Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

US Trading Report 24.10.2015 2015.10.24

Październik 24, 2015 13:55

S&P 500

Mocne wzrosty obserwowaliśmy w tym tygodniu na Wall Street. Indeks S&P 500 urósł ponad 4%. Silnym impulsem była czwartkowa konferencja EBC, na której Mario Draghi stwierdził, że nie wyklucza rozszerzenia programu QE w strefie euro. Indeksy w Europie, ale również w Stanach poszły mocno do góry. Najbliższym poziomem oporu są okolice 2100 pkt. oraz oczywiście historyczne maksima w okolicach 2135 pkt. W przyszłym tygodniu swoje posiedzenie ma FED. Sugestie ze strony banku, że podwyżka stóp może nastąpić w przyszłym roku z pewnością spowodują, że szybko indeks osiągnie nowe historyczne szczyty. Wszystko powinno być jasne w przyszłą środę.

Nasdaq 100

Indeks Nasdaq również zyskiwał w tym tygodniu. Indeks wspierały dobre wyniki spółek technologicznych takich jak Microsoft, czy Google (obecnie Alphabet). Kurs jest blisko ostatnich szczytów w okolicach 4695 pkt. Nie są to historyczne szczyty, gdyż te wypadają nieco wyżej w okolicach 4815 pkt. i zostały ustanowione podczas bańki internetowej. Indeks ma szanse szybko przełamać ostatnie maksima,a nawet zaatakować historyczne poziomy. Wszystko jednak będzie zależeć od środowego posiedzenia FOMC.

Notowania indeksów

W tym tygodniu najlepiej radziła sobie branża przemysłowa oraz technologiczna. Pośród spółek z branży technologicznej najlepiej wypadł Microsoft Corp., który pokazał dobre wyniki kwartalne. Słabo za to wypadł IBM Corp., którego wyniki po raz kolejny rozczarowały. Akcje spółki wciąż pozostają w trendzie spadkowym zapoczątkowanym w maju br. Wśród spółek z branży przemysłowej należy wyróżnić United Technologies Corp. Firma opublikowała swoje wyniki we wtorek, które okazały się mieszane. Nieco lepszy od prognoz okazał się zysk na akcję, ale przychody już nie. Akcje jednak mocno odbiły I w tym tygodniu są liderem branży przemysłowej. Należy jednak pamiętać, że akcje od szczytu w lutym br do dołka z września br. straciły około 30%, więc na razie wygląda to na większą korektę ostatnich silnych spadków.

Notowania spółek

Top gainer – Microsoft Corp.

W tym tygodniu niekwestionowanym liderem jest spółka Microsoft Corp. W czwartek ukazały się bardzo dobre wyniki tej firmy. Akcje spółki urosły w tym tygodniu o ponad 11,6%. Zarówno zysk na akcję, jak również przychody okazały się lepsze od prognoz rynkowych. Należy jednak zachować ostrożność, gdyż kurs znajduje się w okolicach histocznego szczytu z czasów bańki internetowej, czyli 53,80 USD. Dopiero przełamanie tego poziomu może dać impuls do dalszych mocnych wzrostów. Jednak jest to silny poziom oporu, który może w najbliższym czasie zatrzymać ruch w górę. Zatem czekamy na pokonanie na trwałe historycznych poziomów.

Top loser – Alcoa Inc.

Spółka Alcoa Inc. straciła w tym tygodniu najwięcej. Największy producent aluminium musi się zmagać z kilkuletnią bessą na rynkach towarowych, w tym na rynku aluminium. Ostatni powrót do spadków tego metalu od razu ma swoje odzwierciedlenie na wykresie spółki. Po słabych wynikach, które ukazały się na początku października kurs mocno stracił. Ponadto na początku tygodnia doszło do przełamania dolnego ograniczenia kanału wzrostowego. Zejście poniżej wsparcia w okolicach 9 USD będzie oznaczać, że w najbliższej czasie możemy zobaczyć atak na minima z sierpnia br. w okolicach 8 USD. Pokonanie tego poziomu już tak proste nie będzie. Jest to silne wsparcie, które tworzą dołki zapoczątkowane w 2011 roku. Kurs praktycznie co roku odbijał się od tego obszaru. Wszystko będzie zależeć od dalszej sytuacji na rynkach towarowych.


Dział Analiz

To również Cię zainteresuje:

Czy silniki elektryczne pogrążą ropę naftową?
Czy nowoczesne metody inwestowania są dostępne dla każdego?
Pomysł Microsoft'u na odzyskanie tronu