Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

US Trading Report 22.02.2016

Luty 22, 2016 10:06

Na podstawie US Trading Report tworzony jest wirtualny portfel analityków Admiral Markets.

S&P 500

W zeszłym tygodniu notowania indeks 500 największych spółek amerykańskich wzrosły o 2,85%. Na rynku zawitał optymizm, jakiego nie mieliśmy okazji zaobserwować od początku roku 2016. Głównych powodem wzrostów na głównych indeksach światowych było porozumienie Rosji oraz Arabii Saudyjskiej w sprawie „zamrożenia" produkcji ropy oraz pozytywne dane dot. inflacji w Stanach Zjednoczonych.

Inflacja CPI w ujęciu rocznym wzrosła o 1,4%, natomiast wzrost bazowej inflacji CPI (z wyłączeniem cen energii oraz żywności) wynosi 2,2%. Obydwa odczyty były lepsze od prognoz ekonomistów, jednakże należy pamiętać, że wskaźnik porównuje poziom cen z zeszłego miesiąca do stycznia 2015 roku, kiedy to indeks inflacji był na swoich minimach.

Na wykresie tygodniowym bykom udało się odbić z impetem od wsparcia 1820-1860. Według analizy technicznej strona kupujących ma otwartą drogę do strefy podaży w okolicy 2040-2080.


Nasdaq 100


Indeks NQ100 w poprzednim tygodniu zyskał więcej niż indeks S&P 500, wzrost wyniósł bowiem 3,67%, jednakże od początku roku indeks dalej znajduje się pod kreską 9,30%. Sytuacja na wykresie 100 największych spółek technologicznych w Stanach Zjednoczonych jest bardzo zbliżona do indeksu S&P 500. Stronie kupujących udało się wybronić wsparcie 4090-4220.


Notowania spółek


Top gainer – IBM Corp.

Jeden z największych producentów procesorów IBM Corporation w poprzednim tygodniu zanotował prawie 10% wzrost. Pomógł w tym poprawiający się klimat na rynkach akcyjnych za sprawą wzrostów cen ropy naftowej ze względu na porozumienia Rosji z Arabią Saudyjską o zamrożeniu produkcji ropy.

Dodatkowo IBM w poprzednim tygodniu dokonał zakupu innej spółki (transakcja ma zostać zamknięta jeszcze w tym roku), która zajmuje się zbieraniem oraz analizowaniem danych dla przedsiębiorstw związanych z opieką zdrowotną.

Nie mniej jednak na wykresie tygodniowym ponad 10% wzrost spółki nic nie zmienił, w dalszym ciągu znajdujemy się w trendzie spadkowym. Walka pomiędzy podażą, a popytem rozegra się w strefie podaży 136,30-140,40$. Bazowym scenariuszem pozostanie kontynuacja trendu spadkowego.


Top loser – Wal-Mart Stores Inc.

Spółka Wal-Mart była jedną z dwóch spółek, która zamknęła się na minusie. W poprzednim tygodniu kapitalizacja spółki spadła o 2,27%, natomiast w skali kapitalizacja spółki wzrosła o 7,16%. Spadek notowań był spowodowany publikacją wyników za 2015 rok, które okazały się gorsze od prognoz. O ile w czwartym kwartale sprzedaż była większa o 0,6%, o tyle sprzedaż międzynarodowa w 2015 roku skurczyła się o 9,7%. Dodatkowo przychód firmy był o 950 milionów mniejszy niż prognozowano. Jednakże akcjonariusze otrzymają większą dywidendę o 2%, która urosła z 1,96$ do 2$.

Na interwale tygodniowym w dalszym ciągu znajdujemy się w trendzie spadkowym, dopiero po pokonaniu oporu 65,37-67,89$ będziemy mogli mówić o zmianie trendu. Na dzień dzisiejszy bezowym scenariuszem pozostanie obrona strefy podaży.


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.