Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

US Trading Report 21.03.2016

Marzec 21, 2016 09:55

Na podstawie US Trading Report tworzony jest wirtualny portfel analityków Admiral Markets.


S&P 500

Stało się! Indeks S&P 500 od początku roku zyskuje 0,11%. Maksymalne obsunięcia indeksu od początku roku wynosiło prawie 10%, jednakże kupujący zanegowali cały spadek wypychając notowania na tegoroczne szczyty. Gołębie nastroje FED-u i ECB pomogły kupującym w zanegowaniu tak dużej wyprzedaży na rynku giełdowym. Rezerwa Federalna na ostatnim posiedzeniu obniżyła swoje projekcje makroekonomiczne, zamiast 4 podwyżek w 2016 roku zobaczymy 2.

Na wykresie dziennym bykom udało się pokonać psychologiczną barierę 2000 tysięcy punktów. Aktualnym celem kupujących może jest kolejna podaży, która znajduje się w okolicy 2080 punktów. Na dzień dzisiejszy bazowym scenariuszem pozostanie kontynuacja wzrostów.

Notowania spółek

Top gainer – Boeing Co.

Niekwestionowanym liderem wzrostów w zeszłym tygodniu były akcje Boeing'a, które wzrosły o 7,55%. W zeszłym tygodniu bykom udało się zakończyć każdą sesje na plusie. Pomimo tak dużego wzrostu notowań w poprzednim tygodniu, spółka Boeing w dalszym ciągu znajduje się na końcu rankingu Admiral Markets, z wynikiem -5,11% w skali roku.

Na wykresie tygodniowym bykom z impetem udało się pokonać wsparcie 118,00-122,00$, a tym samym otworzyli sobie drogą do kontynuacji wzrostów nawet w okolicę 143$ za akcje.

Top loser – Pfizer Inc.

Największa firma farmaceutyczna świata, Pfizer Inc., była jedna z czterech spółek, które zakończyły ubiegły tydzień na minusie. Kapitalizacja PFE spadła jedynie o 3,48%, natomiast w skali roku o 7,57%. Analizując wykres miesięczny spółka w dalszym ciągu znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym, długoterminowa linia trendu wzrostowego została nienaruszona. Dodatkowo niedźwiedziom nie udało się pokonać silnego wsparcia, które tworzy miesięczna strefa popytu 27,50-28,80 USD. Wszystko wskazuje na to ,że długoterminowy trend wzrostowy będzie kontynuowany.

Dział Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.