US Trading Report 25.04.2016

Kwiecień 25, 2016 13:15

Na podstawie US Trading Report tworzony jest wirtualny portfel analityków Admiral Markets.


S&P 500

W poprzednim tygodniu na indeksie 500 największych amerykańskich spółek mogliśmy zaobserwować bardzo duży optymizm. Kapitalizacja całego indeksu wzrosła o 0,56%. Na wykresie tygodniowym strona kupująca ma ogromne problemy z pokonaniem oporu 2070-2106. Jeżeli do tego nie dojdzie to po raz kolejny na rynku amerykańskim może dość do paniki oraz wyprzedaży indeksów giełdowych.

W bieżącym tygodniu warto zwrócić uwagę na środową decyzję komitetu FOMC w sprawie poziomu stóp procentowych. Tym razem po posiedzeniu zabraknie konferencji prasowej z udziałem Janet Yellen, dlatego też inwestorzy będą wyszukiwać w komunikacie banku centralnego jakichkolwiek zmian. Konsensus ekonomistów nie spodziewa się podwyżki stóp procentowych. Rynek na podstawie FED Funds Futures w dalszym ciągu wycenia pierwszą podwyżką dopiero w pierwszym kwartale 2017 roku.

Notowania spółek

Top gainer – Bank of America Corp.

W ubiegłym tygodniu najsilniejszą spółką spośród całej oferty Admiral Markets były akcje Bank of America. Kapitalizacja danej spółki urosła o 7,93%, jednakże w skali roku akcje BAC straciły ponad 7%, tym samym w całej ofercie Admiral Markets znajdują się na 38 pozycji. Warto podkreślić, że BAC już drugi tydzień z rzędu okazał się najlepszą spółką tygodnia.

Pomimo ostatniej publikacji gorszych wyników finansowych za pierwszy kwartał 2016 roku notowania spółki zachowują się bardzo dobrze. Zysk spółki za Q1 okazał się gorszy o 600 milionów niż prognozowanego.

Na interwale tygodniowym bykom udało się dotrzeć do oporu 14,80-15,20$ za jedną akcje. Jeżeli stornie kupującej uda się pokonać i to wsparcie, to celem byków staną się ostatnie maksima z 2014 roku w okolicy 18$.

Top loser – Netflix Inc.

Największa na świecie wypożyczalnia filmów przez Internet, Netflix okazała się być najgorszą spółką w zeszłym tygodniu. Kapitalizacja spółki przez ostatni tydzień spadła o ponad 14%. Powodem wyprzedaży były gorsze wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2016 roku. Zysk na akcje okazał się lepszy od prognozy, wyniósł bowiem 0,06$, natomiast prognozowano 0,03$ przychodu na jedną akcję. Pomimo tego wynik finansowy za pierwszy kwartał okazał się o 10 milionów USD mniejszy od zakładanego. Wyprzedaż akcji była spowodowana tylko jedną złą wiadomością, statystyki nowych subskrypcji serwisu są bardzo optymistycznie. W pierwszym kwartale 2016 spółka pozyskała 4,51 miliona nowych klientów.

Na interwale dziennym został przerwana kanał wzrostowy. Aktualnym celem niedźwiedzi może być ostatnie minimum w okolicy 80$ za akcję.

Dział Analiz