W skład Admiral Markets wchodzą następujące firmy:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona FSCS
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona Tagatisfond
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Regulator fca efsa

US Trading Report 26.09.2015 2015.09.26

Wrzesień 26, 2015 13:35

S&P 500

Kolejny słaby tydzień na amerykańskich indeksach. Poza poniedziałkiem, w trakcie którego oglądaliśmy lekkie wzrosty, S&P albo tracił albo nie wiedział w którą stronę ruszyć. Wobec zamknięcia sprzed tygodnia główny indeks USA obniżył się 25 punktów, spadając poniżej krótkoterminowej linii trendu oraz 20-okresowej średniej kroczącej. Niemniej jednak wsparcie 1900 punktów zostało obronione, a co za tym idzie konsolidacja rozpoczęta na koniec sierpnia trwa w najlepsze. Rynek, z resztą nie tylko ten amerykański, pozostaje niepewny i na razie nie ma sygnałów pozwalających sądzić, że ta sytuacja się zmieni.

Nasdaq 100

Niezbyt optymistycznie prezentował się w tym tygodniu także Nasdaq 100. W trakcie ostatnich 5 sesji indeks 100 blue chip'ów giełdy technologicznej obniżył się o prawie 100 punktów, podobnie jak S&P tracąc krótkoterminowy trend wzrostowy oraz 20-okresową średnią kroczącą. W tym przypadku również dolne ograniczenie konsolidacji, znajdujące się w okolicach 4150 punktów, pozostało nienaruszone, więc trudno przewidywać jakieś poważniejsze konsekwencje spadków minionego tygodnia. Dopóki nie zobaczymy wybicia poza tę przedłużającą się konsolidację ciężko będzie prognozować silniejsze ruchy w którąkolwiek ze stron.

Notowania indeksów

Najsłabiej w tym tygodniu poradził sobie indeks AM Farmaceutyka. Wyraźnie tracił i Pfizer i Merck. Nie zmienia to jednak faktu, że YTD AM Farmaceutyka jest drugim najlepszym indeksem w zestawieniu oraz jednym z dwóch, obok AM Usługi, radzącym sobie lepiej od całego S&P 500. Najlepiej z kolei poradził sobie w minionym tygodniu AM FMCG, który zyskał niemal 1%. Za wzrost ten odpowiada przede wszystkim Procter & Gamble, który był najsilniejszą spółką w całym zestawieniu. Złą passę podtrzymuje z kolei sektor wydobywczy, który YTD traci ponad 30%. Głównym powodem jest powrót do spadków na wykresie Alcoa Inc.

Notowania spółek

Top gainer - Procter & Gamble Co.

Najsilniejszą spółką spośród całej oferty Admiral Markets w ubiegłym tygodniu był Procter & Gamble, choć początek tygodnia wcale na to nie wskazywał. Wykres spółki konsolidował się, nie będąc w stanie powrócić ponad dolne ograniczenie średnioterminowego kanału spadkowego. Przełom nastąpił w czwartek, kiedy kupującym udało się podbić notowania o 1,58 USD i zamknąć wykres już w środku kanału. W piątek P&G otworzył się z kolei z dodatnią luką i kontynuował wzrosty w trakcie sesji. Na wzrosty wskazuje MACD co jest optymistycznym sygnałem na przyszły tydzień. Co więcej, podnoszą się przewidywania rynkowe dotyczące wzrostu przychodów dla całej branży FMCG co powinno dodatkowo wspomóc notowania.

Top loser - Caterpillar Inc.

Najsłabszą spółką mijającego tygodnia okazał się i tak już bardzo wyprzedany Caterpillar. Akcje od wyznaczonego przeszło rok temu na poziomie 111,44 USD szczytu straciły prawie 35 USD. W tym tygodniu CAT stracił prawie 10% swojej wartości, głównie za sprawą ponad czterodolarowej luki spadkowej z czwartkowego otwarcia. W piątek notowania nie zmieniły specjalnie swojego położenia, a na początku przyszłego tygodnia z pewnością rozegra się walka o utrzymanie dolnego ograniczenia kanału spadkowego. MACD wskazuje na spadki, branża wydobywcza, mająca duży wpływ na Caterpillar'a wciąż traci, a prognozy dla amerykańskiego przemysłu maszynowego są, lekko mówiąc, nienajlepsze. Przełamanie dolnego ograniczenia kanału może pozwolić na wyprzedaż nawet do poziomu 58 USD.


Dział Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.