76% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator CySEC efsa fca

Kiedy inwestować na giełdzie?

Czas czytania: 13 minut

Czy wiesz, że jedną z największych obaw traderów i inwestorów na całym świecie jest wybór złego momentu na inwestowanie na giełdzie? Każdy z nich zadaje sobie pytanie: kiedy inwestować na giełdzie? Moment zakupu może ostatecznie mieć ogromny wpływ na ogólny wynik - zysk lub stratę. Jednak proces określania, kiedy inwestować na giełdzie, może być dość prosty, o czym się wkrótce przekonasz.

kiedy inwestować na giełdzie

W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób najlepiej i kiedy inwestować na giełdzie, jak korzystać ze specjalnych narzędzi, które pomogą Ci dowiedzieć się, kiedy kupować akcje, dlaczego teraz to właśnie może być najlepszy moment, by zacząć i jak możesz zacząć inwestować na giełdzie już dziś!

Giełda inwestowanie - definicja

Giełda" to termin używany do opisania miejsca, w którym obraca się akcjami spółek publicznych. Początkowo rynki te mogły być znalezione na lokalnym targowisku. Obecnie rynki akcji są obsługiwane przez giełdy.

Na przykład spółki publiczne, takie jak Apple, BP i Facebook, notują swoje akcje za pośrednictwem giełdy takiej jak New York Stock Exchange lub London Stock Exchange. Giełda inwestowanie pomaga w kupnie i sprzedaży akcji oraz śledzi podaż i popyt na akcje notowane na giełdzie, co w efekcie determinuje ich cenę.

Poznanie czynników wpływających na podaż i popyt na akcje spółki może pomóc w określeniu najlepszych momentów inwestowania na giełdzie.

Kiedy inwestować na giełdzie?

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie inwestują na giełdzie, jest nadzieja, że wartość ich inwestycji wzrośnie. Idealnym scenariuszem jest kupowanie akcji spółki po niskiej cenie, a następnie - jeśli ogólny popyt na akcje wzrósł - sprzedaż innej osobie po cenie wyższej. Twój broker Forex, taki jak Admiral Markets, pomaga w zawarciu tej transakcji, ponieważ jego technologia pomaga skierować Twoje zlecenia kupna lub sprzedaży na giełdę.

Zatem kluczem do odpowiedzi na często zadawane pytanie „skąd wiedzieć, kiedy inwestować na giełdzie?", jest identyfikacja przyczyny zmiany popytu. Istnieje wiele sytuacji, które wpływają na popyt na akcje, ale są trzy główne, o których powinieneś wiedzieć.

# 1 Godziny otwarcia rynku akcji

Aby dowiedzieć się, kiedy inwestować na giełdzie należy pamiętać, że każdy rynek papierów wartościowych na całym świecie ma określone godziny otwarcia i zamknięcia, czyli rozpoczęcia i zakończenia handlu. Oznacza to, że jeśli inwestor chce kupić lub sprzedać akcje spółki, musi poczekać, aż rynek się otworzy. Jeśli nastąpi jakieś wydarzenie, gdy rynki są zamknięte, otwarcie rynku akcji może często być bardzo niestabilne, powodując duże wahania cen. Wynika to z faktu, że inwestorzy po raz pierwszy mogą przeprowadzać transakcje tego dnia i zareagować na to wydarzenie.

Wiedza, kiedy inwestować na giełdzie, oznacza wiedzieć, kiedy giełda się otwiera i zamyka. Oto godziny handlu dla kilku największych światowych rynków akcji:

 • Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych: 9.30 - 16.00 czasu lokalnego.
 • Londyńska Giełda Papierów Wartościowych: 8:00 - 16:30 czasu lokalnego.
 • Giełda Papierów Wartościowych w Tokio: 9: 00–15: 00 czasu lokalnego, z lunchem w godz. 11.30 - 12.30.

Wielu aktywnych inwestorów lub krótkoterminowych traderów giełdowych koncentruje się na handlu i inwestowaniu na gieldzie w ciągu pierwszych kilku godzin po otwarciu rynku, ponieważ wtedy prawdopodobnie pojawi się najwięcej zleceń lub transakcji, tworząc w ten sposób główny ruch cenowy.

Jeśli kiedykolwiek masz wątpliwości, kiedy notowania danej firmy są otwarte, możesz odwiedzić stronę Specyfikacji Instrumentów Admiral Markets, która wskaże godziny handlu dla wybranego rynku, co pokazuje poniższy przykład:

kiedy inwestować na giełdzie

W tym przykładzie strona Specyfikacji Instrumentów zawiera szczegółowe informacje dotyczące handlu akcjami Royal Dutch Shell w Admiral Markets. Na dole znajduje się również harmonogram handlu oparty na strefę czasową Europy Wschodniej (EET). Może to okazać się bardzo przydatną informacją, ponieważ dzięki Admiral Markets możesz inwestować w spółki z 15 największych giełd na świecie - a jak to zrobić? Kiedy grać na gieldzie? To proste!

Rachunek Invest.MT5 Admiral Markets pozwala inwestować na rynkach ponad 4000 akcji online, wszystko z platformy handlowej MetaTrader. Dowiedz się więcej na ten temat, klikając na poniższy baner:

Inwestuj w akcje i fundusze ETF

# 2 Wydarzenia gospodarcze i komunikaty

Każdego dnia ma miejsce wiele wydarzeń gospodarczych i publikowanych jest komunikatów, które mogą wpływać na popyt na akcje spółki. Zazwyczaj wszelkie wiadomości dotyczące konkretnej spółki będą miały największy wpływ na cenę akcji tej spółki.

Na przykład ogłoszenie nowego produktu, wzrost sprzedaży lub pozytywny raport o zyskach mogą zachęcić inwestorów do zakupu większej liczby akcji spółki w wyniku otrzymania sygnałów, kiedy inwestować na giełdzie. I odwrotnie, wszelkie złe wieści związane ze sprzedażą, wycofaniem produktów, skandalami, błędami księgowymi itp. mogą spowodować, że inwestorzy sprzedadzą część lub wszystkie swoje pozycje. W obu sytuacjach popyt na akcje spółki może ulec zmianie, powodując znaczny ruch cen.

Spójrz na 5-minutowy wykres cen akcji Apple na 31 lipca 2019 z platformy handlowej Admiral Markets MetaTrader 5:

inwestowanie na giełdzie przez internet

Źródło: UWAGA: Wyniki osiągane w przeszłości niekoniecznie gwarantują pojawienie się podobnych w przyszłości.

Firma opublikowała pozytywny raport finansowy za drugi kwartał 30 lipca 2019 r., już po zamknięciu rynku. Gdy rynek otworzył się następnego dnia, popyt na akcje był tak wysoki (co oznacza, że wielu inwestorów i inwestorów chciało kupić więcej akcji Apple), że cena gwałtownie wzrosła. To oznacza, że inwestorzy wiedzieli, kiedy inwestować na giełdzie.

Inne zdarzenia natury gospodarczej mogą również wpływać na popyt na akcje spółki. Na przykład decyzja banku centralnego o podwyższeniu lub obniżeniu stóp procentowych może mieć znaczący wpływ na rynek papierów wartościowych w danym kraju, wpływając w ten sposób na poszczególne akcje i tym samym dawać sygnały inwestorom, kiedy inwestować na giełdzie.

Gdzie zatem możesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami dla konkretnej firmy? Cóż, zarówno posiadacze rachunków demo, jak i rachunków rzeczywistych w Admiral Markets mogą uzyskać dostęp do ekskluzywnego pulpitu nawigacyjnego Analiz Premium bezpośrednio z Pokoju Inwestora po zalogowaniu, jak pokazano poniżej:

kiedy grac na giełdzie

Źródło: Pulpit nawigacyjny Premium Analytics, wyłącznie dla użytkowników Admiral Markets.

Na powyższym rysunku pulpit Premium Analytics pokazuje tylko część informacji, do których inwestorzy i traderzy mają dostęp, w tym wiadomości rynkowe, wiadomości dotyczące danego instrumentu, stan rynku, terminal badań rynku, kalendarz ekonomiczny, kalendarz komunikatów spółek i analizy techniczne. Sekcja wiadomości jest dostępna tylko dla posiadaczy rachunków rzeczywistych, ale ten poziom informacji może okazać się przydatny w zrozumieniu, jak wiedzieć, kiedy inwestować na giełdzie.

# 3 Cykl gospodarczy i biznesowy

Czy wiesz, że gospodarki światowe naturalnie wahają się między okresami wzrostu (ekspansja) i kurczenia się (recesja)? Jednym z przykładów jest kryzys finansowy z 2008 r., podczas którego globalne gospodarki skurczyły się i zanotowały okres recesji. Na większość dużych gospodarek powróciło ożywienie, by ostatecznie wejść w fazę długotrwałego wzrostu. Na przykład giełda w USA, zaledwie 10 lat po recesji finansowej, odnotowywała rekordowe poziomy indeksów.

Wielu długoterminowych inwestorów stara się kupować akcje firm, które zwykle osiągają dobre wyniki w fazie wzrostu lub ekspansji, takie jak firmy technologiczne lub związane z energią. Jednak w czasach kryzysu lub recesji inwestorzy długoterminowi mogą rozważyć zaangażowanie w akcje firm defensywnych, czyli takich jak firmy sektora usług użyteczności publicznej i służby zdrowia. Jest to znane jako „rotacja sektorami", w ramach której inwestorzy analizują cykl gospodarczy i biznesowy, aby wyznaczyć sobie najlepszy możliwy czas mówiący, kiedy inwestować na giełdzie.

Czy to dobry moment na inwestowanie na giełdzie?

Poniższy wykres pokazuje historyczny przebieg wartości indeksu S&P 500. Ten konkretny rynek służy do śledzenia wyników największych 500 spółek notowanych na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych. Jak widać, na giełdzie występowały okresy wzrostu cen (wzrost) i okresów spadku cen (spadek).

inwestowanie na giełdzie

Źródło: Admiral Markets MetaTrader 5, SP500, tygodniowy - Zakres danych: od 22 maja 2005 r. do 31 lipca 2019 r., utworzony 31 lipca 2019 r., o godzinie 21.08 BST. - UWAGA: Wyniki osiągane w przeszłości niekoniecznie gwarantują pojawienie się podobnych w przyszłości.

Wraz ze wzrostem cen coraz więcej inwestorów otwiera długie pozycje, aby czerpać zyski z rosnącego rynku. Jednym ze sposobów, w jaki mogą to zrobić, jest zakup fizycznych akcji w firmie i faktyczne posiadanie jej niewielkiej części. W okresach recesji istnieje również możliwość korzystania ze specjalistycznych produktów handlowych, takich jak kontrakty na różnicę lub kontrakty CFD, w celu „skrócenia" firmy, czyli potencjalnego czerpania zysków ze spadającego rynku. Dzięki Admiral Markets masz dostęp do wielu produktów inwestycyjnych i produktów traderskich.

Dzięki dostępowi do rynków globalnych naprawdę na wyciągnięcie ręki, jest teraz mnogość potencjalnych możliwości handlu niż kiedykolwiek wcześniej. Wystarczy tylko wiedzieć, kiedy inwestować na giełdzie. Wynika to z faktu, że traderzy mogą uzyskać dostęp do rynków akcji w Europie, Azji i USA, a także do innych rodzajów rynków, wszystko z poziomu swojego laptopa lub komputera.

Rozumiejąc sytuacje, które wpływają na optymalny moment na inwestycje na giełdzie (godziny otwarcia giełdy, wydarzenia gospodarcze i komunikaty informacyjne oraz zrozumienie cyklu koniunkturalnego), inwestorzy mogą pójść o krok dalej, korzystając z innych narzędzi, takich jak analiza techniczna lub analiza fundamentalna, która pomoże w podjęciu decyzji, kiedy inwestować na giełdzie.

Jeśli chcesz rozwinąć kolejne umiejętności, które pomogą Ci zdecydować, kiedy zainwestować na giełdzie, zarejestruj się na jeden z BEZPŁATNYCH kursów Super Trader Admiral Markets, składający się z 8 lekcji, dzięki któremu nauczysz się:

 • Analizy technicznej i fundamentalnej.
 • Techniki odpowiadającej warunkom rynkowym w czasie rzeczywistym.
 • Sposobu myślenia, nastawienie i narzędzi, które mają pomóc w odniesieniu sukcesu
 • Strategii handlowych od profesjonalnego tradera.

inwestowanie na giełdzie krok po kroku

Możesz także czytać dalej, aby dowiedzieć się, jak zacząć inwestować na giełdzie online oraz poznać wyjątkowe korzyści jakie wiążą się z inwestowaniem wraz z Admiral Markets, o czym na pewno będziesz chciał wiedzieć!

Inwestowanie na giełdzie przez internet z Admiral Markets?

Umiejętność inwestowania na giełdzie przez internet może początkowo wydawać się skomplikowana. Można to jednak zrobić w kilku prostych krokach. Po otwarciu rzeczywistego rachunku handlowego lub rachunku demo, po prostu otwórz platformę handlową MetaTrader 4 lub MetaTrader 5 i możesz uzyskasz dostęp do szerokiej gamy indeksów giełdowych, a także akcji z 15 globalnych giełd.

Wybierając okno Market Watch (Ctrl + M lub Widok -> karta Rynek) możesz wyświetlić wszystkie dostępne rynki, na których możesz handlować, jak pokazano poniżej:

granie na giełdzie

Ostrzeżenie: Wykresy instrumentów finansowych w niniejszym artykule mają charakter poglądowy i nie stanowią porady handlowej ani zachęty do kupna lub sprzedaży instrumentów finansowych oferowanych przez Admiral Markets (CFD, ETF, Akcje). Wyniki osiągane w przeszłości niekoniecznie gwarantują pojawienie się podobnych w przyszłości.

Po wybraniu rynku, na którym chcesz handlować, dzieli Cię już tylko jeden krok do zawarcia na nim transakcji. Po prostu kliknij na wykres prawym przyciskiem myszy, wybierz Handel, a następnie Nowe zlecenie, które wyświetli formatkę Twojego zlecenia, jak pokazano poniżej:giełda inwestowanie

Ostrzeżenie: Wykresy instrumentów finansowych w niniejszym artykule mają charakter poglądowy i nie stanowią porady handlowej ani zachęty do kupna lub sprzedaży instrumentów finansowych oferowanych przez Admiral Markets (CFD, ETF, Akcje). Wyniki osiągane w przeszłości niekoniecznie gwarantują pojawienie się podobnych w przyszłości.

Po co inwestować na giełdzie z Admiral Markets?

Handel z Admiral Markets oferuje szereg unikalnych funkcji i korzyści zarówno dla traderów krótko-, jak i długoterminowych.

Na przykład inwestorzy i traderzy mogą korzystać z części funkcji konta Trade.MT4, które oferuje takie korzyści:

 • Możliwość handlu kontraktami CFD na akcje, które pozwalają użytkownikom handlować z depozytem zabezpieczającym, co oznacza, że faktycznie potrzebujesz tylko niewielkiego depozytu, aby móc otworzyć większą pozycję.
 • Kupna i „skracania" akcji, co oznacza, że możesz potencjalnie czerpać zyski z rynków, które rosną lub spadają.
 • Użycie uznanych na całym świecie platform handlowych MetaTrader 4 i MetaTrader 5 z ekskluzywną wtyczką Admiral Markets Supreme Edition, oferującą zaawansowane zlecenia handlowe, macierz korelacji, narzędzia oparte o nastroje traderów i wiele innych.

Jeśli jednak myślisz o długoterminowym inwestowaniu w spółki publiczne z całego świata, możesz rozważyć rachunek Invest.MT5, na którym możesz korzystać z takich udogodnień, jak:

 • Możliwość inwestowania w giełdę na tysiące akcji i funduszy ETF z 15 największych giełd na świecie.
 • Otwarcie rachunku z minimalnym depozytem 1 € i inwestowanie już od 0,01 $ za akcję z minimalnymi opłatami transakcyjnymi wynoszącymi zaledwie 1 $ w przypadku akcji amerykańskich.
 • Otrzymywanie bezpłatne danych rynkowych w czasie rzeczywistym, bez opóźnień, bez dodatkowych kosztów.
 • Stworzenie strumienia dochodu pasywnego dzięki osiąganym dywidendom.
 • Skorzystaj ze znanej na całym świecie platformy transakcyjnej dla wielu klas aktywów MetaTrader 5.

Kiedy inwestować na giełdzie? Możesz zacząć już teraz, klikając na poniższy baner i ciesząc się wszystkimi powyższymi funkcjami i nie tylko!

kiedy grac na gieldzie

O Admiral Markets

Admiral Markets to wielokrotnie nagradzany i regulowany broker Forex i CFD, oferujący możliwość inwestowania na ponad 8000 instrumentów finansowych za pośrednictwem najpopularniejszych platform handlowych na świecie: MetaTrader 4 i MetaTrader 5. Rozpocznij handel już dziś!

Inne artykuły, które mogą Cię również zainteresować:

Niniejszy materiał nie zawiera i nie powinien być interpretowany jako zawierający porady inwestycyjne lub rekomendacje inwestycyjne lub ofertę lub zachętę do zawierania transakcji na instrumentach finansowych. Należy pamiętać, że analizy instrumentów finansowych, które odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, mogą się zmieniać w czasie. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej, powinieneś zasięgnąć porady niezależnego doradcy finansowego, aby upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.