Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

US Trading Report 30.11.2015 2015.11.30

Listopad 30, 2015 07:40

S&P 500

W minionym tygodniu obserwowaliśmy niewielką zmienność na indeksie S&P 500. Można powiedzieć, że tydzień składał się z trzech dni pracy, gdyż w czwartek mieliśmy Święto Dziękczynienia, a w piątek była skrócona sesja. Niemniej jednak inwestorom udało się obronić poziom wsparcia w okolicach 2080 pkt., a na wykresie pojawiła się formacja Pin Bara, która może zwiastować ruch w górę w najbliższym czasie. Następny poziom oporu znajduje się w okolicach 2115 pkt. Później może dojść do ataku na historyczne maksima w okolicach 2135 pkt. Jednak wszystko zależeć będzie od danych z amerykańskiego rynku pracy, które ukażą się już w ten piątek. Rynek akcyjny już nie reaguje pozytywnie na złe informacje, więc gdy zobaczymy ponad 200 tys. nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym, tak mówi prognoza, to powinniśmy szybko osiągnąć wspomniane poziomy.

Tutaj znajdziesz wirtualny portfel prowadzony na podstawie owego raportu.

Nasdaq 100

Z niewielką zmiennością również mieliśmy do czynienia na indeksie Nasdaq 100. Indeks w tym tygodniu urósł zaledwie 0,12%. Kurs znajduje sie nad wsparciem 4650 pkt., a na wykresie dziennym wyrysowała się formacja Pin Bara. Najbliższy poziom oporu znajduje się w okolicach 4740 pkt. Należy jednak zwrócić uwagę, że indeks nie przełamał jeszcze historycznych poziomów, które znajdują się w okolicach 4816 pkt. Z pewnością ten obszar będzie tworzyć silny poziom oporu.

Notowania spółek

Top gainer – Alcoa Inc.

Drugi tydzień z rzędu akcje spółki Alcoa rosną najmocniej, o czym pisaliśmy w poprzednim tygodniu. Tym razem kurs urósł o około 7%. Jednak spółka od początku roku jest w silnym trendzie spadkowym, a obecne odbicie należy traktować jak korektę. Ostatnio obserwowaliśmy atak na minima z sierpnia br. w okolicach 8 USD. Jest to silne wsparcie, które tworzą dołki zapoczątkowane w 2011 roku. Kurs praktycznie co roku odbijał się od tego obszaru. W ostatnim czasie również doszło do odbicia w tym miejscu. Obecnie kurs jest w pobliżu poziomu oporu 9,60 USD, a na wykresie wyrysowała się formacja Pin Bara. Ponadto tuż nad tą strefą przebiega linia trendu spadkowego, co powinno zatrzymać dalsze wzrosty i powinniśmy powrócić do trendu spadkowego.

Top loser – Hewlett-Packard Co.

Akcje spółki Hewlett-Packard (NYSE:HPQ) pozostają w trendzie spadkowym od początku br. Na początku listopada spółka zdecydowała się na podział akcji, tak zwany split. Obecnie kurs akcji znajduje się w okolicach 12,50 USD; czyli na poziomie po podziale akcji. Przełamanie tego obszaru może sprowadzić kurs w okolice 11,50; czyli dołka z listopada br., a może nawet w okolice okrągłych 10 USD.

Ostatnie wyniki spółki potwierdzają słabą sytuację finanasową. Zysk na akcję był gorsz od prognoz o 0,03 USD i wyniósł 0,93 USD. Z kolei przychody spółki były o 650 mln USD gorsze od oczekiwań i wyniosły 25,71 mld USD, ponadto spadły o 10% w porównianiu z kwartałem z ubiegłego roku.

Dział Analiz


To również Cię zainteresuje:

Chiński regulator znowu w akcji
Czy nowoczesne metody inwestowania są dostępne dla każdego?
Co dalej z Australią?Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.