US Trading Report 21.12.2015

Grudzień 21, 2015 15:36

S&P 500

W piątek kurs dotarł do ważnego wsparcia w okolicach 2000 pkt. Po obronie tej strefy, której w ostatnim czasie już trzykrotnie nie udało się przełamać, dokładnie w październiku, listopadzie oraz grudniu br., kurs powinien skierować się w okolice poziomu oporu 2100 - 2115 pkt., a przełamanie tego obszaru w konsekwencji otworzy drogę do historycznych maksimów w okolicach 2135 pkt.

Rynek akcji w Stanach Zjednoczonych zareagował spadkami na podniesienie stopy procentowej przez Fed, obawiając się ograniczenia dostępności do taniego kapitału. Niemniej jednak jedna podwyżka o 25 p.b. po siedmioletniej erze zerowych stóp niewiele może zmienić, a poprawiająca się sytuacja w gospodarce Stanów Zjednoczonych powinna mieć pozytywne odzwierciedlenie w wynikach spółek za oceanu i tym samym w notowaniach indeksów amerykańskich.

Tutaj znajdziesz portfel inwestycyjny Admiral Markets

Nasdaq 100

W piątek kurs indeksu Nasdaq 100 dotarł do ważnego poziomu wsparcia w okolicach 4500 pkt. Gdyby ta strefa została obroniona kurs powinien skierować się w stronę oporu w okolicach 4650 pkt., a przełamanie tego obszaru otworzy drogę do ostatnich szczytów w okolicach 4740 pkt. Jednak należy pamiętać, że indeks jeszcze nie przebił historycznych maksimów, które znajdują się w okolicach 4815 pkt.

Notowania spółek

Top gainer – Alcoa Inc.

Kurs w piątek ponownie przetestował poziom oporu w okolicach 9.30 USD. W tym miejscu przebiega linia trendu spadkowego oraz tuz nad linią znajduje się kolejna strefa oporu w okolicach 9.60 USD. Dodatkowo na wykresie dziennym pojawiła się formacja Pin Bara. Po skierowaniu się w dół najbliższe poziomy wsparcia znajdują sie w okolicach okrągłych poziomów 9 USD oraz 8.50 USD. Z kolei przełamanie tych obszarów powinno skierować kurs w okolice 8 USD, czyli dołka z listopada br.

Dział Analiz


To również Cię zainteresuje:

Czy czekają nas święta bez świętego Mikołaja?
Czy nowoczesne metody inwestowania są dostępne dla każdego?
Projekt budżetu na 2016 rok