US Trading Report 29.02.2016

Luty 29, 2016 12:06

Na podstawie US Trading Report tworzony jest wirtualny portfel analityków Admiral Markets.

S&P 500

Miniony tydzień toczył się pod dyktando kupujących, spowodowali wzrost indeksu o 1,59%. Piątkowy odczyt PKB dla Stanów Zjednoczonych okazał się lepszy od oczekiwań, wyniósł bowiem 1,0%, przy prognozie 0,4%. Dodatkowo w ostatnim dniu sesji poprzedniego tygodnia poznaliśmy również odczyt niemieckiej inflacji HICP. Opublikowany odczyt był fatalny, w Niemczech pierwszy raz września 2015 roku zapanowała deflacja. Zły odczyt dla niemieckiej gospodarki oznacza bowiem dobry odczyt dla rynku giełdowego. Każdy odczyt inflacji poniżej oczekiwań rynku wpływa na większe prawdopodobieństwa zwiększenia programu QE na marcowym posiedzeniu EBC.

Na wykresie tygodniowym bykom udało się odbić z impetem od wsparcia 1820-1860. Według analizy technicznej strona kupujących ma otwartą drogę do strefy podaży w okolicy 2040-2080.

Nasdaq 100

Nasdaq 100 urósł w poprzednim tygodniu ponad 1,71%.Sytuacja na wykresie 100 największych spółek technologicznych w Stanach Zjednoczonych jest bardzo zbliżona do indeksu S&P 500. Stronie kupujących udało się wybronić wsparcie 4051-4130.

Notowania spółek

Top gainer – Alcoa Inc.

Cały tydzień wzrostów, tak w skrócie wyglądały notowania najlepszej spółki tego tygodnia, czyli Alcoa Inc. Odbicie na rynku towarowym przysłużyło się całej branży wydobywczej, a więc i aluminiowemu potentatowi. W bieżącym tygodniu kapitalizacja spółki zwiększyła się o ponad 12%, jednakże od początku roku notowania spółki spadły o 6% . Spółka w poprzednim miesiącu znalazła się na minimum z 2008 roku. Na wykresie miesięcznym aktualna strefa popytu znajduje się w strefie 5,00-6,70$. Historyczne minima niewątpliwie sprawią problem niedźwiedziom, zatem bazowym scenariuszem pozostanie obrona strefy popytu.

Top loser – Chevron Corp.

Chevron, międzynarodowa korporacja branży energetycznej, w poprzednim tygodniu straciła na wartości ponad 2,52%. Od początku roku Chevron kontynuuje złą passe, która rozpoczęła się w 2014 roku, przez niespełna trzy miesiące kapitalizacja spółki spadła o 5,94%. Kłopoty Chevrona rozpoczęły się wraz z rozpoczęciem bessy na surowcach. Ponadto agencja Moody's przygotowuje się do obniżenia ratingu kredytowego spółki.

Na wykresie tygodniowym w dalszym ciągu znajdujemy się w trendzie spadkowym, dopiero po pokonaniu długoterminowej linii trendu spadkowego będziemy mogli liczyć na większe odreagowanie długoterminowych spadków. Bazowym scenariuszem pozostanie kontynuacja trendu spadkowego.

Dział Analiz