Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

US Trading Report 25.01.2016

Styczeń 25, 2016 10:57

S&P 500

W ubiegłym tygodniu pojawiła się nadzieja dla rynków, od początku roku byliśmy świadkami dużych spadków, dopiero w zeszłym tygodniu indeksy zakończył tydzień na zielono. Indeks S&P 500 zyskał 1,45%. Mario Draghi rozbudził nadzieję wśród inwestorów o możliwości rozszerzenia programu skupu aktywów lub też inne niestandardowe działania. Rynek finansowy liczy na EBC, a już w najbliższą środę posiedzeniu FED-u. Po tak złym początku FED może zasygnalizować zmianę planów oraz terminów dot. podnoszenia stóp procentowych w 2016 roku.

Na wykresie tygodniowym bykom udało się obronić ważne wsparcie 1800 punktów, na danym wsparciu powstała formacja Pin Bara, która sugeruje mocne wzrosty. Jednakże wszystko zależ od posiedzeniu FED-u. Gdyby jednak niedźwiedzie doszli do władzy i ostatnie minima zostałyby pokonane to kontynuacja spadków pozostanie bazowym scenariuszem.

Nasdaq 100

Indeks 100 największych spółek technologicznych w poprzednim tygodniu zyskał 2,92%. Sytuacja na wykresie tygodniowym jest bardzo podobna do sytuacji na indeksie S&P 500. Bykom udało się obronić wsparcie 4050-4130 oraz została utworzona silna świeca sygnalizująca wzrosty. Jednakże w tym przypadku również należy czekać na środę, jeżeli FED zrezygnuje z podwyżek stóp procentowych w tym roku to kontynuacja wzrostów z poprzedniego tygodnia pozostanie bazowym scenariuszem.

Notowania spółek

Top gainer – AT&T Inc.

Najlepszą spółką w poprzednim tygodniu okazała się spółką AT&T Inc. Spółka w zeszłym tygodniu podrożała o 5,90%. Tak duży wzrost jest spowodowany przez optymizm jaki został przedstawiony przez zarząd AT&T. Spółka ma sporo miejsca na dalsze inwestycje w obszarze Internetu mobilnego. Dodatkowo spółka przewiduje, że uruchomienie usługi DirectTV w Meksyku pomogą jeszcze bardziej wzmocnić jej pozycję na arenie międzynarodowej. Dodatkowo zarząd spodziewa się rekordowego zysku w 4 kwartale 2015 roku, który ma wynieść ponad 2 miliardy dolarów.

Na wykresie tygodniowym od długiego czasu poruszamy się w kanale spadkowym, aktualnie bykom udało się dotrzeć do silnego oporu 35,40-36,40. Przy obecnych sentymentach pokonanie oporu jest mało prawdopodobne, dlatego bazowym scenariuszem pozostanie zakończenie ostatnich wzrostów i spadek notowań po raz kolejny do wsparcia w okolicy 32$ za akcje.

Top loser – American Express Co.

Najgorszą spółką w zeszłym tygodniu okazała się spółka American Express Co. W dniu 22 stycznia 2016 roku akcje American Express spadły o ponad 12% do 55$ za jedną akcje. Nastąpiło to po ogłoszeniu zysku na akcję, który wynosi nieco ponad 5$ (9% mniej niż w roku poprzednim) oraz wytycznymi na kolejne lata. Do 2016 roku firma planuje zarobić 5,40-5,70$ na akcje oraz w 2017 roku 5,60$ na akcje. Porównując to z tempem wzrostu w ostatniej dekadzie jest to dosyć zła wiadomość dla inwestorów.

Na wykresie tygodniowym znajdujemy się w pobliżu silnego wsparcia 51,60-53,80. Po tak silnych spadkach bazowym scenariuszem pozostanie chwilowa konsolidacja w pobliżu wsparcia lub korekta ostatnich spadków. Gdyby jednak niedźwiedziom udało się pokonać wsparcie to kolejnym miejscem, gdzie może nastąpić korekta jest strefa wsparcia 44,50-46,30.

Dział Analiz


To również Cię zainteresuje:

Za nami 2015 rok. Co nas czeka w obecnym?
Czy nowoczesne metody inwestowania są dostępne dla każdego?
Zawsze ten sam problem...