US Trading Report 30.11.2015 2015.11.30

Listopad 30, 2015 07:40

S&P 500

W minionym tygodniu obserwowaliśmy niewielką zmienność na indeksie S&P 500. Można powiedzieć, że tydzień składał się z trzech dni pracy, gdyż w czwartek mieliśmy Święto Dziękczynienia, a w piątek była skrócona sesja. Niemniej jednak inwestorom udało się obronić poziom wsparcia w okolicach 2080 pkt., a na wykresie pojawiła się formacja Pin Bara, która może zwiastować ruch w górę w najbliższym czasie. Następny poziom oporu znajduje się w okolicach 2115 pkt. Później może dojść do ataku na historyczne maksima w okolicach 2135 pkt. Jednak wszystko zależeć będzie od danych z amerykańskiego rynku pracy, które ukażą się już w ten piątek. Rynek akcyjny już nie reaguje pozytywnie na złe informacje, więc gdy zobaczymy ponad 200 tys. nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym, tak mówi prognoza, to powinniśmy szybko osiągnąć wspomniane poziomy.

Tutaj znajdziesz wirtualny portfel prowadzony na podstawie owego raportu.

Nasdaq 100

Z niewielką zmiennością również mieliśmy do czynienia na indeksie Nasdaq 100. Indeks w tym tygodniu urósł zaledwie 0,12%. Kurs znajduje sie nad wsparciem 4650 pkt., a na wykresie dziennym wyrysowała się formacja Pin Bara. Najbliższy poziom oporu znajduje się w okolicach 4740 pkt. Należy jednak zwrócić uwagę, że indeks nie przełamał jeszcze historycznych poziomów, które znajdują się w okolicach 4816 pkt. Z pewnością ten obszar będzie tworzyć silny poziom oporu.

Notowania spółek

Top gainer – Alcoa Inc.

Drugi tydzień z rzędu akcje spółki Alcoa rosną najmocniej, o czym pisaliśmy w poprzednim tygodniu. Tym razem kurs urósł o około 7%. Jednak spółka od początku roku jest w silnym trendzie spadkowym, a obecne odbicie należy traktować jak korektę. Ostatnio obserwowaliśmy atak na minima z sierpnia br. w okolicach 8 USD. Jest to silne wsparcie, które tworzą dołki zapoczątkowane w 2011 roku. Kurs praktycznie co roku odbijał się od tego obszaru. W ostatnim czasie również doszło do odbicia w tym miejscu. Obecnie kurs jest w pobliżu poziomu oporu 9,60 USD, a na wykresie wyrysowała się formacja Pin Bara. Ponadto tuż nad tą strefą przebiega linia trendu spadkowego, co powinno zatrzymać dalsze wzrosty i powinniśmy powrócić do trendu spadkowego.

Top loser – Hewlett-Packard Co.

Akcje spółki Hewlett-Packard (NYSE:HPQ) pozostają w trendzie spadkowym od początku br. Na początku listopada spółka zdecydowała się na podział akcji, tak zwany split. Obecnie kurs akcji znajduje się w okolicach 12,50 USD; czyli na poziomie po podziale akcji. Przełamanie tego obszaru może sprowadzić kurs w okolice 11,50; czyli dołka z listopada br., a może nawet w okolice okrągłych 10 USD.

Ostatnie wyniki spółki potwierdzają słabą sytuację finanasową. Zysk na akcję był gorsz od prognoz o 0,03 USD i wyniósł 0,93 USD. Z kolei przychody spółki były o 650 mln USD gorsze od oczekiwań i wyniosły 25,71 mld USD, ponadto spadły o 10% w porównianiu z kwartałem z ubiegłego roku.

Dział Analiz


To również Cię zainteresuje:

Chiński regulator znowu w akcji
Czy nowoczesne metody inwestowania są dostępne dla każdego?
Co dalej z Australią?