Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

US Trading Report 19.09.2015 2015.09.22

Wrzesień 22, 2015 13:41

S&P 500

Miniony tydzień toczył się pod dyktando oczekiwania na czwartkowe posiedzenie Federalnego Komitetu Wolnego Rynku (FOMC). Większego wpływu na notowania nie miały żadne dane napływające z USA, które kolejno zawodziły. Wtorek i środa były jedynymi optymistycznymi dniami za oceanem. Strona popytowa podniosła wówczas wykres o 44 punkty. Najciekawszym dniem był oczywiście czwartek. O 20:00 odbyło się posiedzenie FOMC, na którym zdecydowano o niepodniesieniu stóp procentowych w USA. Nie wykluczono jednak podwyżek jeszcze w tym roku. Po wybiciu do poziomu 2020 punktów nastąpiło załamanie wykresu, które kontynuowane było również w piątek. W rezultacie S&P 500 stracił w minionym tygodniu 5 punktów. Niestety, wspomniane wcześniej słabe odczyty kolejnych danych makro nie napawają optymizmem w kwestii przyszłego tygodnia.

Nasdaq 100

Od głównego parkietu nie odstawał w tym tygodniu także Nasdaq. Indeks 100 blue chip'ów giełdy technologicznej również mocno zyskiwał we wtorek i w środę, podnosząc się o ponad 80 punktów, jednak w czwartek, po konferencji prasowej Janet Yellen, na wykresie zbudowany został spadkowy pin bar oparty o 200-okresową średnią kroczącą. To sprowokowało oczywiście spadki, które oglądaliśmy przez całe piątkowe notowania. NQ 100 zamknął się niemal na tym samym poziomie co w zeszłym tygodniu. Można więc krótko stwierdzić, że miniony tydzień nie wniósł nic w kontekście długo czy średnioterminowych notowań. Indeks wciąż się konsoliduje i na razie trudno mówić o przewadze którejś ze stron.

Notowania indeksów

W minionym tygodniu, za sprawą dość nieoczekiwanych wzrostów na rynku towarowym, najlepiej poradził sobie najbardziej wyprzedany w tym roku sektor, czyli sektor wydobywczy. AM Wydobycie podniósł się w trakcie ostatnich pięciu sesji jako jeden z dwóch, obok FMCG i zyskał na wartości prawie dwa procent. Największy udział w tym wzroście miała Alcoa, która zyskała 3,43%, wciąż jednak tracąc ponad 36% YTD.

Najsłabiej wypadł z kolei AM Usługowy, który dotychczas był najlepszym sektorem w zestawieniu. Spadek w tym tygodniu wyniósł 1,15%, ale YTD indeks traci zaledwie 2,05%. Najsłabiej spośród spółek usługowych poradziło sobie AT&T, którego wycena spadła o 2,41%.

Notowania spółek


Top gainer – Alcoa Inc.

Spadkowy poniedziałek i cztery dni wzrostów. Tak w skrócie wyglądały notowania najlepszej spółki tego tygodnia, czyli Alcoa Inc. Odbicie na rynku towarowym przysłużyło się całej branży wydobywczej, a więc i aluminiowemu potentatowi. Jedna akcja spółki podrożała o 33 centy i przełamała 50-okresową średnią kroczącą. Najbliższą przeszkodą przed stroną popytową jest opór 10,30 zbieżny z fibo 38,2. Pamiętać jednak należy, że branża wydobywcza jest najbardziej wyprzedaną i póki co nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Ostatnie wzrosty na rynku towarowym należy traktować jedynie jako korektę długoterminowego trendu spadkowego.

Top loser – Bank of America Corp.

Najgorzej ze wszystkich spółek poradził sobie w tym tygodniu Bank of America Corp. Wycena spółki spadła o 2,93% i w stosunku rocznym jest już niższa o 12,54%. Za spadki te odpowiadają dwa ostatnie dni notowań, związane z reakcją rynku na konferencję prasową po posiedzeniu FOMC. W trakcie dwóch sesji BAC stracił 79 centów na każdej akcji. Spadki zatrzymane zostały dopiero na poziomie wsparcia 15,5 USD. Jeżeli sprzedającym uda się w przyszłym tygodniu przełamać ten poziom, możliwy stanie się atak na tegoroczne minima leżące w okolicy 15 dolarów.

Dział Analiz