US Trading Report 21.03.2016

Marzec 21, 2016 09:55

Na podstawie US Trading Report tworzony jest wirtualny portfel analityków Admiral Markets.


S&P 500

Stało się! Indeks S&P 500 od początku roku zyskuje 0,11%. Maksymalne obsunięcia indeksu od początku roku wynosiło prawie 10%, jednakże kupujący zanegowali cały spadek wypychając notowania na tegoroczne szczyty. Gołębie nastroje FED-u i ECB pomogły kupującym w zanegowaniu tak dużej wyprzedaży na rynku giełdowym. Rezerwa Federalna na ostatnim posiedzeniu obniżyła swoje projekcje makroekonomiczne, zamiast 4 podwyżek w 2016 roku zobaczymy 2.

Na wykresie dziennym bykom udało się pokonać psychologiczną barierę 2000 tysięcy punktów. Aktualnym celem kupujących może jest kolejna podaży, która znajduje się w okolicy 2080 punktów. Na dzień dzisiejszy bazowym scenariuszem pozostanie kontynuacja wzrostów.

Notowania spółek

Top gainer – Boeing Co.

Niekwestionowanym liderem wzrostów w zeszłym tygodniu były akcje Boeing'a, które wzrosły o 7,55%. W zeszłym tygodniu bykom udało się zakończyć każdą sesje na plusie. Pomimo tak dużego wzrostu notowań w poprzednim tygodniu, spółka Boeing w dalszym ciągu znajduje się na końcu rankingu Admiral Markets, z wynikiem -5,11% w skali roku.

Na wykresie tygodniowym bykom z impetem udało się pokonać wsparcie 118,00-122,00$, a tym samym otworzyli sobie drogą do kontynuacji wzrostów nawet w okolicę 143$ za akcje.

Top loser – Pfizer Inc.

Największa firma farmaceutyczna świata, Pfizer Inc., była jedna z czterech spółek, które zakończyły ubiegły tydzień na minusie. Kapitalizacja PFE spadła jedynie o 3,48%, natomiast w skali roku o 7,57%. Analizując wykres miesięczny spółka w dalszym ciągu znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym, długoterminowa linia trendu wzrostowego została nienaruszona. Dodatkowo niedźwiedziom nie udało się pokonać silnego wsparcia, które tworzy miesięczna strefa popytu 27,50-28,80 USD. Wszystko wskazuje na to ,że długoterminowy trend wzrostowy będzie kontynuowany.

Dział Analiz