Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

US Trading Report 25.04.2016

Kwiecień 25, 2016 13:15

Na podstawie US Trading Report tworzony jest wirtualny portfel analityków Admiral Markets.


S&P 500

W poprzednim tygodniu na indeksie 500 największych amerykańskich spółek mogliśmy zaobserwować bardzo duży optymizm. Kapitalizacja całego indeksu wzrosła o 0,56%. Na wykresie tygodniowym strona kupująca ma ogromne problemy z pokonaniem oporu 2070-2106. Jeżeli do tego nie dojdzie to po raz kolejny na rynku amerykańskim może dość do paniki oraz wyprzedaży indeksów giełdowych.

W bieżącym tygodniu warto zwrócić uwagę na środową decyzję komitetu FOMC w sprawie poziomu stóp procentowych. Tym razem po posiedzeniu zabraknie konferencji prasowej z udziałem Janet Yellen, dlatego też inwestorzy będą wyszukiwać w komunikacie banku centralnego jakichkolwiek zmian. Konsensus ekonomistów nie spodziewa się podwyżki stóp procentowych. Rynek na podstawie FED Funds Futures w dalszym ciągu wycenia pierwszą podwyżką dopiero w pierwszym kwartale 2017 roku.

Notowania spółek

Top gainer – Bank of America Corp.

W ubiegłym tygodniu najsilniejszą spółką spośród całej oferty Admiral Markets były akcje Bank of America. Kapitalizacja danej spółki urosła o 7,93%, jednakże w skali roku akcje BAC straciły ponad 7%, tym samym w całej ofercie Admiral Markets znajdują się na 38 pozycji. Warto podkreślić, że BAC już drugi tydzień z rzędu okazał się najlepszą spółką tygodnia.

Pomimo ostatniej publikacji gorszych wyników finansowych za pierwszy kwartał 2016 roku notowania spółki zachowują się bardzo dobrze. Zysk spółki za Q1 okazał się gorszy o 600 milionów niż prognozowanego.

Na interwale tygodniowym bykom udało się dotrzeć do oporu 14,80-15,20$ za jedną akcje. Jeżeli stornie kupującej uda się pokonać i to wsparcie, to celem byków staną się ostatnie maksima z 2014 roku w okolicy 18$.

Top loser – Netflix Inc.

Największa na świecie wypożyczalnia filmów przez Internet, Netflix okazała się być najgorszą spółką w zeszłym tygodniu. Kapitalizacja spółki przez ostatni tydzień spadła o ponad 14%. Powodem wyprzedaży były gorsze wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2016 roku. Zysk na akcje okazał się lepszy od prognozy, wyniósł bowiem 0,06$, natomiast prognozowano 0,03$ przychodu na jedną akcję. Pomimo tego wynik finansowy za pierwszy kwartał okazał się o 10 milionów USD mniejszy od zakładanego. Wyprzedaż akcji była spowodowana tylko jedną złą wiadomością, statystyki nowych subskrypcji serwisu są bardzo optymistycznie. W pierwszym kwartale 2016 spółka pozyskała 4,51 miliona nowych klientów.

Na interwale dziennym został przerwana kanał wzrostowy. Aktualnym celem niedźwiedzi może być ostatnie minimum w okolicy 80$ za akcję.

Dział Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.