Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

US Trading Report 28.03.2016

Marzec 28, 2016 12:55

Na podstawie US Trading Report tworzony jest wirtualny portfel analityków Admiral Markets.

Nasdaq 100

Po raz pierwszy od kilku tygodni indeks spółek technologicznych, Nasdaq 100, pokonał swojego brata, S&P 500. W poprzednim tygodniu ze względu na okres świąteczny zmienność na rynku była o wiele mniejsza niż normalnie, tym samym indeks NQ 100 zyskał na wartości jedynie 0,08%.

Na interwale dziennym niedźwiedziom udało się pokonać linie trendu wzrostowego, wszakże to nie oznacza jeszcze zmiany trendu. Wygasający impuls wzrostowy oraz przerwana linia trendu może świadczyć o korekcie ostatnich wzrostów. Wyprzedaż indeksu może potrwać do dziennej strefy popytu 4230-4280 punktów.

Notowania spółek

Top gainer – Pfizer Inc.


Największa firma farmaceutyczna świata, Pfizer Inc., była najlepszą spółką poprzedniego tygodnia w całym zestawieniu Admiral Markets. Kapitalizacja PFE wzrosła o 2,18%, bynajmniej w skali roku notowania przedsiębiorstwa w dalszym ciągu tracą na wartości 5,56%.

Analizując wykres miesięczny spółka w dalszym ciągu znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym, długoterminowa linia trendu wzrostowego została nienaruszona. Dodatkowo niedźwiedziom nie udało się pokonać silnego wsparcia, które tworzy miesięczna strefa popytu 27,50-28,80 USD. Tworząca się miesięczna formacja Doji oznacza niezdecydowanie, jednakże większość argumentów przemawia za kontynuacją trendu wzrostowego.

Top loser – Alcoa Inc.

Spółka Alcoa Inc. w poprzednim tygodniu straciła 4,59%, jednakże notowania przedsiębiorstwa od początku 2016 zyskały na wartości 0,63%. Nie jest to optymistyczny wynik, tym bardziej, że Alcoa Inc. przez cały 2015 rok znajdowała się w trendzie spadkowym i straciła ponad 37% na wartości. Największy producent aluminium musi się zmagać z kilkuletnią bessą na rynkach towarowych, w tym na rynku aluminium. W poprzednim tygodniu po raz kolejny na rynku surowcowym zapanował pesymistyczny nastrój. Każda zmiana nastrojów na rynku surowcowym ma ogromne oddziaływania na notowania spółek wydobywczych.

W ostatnim czasie obserwowaliśmy atak na historyczne minima w okolicy 6,00$ za akcję. Jest to silne wsparcie, które tworzą dołki zapoczątkowane w 2011 roku. Kurs z dotarciem do tej strefy napotkał na bardzo duży popyt, tym samym strefa została obroniona. Obecnie kurs na interwale tygodniowym znajduje się w pobliżu silnego oporu 10,00 USD. Wybicie ponad opór 10,25 USD będzie mogło oznaczać kontynuacje ostatnich wzrostów.

Dział Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.