Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
Strona dostępna tylko w języku angielskim
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator efsa fca

​Rajd Świętego Mikołaja – prawda czy fałsz?

Czy wierzysz w Świętego Mikołaja? Byki na Wall Street wierzą. Każdego roku w okolicy grudnia brokerzy oraz inwestorzy zwracają uwagę na rajd Świętego Mikołaja. W tym okresie spodziewają się wyższych stóp zwrotu na głównych indeksach.

Dlaczego tak się dzieje?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie – jest wiele teorii mówiących o świątecznym optymizmie, optymalizacji podatkowej lub też o tym, że większość instytucji finansowych ma wolne. Jeszcze inni mówią, że jest to spisek bardzo zamożnych inwestorów.

Jedno jest pewne, niedźwiedzie w tym czasie nie mają za dużo do powiedzenia. Statystyka jednoznacznie pokazuje, że w grudniu średnia stopa zwrotu na głównych amerykańskich indeksach jest dodatnia.

Rozważając efekt Świętego Mikołaja na giełdzie wystarczy popatrzeć na poniższe statystyki, są nieubłagane.

Źródło: realinvestmentadvice.com

Badanie zostało przeprowadzone na indeksie Dow Jones Industrial Average (#DJI). Od 1990 średnia stopa zwrotu w grudniu wynosiła 2.02 proc. Przez badany okres 81 proc. wszystkich przebadanych miesięcy zakończyło się na dodatniej stopie zwrotu. Jeżeli popatrzymy na ostatnie 100 lat, to wyniki znacznie się pogarszają, aczkolwiek statystyka i tak przeważa na naszą korzyść.

Dalej nie wierzysz w Świętego Mikołaja?

Jest jeszcze jedna teoria nawiązująca do rajdu Świętego Mikołaja. Cieszy się ona bardzo dużym powodzeniem wśród inwestorów, a co najważniejsze – jest poparta statystyką. Według tej teorii ostatnie pięć sesji grudnia oraz dwie pierwsze stycznia generują ponadprzeciętne stopy zwrotu.

Od samego powstania Dow Jonesa – 1896 roku – w przeciągu tych siedmiu dni indeks wygenerował średnio stopę zwrotu równą 1.7 proc. Wydarzenie było powtarzane przez 77 proc. przebadanego okresu. Uśredniając, dodatnie stopy zwrotu w większości przypadków były zaobserwowane przez wszystkie siedem dni, aczkolwiek w każdym roku co najmniej jeden dzień z siedmiu zakończył się ujemną stopą zwrotu.

Czy statystyka jest na tyle dobra, aby z niej skorzystać? Podczas tych dni zmienność na rynku może okazać się o wiele większa niż przeciętna. Większa zmienność od przeciętnej może spowodować, że znając dobry kierunek przyszłego ruchu możemy z niego nie skorzystać.

Pod koniec roku na rynku zaobserwowano również małą płynność, zatem ryzyko wyższej zmienności, a nawet manipulacji rynkiem jest o wiele większe niż normalnie.

Wszystko to może prowadzić do gorszej realizacji zleceń oczekujących, co ostatecznie może zakończyć się stratną pozycją.

Nie pozwól, aby zmienność rynkowa zaprowadziła Cię na manowce

Aby zminimalizować ryzyko poślizgu lub realizacji zleceń możesz wykorzystać ochronę z tytułu zmienności. Ochrona z tytułu zmienności jest profesjonalnym narzędziem tradingowym, które może zostać wykorzystane podczas rajdu Świętego Mikołaja.

Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.