US Trading Report 28.03.2016

Marzec 28, 2016 12:55

Na podstawie US Trading Report tworzony jest wirtualny portfel analityków Admiral Markets.

Nasdaq 100

Po raz pierwszy od kilku tygodni indeks spółek technologicznych, Nasdaq 100, pokonał swojego brata, S&P 500. W poprzednim tygodniu ze względu na okres świąteczny zmienność na rynku była o wiele mniejsza niż normalnie, tym samym indeks NQ 100 zyskał na wartości jedynie 0,08%.

Na interwale dziennym niedźwiedziom udało się pokonać linie trendu wzrostowego, wszakże to nie oznacza jeszcze zmiany trendu. Wygasający impuls wzrostowy oraz przerwana linia trendu może świadczyć o korekcie ostatnich wzrostów. Wyprzedaż indeksu może potrwać do dziennej strefy popytu 4230-4280 punktów.

Notowania spółek

Top gainer – Pfizer Inc.


Największa firma farmaceutyczna świata, Pfizer Inc., była najlepszą spółką poprzedniego tygodnia w całym zestawieniu Admiral Markets. Kapitalizacja PFE wzrosła o 2,18%, bynajmniej w skali roku notowania przedsiębiorstwa w dalszym ciągu tracą na wartości 5,56%.

Analizując wykres miesięczny spółka w dalszym ciągu znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym, długoterminowa linia trendu wzrostowego została nienaruszona. Dodatkowo niedźwiedziom nie udało się pokonać silnego wsparcia, które tworzy miesięczna strefa popytu 27,50-28,80 USD. Tworząca się miesięczna formacja Doji oznacza niezdecydowanie, jednakże większość argumentów przemawia za kontynuacją trendu wzrostowego.

Top loser – Alcoa Inc.

Spółka Alcoa Inc. w poprzednim tygodniu straciła 4,59%, jednakże notowania przedsiębiorstwa od początku 2016 zyskały na wartości 0,63%. Nie jest to optymistyczny wynik, tym bardziej, że Alcoa Inc. przez cały 2015 rok znajdowała się w trendzie spadkowym i straciła ponad 37% na wartości. Największy producent aluminium musi się zmagać z kilkuletnią bessą na rynkach towarowych, w tym na rynku aluminium. W poprzednim tygodniu po raz kolejny na rynku surowcowym zapanował pesymistyczny nastrój. Każda zmiana nastrojów na rynku surowcowym ma ogromne oddziaływania na notowania spółek wydobywczych.

W ostatnim czasie obserwowaliśmy atak na historyczne minima w okolicy 6,00$ za akcję. Jest to silne wsparcie, które tworzą dołki zapoczątkowane w 2011 roku. Kurs z dotarciem do tej strefy napotkał na bardzo duży popyt, tym samym strefa została obroniona. Obecnie kurs na interwale tygodniowym znajduje się w pobliżu silnego oporu 10,00 USD. Wybicie ponad opór 10,25 USD będzie mogło oznaczać kontynuacje ostatnich wzrostów.

Dział Analiz