Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

US Trading Report 21.12.2015

Grudzień 21, 2015 15:36

S&P 500

W piątek kurs dotarł do ważnego wsparcia w okolicach 2000 pkt. Po obronie tej strefy, której w ostatnim czasie już trzykrotnie nie udało się przełamać, dokładnie w październiku, listopadzie oraz grudniu br., kurs powinien skierować się w okolice poziomu oporu 2100 - 2115 pkt., a przełamanie tego obszaru w konsekwencji otworzy drogę do historycznych maksimów w okolicach 2135 pkt.

Rynek akcji w Stanach Zjednoczonych zareagował spadkami na podniesienie stopy procentowej przez Fed, obawiając się ograniczenia dostępności do taniego kapitału. Niemniej jednak jedna podwyżka o 25 p.b. po siedmioletniej erze zerowych stóp niewiele może zmienić, a poprawiająca się sytuacja w gospodarce Stanów Zjednoczonych powinna mieć pozytywne odzwierciedlenie w wynikach spółek za oceanu i tym samym w notowaniach indeksów amerykańskich.

Tutaj znajdziesz portfel inwestycyjny Admiral Markets

Nasdaq 100

W piątek kurs indeksu Nasdaq 100 dotarł do ważnego poziomu wsparcia w okolicach 4500 pkt. Gdyby ta strefa została obroniona kurs powinien skierować się w stronę oporu w okolicach 4650 pkt., a przełamanie tego obszaru otworzy drogę do ostatnich szczytów w okolicach 4740 pkt. Jednak należy pamiętać, że indeks jeszcze nie przebił historycznych maksimów, które znajdują się w okolicach 4815 pkt.

Notowania spółek

Top gainer – Alcoa Inc.

Kurs w piątek ponownie przetestował poziom oporu w okolicach 9.30 USD. W tym miejscu przebiega linia trendu spadkowego oraz tuz nad linią znajduje się kolejna strefa oporu w okolicach 9.60 USD. Dodatkowo na wykresie dziennym pojawiła się formacja Pin Bara. Po skierowaniu się w dół najbliższe poziomy wsparcia znajdują sie w okolicach okrągłych poziomów 9 USD oraz 8.50 USD. Z kolei przełamanie tych obszarów powinno skierować kurs w okolice 8 USD, czyli dołka z listopada br.

Dział Analiz


To również Cię zainteresuje:

Czy czekają nas święta bez świętego Mikołaja?
Czy nowoczesne metody inwestowania są dostępne dla każdego?
Projekt budżetu na 2016 rokOstrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.