Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

US Trading Report 18.04.2016

Kwiecień 18, 2016 12:55

Na podstawie US Trading Report tworzony jest wirtualny portfel analityków Admiral Markets.

S&P 500

W poprzednim tygodniu na indeksie 500 największych amerykańskich spółek mogliśmy zaobserwować spore wzrosty. Notowania indeksu wzrosły o 1,55%, a tym samym bykom udało się osiągnąć nowe, tegoroczne maksimum. Pomimo tego na wykresie tygodniowym strona kupująca ma ogromne problemy z pokonaniem oporu 2070-2106. Jeżeli do tego nie dojdzie to po raz kolejny na rynku amerykańskim może dość do paniki oraz wyprzedaży indeksów giełdowych.

Czy wzrosty będą kontynuowane? To już zależy od Rezerwy Federalnej. Na ostatnim posiedzeniu FOMC wspominał o dwóch podwyżkach stóp procentowych w 2016 roku, natomiast rynek nie jest już pewien żadnej podwyżki, a nawet niektórzy zwiastują ich obniżenie.

Notowania spółek

Top gainer – Bank of America Corp.

W ubiegłym tygodniu najsilniejszą spółką spośród całej oferty Admiral Markets były akcje Bank of America. Kapitalizacja danej spółki urosła o 8,70%, jednakże w skali roku akcje BAC straciły ponad 14%, tym samym w całej ofercie Admiral Markets znajdują się na 38 pozycji.

Wzrost notowań można połączyć z ostatnią publikacją wyników finansowych za pierwszy kwartał 2016 roku. Zysk spółki spadł o 8 procent w stosunku do pierwszego kwartału 2015 roku, jednakże inwestorzy spodziewali się gorszego wyniku.

Na interwale tygodniowym niedźwiedziom bez problemu udało się obronić opór 13,50-14,20. Wyprzedaż akcji Bank of America powinna być kontynuowana przynajmniej do ostatniego minimum w okolicy 10$ za akcje.

Top loser – Merck & Co. Inc.

Najgorzej ze wszystkich spółek poradził sobie w zeszłym tygodniu międzynarodowy koncern farmaceutyczny, Merck & Co. Inc. Spadek notowań w poprzednim tygodniu jest minimalny, wynosi bowiem 1,75%, a od początku roku kapitalizacja spółki wzrosła o 0,62%.

Na interwale miesięcznym notowania spółki w dalszym ciągu znajdują się w trendzie wzrostowym. Aktualnie trwa walka pomiędzy sprzedającymi, a kupującymi na miesięcznym wsparciu 47,00$-50,00$. Ponadto notowania spółki znajdują się nad linią trendu wzrostowego. Bazowym scenariuszem pozostanie kontynuacja długoterminowego trendu wzrostowego.

Dział Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.