Należy pamiętać, że wybór nieodpowiednich narzędzi tradingowych może okazać się niekorzystny, dlatego należy nad tym popracować.

W bieżącym artykule wypunktujemy najważniejsze oraz najbardziej przydatne oprogramowanie stosowane w tradingu oraz analizie technicznej. Wszystkie narzędzia opisane w poniższym artykule będziesz mógł przetestować u siebie na komputerze. Dzisiejsza globalizacja przyczyniła się do większej dostępności tego typu oprogramowania, zatem należy umieć wyselekcjonować, które oprogramowanie może okazać się użyteczne dla naszego sposobu handlu. Przyjrzymy się zatem najlepszym tego typu programom oraz funkcjom jakimi się charakteryzują.

MetaTrader 4

Jedno z najlepszych narzędzi do analizy technicznej jest dostępne za darmo. Jeżeli jesteś już na rynku walutowym, to prawdopodobnie już zapoznałeś się z platformą MetaTrader 4. Jeżeli nie, to nie martw się – możesz przetestować Meta Trader 4 zakładając konto demonstracyjne tutaj. Także załóż konto demonstracyjne i przetestuj zestaw narzędzi dostępnych w MetaTrader 4. Warto zapoznać się z platformą MT4, ponieważ może dostarczyć Ci wszystkiego czego potrzebujesz do odpowiedniego tradingu. Wszystkie rzeczy, które może zaproponować Ci platforma MT4 w związku z analizą techniczną znajdziesz poniżej.

Interwały czasowy

Jeden z najbardziej kluczowych elementów w analizie technicznej to czas. Warto pamiętać o tym, że to długoterminowy trend na wyższym interwale decyduje o tym, co się stanie na mniejszym interwale, dlatego warto wiedzieć, co się dzieje na większych interwałach. Dzięki oprogramowaniu MT4 możesz uzyskać dostęp do dziewięciu interwałów czasowych, dzięki temu będziesz mógł z łatwością zlokalizować główny trend. Jest to jedna z najważniejszych funkcji dla traderów.

Wskaźniki

Wskaźniki stosowane do analizy technicznej są ważnym aspektem dla większości Traderów dostępnych na rynku walutowym. W platformie transakcyjnej MT4 można uzyskać dostęp do ponad 50 wskaźników, które pomogą Ci zidentyfikować główny trend panujący na rynku, czy też chwilowe wyprzedanie/wykupienie rynku. Oprócz tego, każdy użytkownik jest w stanie dostosować wskaźnik do swoich potrzeb. Można zmienić badany okres, który bierze pod uwagę wskaźnik techniczny przy obliczaniu danych historycznych, a także kolorystykę. Wszystko to sprawie, że platforma MT4 daje Traderom lepsze warunki do zawierania transakcji. Dodatkowo deweloperzy platformy wyszli naprzeciw początkującym. Bowiem udostępnili podstawowy zestaw wskaźników wykorzystywanych w analizie technicznej bez dodatkowych opłat, należy tylko zainstalować platformę. Zaawansowani natomiast mają szeroką gamę wskaźników, które zostały stworzone przez innych Traderów i które można w łatwy sposób dodać do platformy.

Obiekty graficzne

Ten typ narzędzi przydaję się osobom, które wykorzystują w swoich analizach czystą AT. Dzięki obiektom graficznym w łatwy i przejrzysty sposób można nanieść na wykres wsparcie, opór oraz inne kształty, które poprawią nasze wyniki transakcyjne.

Jest jeszcze wiele plusów platformy MT4, powyżej zostały wymienione tylko te podstawowe. Teraz przyjrzyjmy się innym programom, które mogą okazać się przydatne w analizie technicznej.

Autochartist

Jest to narzędzie, które wykorzystywane jest do rozpoznawania formacji technicznych na wykresie. Główną zaletą tego narzędzia jest to, że jest dostępny jako aplikacja internetowa, dzięki temu można łatwo uzyskać do niej dostęp za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Na podkreślenie zasługuje fakt, że nie musimy pobierać ani instalować platformy, ponieważ jest uruchamiana w przeglądarce. Dodatkową zaletą jaką szczyci się Autochartist, jest to, że może być w łatwy sposób zintegrowany z platformą MT4 poprzez użycie wtyczki. Tym sposobem do naszej platformy MT4 możemy zastosować narzędzie do wykrywania formacji technicznych na naszym wykresie.

Edukacja Forex

Jak działa Autochartist? Głównym aspektem oraz zadaniem AC jest automatyczne rozpoznawanie wzorców technicznych. Wielu Traderów nie słyszało o przeróżnych formacjach technicznych tj. głowa i ramiona, klin, trójkąt etc. Dzięki AutoChartist o wiele szybciej wykryjemy daną formację na wykresie oraz w późniejszym czasie sami zaczniemy dostrzegać takie formacje. AC automatycznie skanuje wykres i identyfikuje formacje techniczne na wszystkich interwałach. W ten sposób można łatwo dowiedzieć się, jakie formacje techniczne znajdują się na wykresie oraz poznać ich znaczenie. Wszystko to sprawia, że jest to jedno z najbardziej poważanych narzędzi stosowanych do AT.

MotiveWave

Narzędzie jest to wykorzystywane przez Traderów opierających swoje decyzji na teorii fal Elliotta. Z pomocą danego narzędzia, Trader może rozwijać swoją wiedzę na temat teorii fal Elliotta, a także korzystać z danych pochodzących z zaawansowanych algorytmów. MativeWave jest dostępny jako strona internetowa, która aktualnie przeprowadza analizę wykresów za pomocą teorii fal Elliotta. W ostatnim czasie zaczęła także dostarczać szeroką gamę różnych badań na temat rynku.

Niestety dane oprogramowanie posiada dwie wady. Pierwszą wadą jest to, że należy zainstalować daną aplikacje na swoim komputerze. Nie jest to problem dla większości osób, jednakże należy spędzić trochę czasu przed komputerem. Po drugie, pomimo tego, że narzędzie jest bardzo przydatne i opłacalne to niestety nie jest za darmo. Ceny zaczynają się od 100 dolarów na miesiąc, jednakże można uzyskać darmowy 14-dniowy okres testowy. Jeżeli jesteś początkującą osobą, to możesz przeglądać zakładkę „Okiem Analityka Technicznego" na stronie Admiral Markets, jest w pełni darmowa.

Powyżej zostały opisane znakomite programy stosowane do analizy technicznej. Przyjrzyjmy się zatem, jak można odróżnić dobre oprogramowanie do analizy technicznej od złego.

Wybór oprogramowania do analizy technicznej

Wybór programu do analizy technicznej nie jest taki prosty jak może się wydawać. Niektóre oprogramowania będą działały automatycznie, tym samym nie zezwolą traderowi na edycje wykresu oraz wskaźników. Niektóre dają pełną gamę możliwości, jak możliwość edycji i pełnego dostosowania, wraz z dodaniem własnych narzędzi. Rzućmy zatem okiem, czym należy kierować się w wyborze oprogramowania do analizy technicznej.

Optymalizowanie tradingu

Każde oprogramowanie tego typu powstało w celu poprawienia wyników transakcyjnych. Dlatego w wyborze programu do analizy technicznej należy kierować się tymi przesłankami. Jeżeli wiemy, że ten program zwiększy nasze prawdopodobieństwo większego zysku, to nie mamy nad czym się zastanawiać.

Współpraca z platformą transakcyjną

Narzędzie lub też całe oprogramowanie stosowane do analizy technicznej powinno być kompatybilne z platformą transakcyjną. Mogłoby to być uciążliwe, gdybyśmy musieli wprowadzać zlecenia na innej platformie. Dlatego ważne jest, żebyśmy od razu dobrali odpowiednią platformę transakcyjną. Z tego względu zalecamy założyć konto demonstracyjne oraz pobrać jedną z najlepszych platform do analizy technicznej MetaTrader 4. Do platformy MT4 można pobierać dowolne wtyczki, które mogą ułatwić Ci dokonywanie transakcji. Jedną z nich jest dodatek MT4 Supreme, który udostępnia tylko Admiral Markets.

Wersja online

Jeżeli oprogramowanie nie jest dostępne jako wtyczka do MT4, to możesz w dalszym ciągu korzystać z jego zalet tylko, że poprzez przeglądarkę. Może to nie być zbytnio przekonujące, szczególnie, że będziesz zmuszony podzielić swój pulpit na dwie części. Największym plusem tego typu oprogramowania jest brak konieczności instalowania go na komputerze.

Mamy nadzieje, że wyjaśniliśmy Ci kwestie wyboru odpowiedniego narzędzia do tradingu i analizy technicznej. Zapraszamy zatem do założenia konta demonstracyjnego w Admiral Markets.

Otwórz demo