79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator CySEC efsa fca

Analiza Fundamentalna

W tej sekcji edukacyjnej Admiral Markets znajdziesz najważniejsze informacje na temat analizy fundamentalnej na rynku Forex i CFD. Najważniejsze wskaźniki analizy fundamentalnej oraz metody analizy przedstawione w prostej formie. Zdobywaj wiedzę z Admiral Markets.

Stopy procentowe w gospodarce

Stopy procentowe co to? To koszt pozyskania kapitału. ✔️ Czynniki wpływające na stopę procentową ✔️Recesja a stopy procentowe ✔️Stopy procentowe wykres

QE - Luzowanie ilościowe i jego wpływ na rynek

W ramach QE, czyli luzowania ilościowego banki centralne wtłaczają do światowej gospodarki setki miliardów USD. Sprawdź: QE co to jest oraz program QE!

Najpopularniejsze wskaźniki giełdowe

Wskaźniki wartości rynkowej stosuje się w ocenie spółek akcyjnych, notowanych są na giełdzie. Poznaj najpopularniejsze wskaźniki giełdowe: P/E, EPS, P/BV

Bezpieczne przystanie na rynku

Waluty safe haven zwane jako „bezpieczna przystań" powinny zachować, a nawet zyskać na wartości podczas spowolnienia gospodarki lub awersji do ryzyka.

​CAPE - wskaźnik cena zysk - podejście rozbudowane

Opracowanie dotyczy źródła wniosków związanych z sytuacją fundamentalną - zysków spółki oraz relacji cena / zysk. Przedstawiony zostanie także wskaźnik CAPE.

Czas czytania: 12 minut

Wartość księgowa w analizie fundamentalnej

W tym tekście poznasz wskaźnik cena do wartości księgowej oraz poznasz dane, które pozwolą na ocenę jego przydatności do prognozowania przyszłych zmian cen.

Czas czytania: 10 minut

Handel na podstawie danych makro - Citigroup Economic Surprise Index

Dane makro mogą zaskakiwać uczestników rynków finansowych. Miarą tego zaskoczenia jest publikowany pod szyldem Citigroup wskaźnik Economic Surprise Index.

Czas czytania: 16 minut

PKB, czyli Produkt Krajowy Brutto cz. 2

Analitycy, inwestorzy, politycy oraz wszyscy inni cenią Produkt Krajowy Brutto bardziej niż jakikolwiek inne wskaźniki ekonomiczne, ponieważ jest on najszerszym wskaźnikiem obejmującą całą gospodarkę.

Rynek pracy w USA

Dane z amerykańskiego rynku pracy przekładają się na spore ruchy na całym rynku kapitałowym. Dane publikowane są w pierwszy piątek miesiąca, jest to najważniejsza sesja w miesiącu.

Wpływ banków centralnych na rynek finansowy

Bank centralny w nowoczesnym świecie zyskuje na znaczeniu. Może dokonywać coraz to większych manipulacji rynkiem kapitałowym poprzez QE.

PKB, czyli Produkt Krajowy Brutto cz. 1

Analitycy, inwestorzy, politycy oraz wszyscy inni cenią Produkt Krajowy Brutto bardziej niż jakikolwiek inne wskaźniki ekonomiczne. Sprawdź dlaczego!

Wpływ inflacji na rynek kapitałowy

Najbezpieczniejszą inflacją dla rynku kapitałowego jest inflacja pełzająca. Nie tylko wartość pieniądza zależy od inflacji, ale również notowania akcji, obligacji a także złota.

Stagflacja

Stagflacja w gospodarce jest bardzo wyniszczającym zjawiskiem. Po pierwsze ograbi nas z naszych oszczędności, a po drugie zabierze nam pracę.

Inflacja - podatek od złudzeń. Część II

W całej sytuacji związanej z hiperinflacją oraz podwyższoną inflacją traci klasa średnia, które przestaje istnieć. Bank centralny oraz rząd systematycznie ją okrada. Osoby niezdające sobie sprawy z takiego precedensu nie są w stanie przetrwać.

Stopy procentowe w gospodarce, część II

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na stopy procentowe jest inflacja, zaraz za nią wzrost gospodarczy. Dowiedz się wszystkiego o stopach procentowych.

Inflacja - podatek od złudzeń. Część I

W całej sytuacji związanej z hiperinflacją oraz podwyższoną inflacją traci klasa średnia, które przestaje istnieć. Bank centralny oraz rząd systematycznie ją okrada. Osoby niezdające sobie sprawy z takiego precedensu nie są w stanie przetrwać.

Deflacja przekleństwem dla bankierów

Deflacja jest naturalnym zjawiskiem w gospodarce rozwijającej się. Przecież każdy lubi, gdy ceny artykułów spadają Stać nas na więcej. Niestety przez zwiększoną podać pieniądza banki centralne nie chcą dopuścić do deflacji.

Najpopularniejsze wskaźniki makroekonomiczne

Każdego dnia na całym świecie publikowane są wskaźniki makroekonomiczne. Jedne są ważniejsze, inne mniej, jednak w ostateczności liczy się wzrost gospodarczy. Reszta wskaźników makroekonomicznych jest tylko pochodną Produktu Krajowego Brutto.