Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
Strona dostępna tylko w języku angielskim
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator efsa fca

Co to jest Ethereum ETH - Poradnik Kryptowaluty od A do Z

Ethereum

Ethereum (ETH) jest otwartą platformą opartej na technologii blockchain, która pozwala na budowę i udostępnianie zdecentralizowanych aplikacji. Ethereum to coś więcej niż sama kryptowaluta, ETH ma do zaoferowania o wiele więcej.

Zatem, czy jest to jak Bitcoin? Cóż i tak i nie. Zarówno Bitcoin jak i Ethereum bazują na tej samej technologii - tzw. bloków, ale na tym kończy się ich podobieństwo. Bitcoin posiada w swojej ofercie pojedynczą aplikację, elektroniczny system walutowy typu peer-to-peer, który umożliwia płatności online. Jest to waluta w czystej formie. Bitcoin wykorzystuje technologię bloków do śledzenia, kto jest właścicielem monet, z kolei technologia blockchain używana przez Ethereum służy jako platformy do uruchomienia dowolnej zdecentralizowanej aplikacji. Według Bloomberga jest to wspólne oprogramowanie, które może być używane przez wszystkich, ale jest odporne na próby manipulacji. Reasumując, możliwości Ethereum są nieograniczone.

Już pewnie słyszałeś, że na platformie Admiral Markets możesz handlować na Ethereum ( ETH/USD). Otwórz rachunek demonstracyjny i sprawdź, jak wygląda handel na CFD na kryptowaluty.

Bezpłatny Rachunek Demo

Ethereum - kto wymyślił ETH?

Ethereum został stworzony przez Vitalik'a Buterin, badacza kryptowalut, programistę, który w 2013 roku pracował nad Bitcoinem. Finansowanie nowego przedsięwzięcia odbyło się dzięki inwestorom. System został uruchomiony 30 lipca 2015 roku, gdzie na sprzedaż było 11.5 mln monet - Ethereum Coin.

Jak działa Ethereum?

W blokach Ethereum zamiast “wydobycia" lub też “wykopania" monet ( kopanie Ethereum) użytkownicy pracują, aby otrzymać monetę. Ethereum waluta jest również używana przez programistów do płacenia za usługi w sieci Ethereum.

Technologia Blockchain co to jest?

Zastanawiasz się, co to jest blockchain? Nic prostszego, Blockchain jest księgą transakcyjną, śledzi wszystkie transakcje, które kiedykolwiek zostały dokonane w określonej sieci. Po zapełnieniu jednego bloku tworzony jest nowy. Bloki dodawane są do blockchainu w kolejności chronologicznej. Każdy komputer podłączony z określoną siecią (np. Ethereum lub Bitcoin) pobiera kopię blockchaina.

Blockchain technologia odporna jest na cyberataki, w której bezpieczeństwo jest zapewnione dzięki kryptografii. Technologia blockchain oparta na zakodowanej kryptograficznej strukturze, nie potrzebuje żadnej instytucji pośredniczącej, weryfikującej dane z transakcji czy potwierdzającej jej uczestników, dzięki czemu koszty jej działania są nieporównywalnie niższe z innymi systemami, a wydajność olbrzymia.

W przypadku kryptowaluty Ethereum blockchain, każda transakcja jest zapisywana w blokach. Wszystkie prawa własności i transakcje przeprowadzone w sieci Ethereum są w niej przechowywane.

Ether - gdzie można płacić ETH?

Ether jest coraz bardziej popularny. Z każdym dniem przybywa miejsc, w którym możesz dokonać transakcji za pomocą Ether waluta ETH.

Ethereum kurs i notowania Ether

Na poniższym wykresie przedstawiono notowania Ethereum od momentu powstania. Na samym początku istnienia Ether nie wykazywał się dużymi wzrostami. Bardzo mało osób o nim słyszało. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu mogłeś nabyć Ether Coin za 9,76 USD, natomiast w pewnym momencie mogłeś je sprzedać za 407.10 USD, co stanowi ponad 5000% wzrostu.

Ethereum kurs

Źródło: World Coin Index 4

ETH kurs - dlaczego kurs Ethereum rośnie tak szybko?

Dlaczego cena Ethereum poszybowała w kosmos? Cóż, odpowiedź jest prosta, ale również skomplikowana. Inwestorzy stali się bardziej świadomi.

W trakcie zdobywania wiedzy przez społeczeństwo i zagłębiania się w notowania kryptowalut takich jak Ether oraz Bitcoin, rośnie wolumen transakcyjny oraz zainteresowanie. Zarówno kryptowaluta Bitcoin jak i kryptowaluta Ethereum znalazły się w centrum zainteresowania, dlatego notowania kryptowalut bardzo szybko zyskują na wartości. W trakcie pisania tego artykułu cena Bitcoina osiągała coraz wyższe szczyty.

Bezpłatne Szkolenia Online

Czy Ethereum jest bezpieczne?

Ether jest całkowicie bezpieczny, ale tak samo jak w przypadku innych instrumentów oferowanych przez Admiral Markets musisz pamiętać o zmienności i płynności. Jeżeli zanikną, to instrument staje się bardziej ryzykowny.

Naszym klientom zawsze zalecamy, aby wykorzystali profesjonalne narzędzia jak Ochrona z tytułu Zmienności, która pomaga w zarządzaniu ryzykiem oraz zabezpiecza tradera przed ewentualnym zanikiem płynności.

Czy wiesz, że na rachunku Admiral Markets możesz handlować kryptowalutami? Niedawno udostępniliśmy nowe kryptowaluty. Wypróbuj je już teraz na rachunku demonstracyjnym, dzięki temu dopracujesz swoją strategię handlu na Kryptowalutach CFD. Oprócz Ethereum CFD, Admiral Markets posiada w swojej ofercie CFD na takie kryptowaluty jak Bitcoin, Litecoin, Ripple i Bitcoin Cash. Ponadto wszystkie pięć kryptowalut CFD znajduje się na rachunku realnym.

Pamiętaj, żeby zawsze być na bieżąco z naszymi bezpłatnymi szkoleniami online, podczas których poruszamy tematykę kryptowalut.

Przetestuj strategie na rachunku Demo

Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.