Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
Strona dostępna tylko w języku angielskim
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator fca efsa

Dash kryptowaluta DSH [najważniejsze informacje]

Dash kryptowaluta posiada wiele takich samych funkcji jak Bitcoin i inne ważne kryptowaluty: główną z nich jest możliwość wysyłania cyfrowych form gotówki (digital cash) przez Internet.

Istnieją jednak pewne zasadnicze różnice między Dash i Bitcoin, w tym szybkość, koszty i zarządzanie - w tych wszystkich przypadkach Dash jest górą nad Bitcoinem.

Ten wpis wyjaśnia kluczowe wyzwania stojące przed kryptowalutą Dash w konkurencyjnym świecie kryptowalut. Jak również idee, cechy i zalety Digital Cash.

kryptowaluty CFD

Co to Jest Kryptowaluta Dash?

Dash (DSH) to waluta kryptograficzna typu open source wprowadzona na rynek w 2014. Dash coin oferuje przyjazne dla użytkownika i skalowalne rozwiązania ("open source" oznacza, że technologia i oprogramowanie są budowane, testowane i udoskonalane we współpracy z użytkownikiem).

Zarówno DSH, jak i Bitcoin pozwalają na zakupy online i pracę z sieciami blockchain, które zajmują się każdą transakcją (łańcuch bloków jest podstawową logiką stojącą za kryptowalutami i zapewnia publiczną księgę wszystkich transakcji w sieci).

Podobnie jak Bitcoin, Dash waluta oferuje anonimowość, ponieważ nie ma obowiązku ujawniania danych osobowych, np. nazwiska i adresu. Transakcje nie są jednak jawne, co stanowi istotną różnicę w porównaniu z Bitcoin.

Dash kryptowaluta zapewnia funkcje szyfrowania na najwyższym poziomie, aby umożliwić zachowanie prywatności w swojej sieci, w szczególności w opcji PrivateSend. Z kolei główną różnicą w stosunku do Monero jest to, że jest to opcja dodatkowa, a nie wbudowana.

DSH na wiele sposobów pracował nad poprawą sytuacji w dziedzinie walut kryptograficznych. Krótko mówiąc, zespół Dasha pracował intensywnie nad poprawą wad Bitcoin. Teraz już wiesz, Dash co to znaczy. Przyjrzyjmy się głównym różnicom DSH i BTC.

platforma MT4

Dash vs Bitcoin - Czy Dash Jest Alternatywą Dla BTC?

Dash zdołał poprawić pierwotną ideę Bitcoin na wiele sposobów, m.in. pod względem szybkości, kosztów i zarządzania. Omówmy je jeden po drugim.

Szybkość: Szybkość transakcji przy użyciu Dash jest nieporównywalna z szybkością transakcji przy użyciu Bitcoin. Podczas gdy potwierdzenie transakcji Bitcoin może potrwać do 10 minut lub znacznie dłużej, sieci DSH udaje się zakończyć podobną transakcję w zaledwie 4 sekundy. Różnica w prędkości jest z pewnością uderzająca, a to cenią sobie użytkownicy.

Koszty: Jeśli chodzi o koszty, Dash digital cash osiąga znacznie lepsze wyniki niż Bitcoin. Opłaty za transakcję przy użyciu Bitcoin wynoszą około 6 USD. Dash zdołał obniżyć te koszty drastycznie do mniej niż pół dolara amerykańskiego, aczkolwiek oczekuje się, że opłaty te nieznacznie wzrosną, gdy będzie miało miejsce więcej transakcji.

Zarządzanie: Digital Cash oferuje jasny sposób, w jaki zmiany mogą być włączone do rozwoju monety, bez potrzeby stosowania "hard fork". Bitcoin napotkał na wiele podziałów, co ma miejsce, gdy wdrażane są dwa różne rozwiązania. Bitcoin Cash jest przykładem innej monety, która oddziela się od głównej monety Bitcoin. Dash zarządza tym procesem za pomocą systemu głosowania, który pozwala na stosunkowo szybkie wprowadzanie zmian.

Nowe Monety Dashcoin - Tworzenie

Tworzenie nowych monet Dash odbywa się w procesie "górniczym", czyli tzw mining. Jest on zwyczajowym sposobem nagradzania uczestników rejestrujących transakcje w sieci Dash blockchain. Czas potrzebny DSH na wydobycie jednego bloku wynosi mniej niż dwie i pół minuty.

Nowo utworzone monety Dash kryptowaluta podzielone są na trzy grupy: górników (miners), masternody i zespół rozwojowy:

  • Górnicy - około 45% nowych monet jest przewidzianych dla "górników" jako zachęta do zapewnienia udziału wystarczającej liczby komputerów w procesie blockchain.
  • Masternody otrzymują około 45% monet.
  • Pozostałe 10% przeznacza się na finansowanie i wsparcie zespołu ds. marketingu, obsługi klienta i rozwoju.

CFD trading

Dash Masternode

Masternody (masternodes) znane są jako algorytm Proof-of-Stake (PoS), który jest koncepcją pozwalającą danej osobie na kopanie lub walidację transakcji blokowych w zależności od liczby posiadanych monet.

Bitcoin, dla przykładu, oparty jest na koncepcji PoW (Proof-of-Work), co oznacza, że blockchain Bitcoin musi zostać zatwierdzona przez wszystkie węzły w sieci.

Mastenody różnią się od węzłów standardowych tym, że zmniejszają liczbę węzłów potrzebnych do podejścia do transakcji. To sprawia, że całkowita liczba jest łatwa do opanowania i rozwiązuje problemy skalowalności transakcji.

Masternody Dash otrzymują wyraźną zachętę ekonomiczną do swojej pracy: otrzymują 45% monet, a także mają wpływ na przyszły kierunek i kurs monet za pośrednictwem wspomnianego wyżej modułu zarządzania.

W przeciwieństwie do innych, Dash Masternode nie polega na PoW, aby zabezpieczyć sieć, uwzględniając obowiązki drugiego poziomu, takie jak PrivateSend, InstantSend i funkcje zarządzania wymienione powyżej.

Co To Jest PrivateSend i InstantSend?

PrivateSend i InstantSend to dwie dodatkowe funkcje Dash, które polegają na zarządzaniu z masternodów. Te dwie cechy mają szczególne zalety wyjaśnione poniżej.

  • InstantSend (natychmiastowa wysyłka) - łatwo jest wytłumaczyć koncepcję InstantSend, ponieważ pozwala ona na błyskawiczne wysyłanie przelewów: przelew jest wysyłany w czasie krótszym niż sekunda. Za tę usługę użytkownik płaci premię: kosztuje ona 3 centy.
  • PrivateSend (prywatna wysyłka) - nazwa również mówi za siebie. Dokładne szczegóły transmisji są ukryte, takie jak informacje o nadawcy i odbiorcy. Jak to możliwe? PrivateSend miesza wszystkie transakcje między sobą, co znacznie utrudnia śledzenie dokładnej ścieżki płatności.

najlepsza platforma CFD

Kurs Dash Historycznie i w Ostatnim Czasie

Od 2017 Dash krypto wykazuje wahania cen, podobnie jak inne kryptowaluty. W latach 2014 - 2016 Dash crypto powoli się rozkręcał, ale prawdzie ruchy cenowe rozpoczęły się na początku 2017 roku.

Kurs Dash przekroczył magiczną barierę 100 USD w marcu 2017 roku, ale ten pierwszy ruch był tylko początkiem. W maju uderzył w 200 USD, a w sierpniu 2017 zrobił kolejny ruch do 400 dolarów.

W ciągu następnych trzech miesięcy cena utrzymywała się w konsolidacji w przedziale od 250 USD do 400 USD, aż do momentu, gdy szeroki rynek kryptowalut "wystartował w kosmos". W listopadzie 2017 kurs Dash coin wciąż rósł, osiągając w grudniu rekordwy poziom około 1600 USD.

Jest to do tej pory najwyższy poziom, jaki osiągnął DSH USD. Od tego czasu kurs pozostaje pod presją podaży i jest korygowany zgodnie z ogólną tendencją na rynku kryptowalut. Na dzień 21 lipca 2017, kurs DSHUSD osiągnąl poziom 250 USD.

Dash Kryptowaluta 2018 i Dalsza Przyszłość

Ze względu na nacisk na szybkość, koszty, prywatność i zarządzanie, wydaje się, że Dash cryptocurrency znalazł swoją niszę w świecie walut kryptograficznych. Nie wiadomo jednak, czy będzie w stanie rozszerzyć zakres stosowania. Konkurencja nie śpi i również opracowuje rozwiązania gwarantujące wyższe bezpieczeństwo i prywatność.

Co do ceny, Dash coin kryptowaluta zachowuje się tak jak szeroki rynek, który jest pod presją silnej bessy. Napompowane ceny z końca 2017 zostały mocno skorygowane. Co będzie dalej? Trudno powiedzieć. Wygląda jednak na to, że kryptowaluty, w tym Dash coin, nie powiedziały swojego ostatniego słowa.

Handluj Dash CFD w Admiral Markets

Dobrą wiadomością jest to, że możesz handlować Dash CFD w Admiral Markets. Oczywiście również kontraktami CFD na inne kryptowaluty, indeksy, akcje, ETFy, surowce, obligacje, waluty. Poznaj naszą pełną ofertę!

Rozpoczynając przygodę z rynkami finansowymi oraz kryptowalutami, upewnij się, że zaczynasz prawidłowo - od edukacji. Specjalnie dla naszych klientów przygotowujemy artykuły i poradniki edukacyjne, których tematyka skupia się wokół szeroko rozumianych finansów.

Dodatkowo, nie zapominaj, aby otworzyć bezpłatny rachunek demonstracyjny - pozwoli Ci on doświadczyć handlu bez ponoszenia ryzyka utraty środków.

paper trading

Szkoła Inwestowania

Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 85% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.