Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

US Trading Report 18.01.2016

Styczeń 18, 2016 12:40

S&P 500

Od początku roku indeks S&P 500 zanotował prawie 10% obsunięcie, natomiast w poprzednim tygodni strata wynosiła 2,19%. Jest to jeden z najgorszych miesięcy od dawna, panujący sentyment na rynku nie sprzyja inwestycjom w akcje oraz indeksy giełdowe. Aktualnie na wykresie tygodniowym znajdujemy w okolicy minimów z 2015 roku. Przełamanie silnego wsparcia 1820-1860 powinno tylko napędzić spadki. Jeżeli sytuacja w Chinach po raz kolejny będzie budziła obawy to dane wsparcie nie zatrzyma kolejnej fali wyprzedaży.

Nasdaq 100

Sytuacja na głównym indeksie giełdy technologicznej była zbliżona do notowań S&P 500. Jednakże indeks spółek technologicznych zanotował jeszcze większe straty, przez ostatni tydzień spadł o 3,07%, natomiast w skali roku 9,90%. Sytuacja techniczna na obydwu indeksach jest do siebie zbliżona, znaleźliśmy się również na minimach z 2015 roku. Pokonanie tygodniowego wsparcia 4090-4220 da mocny sygnał niedźwiedziom do kontynuacji wyprzedaży.

Notowania spółek

Top loser – Alcoa Inc.

Spółka Alcoa Inc. po raz kolejny ostatnia, w poprzednim tygodniu straciła 14,39%, natomiast od początku roku straciła 27,38%. Tak słaby wynik plasuje spółkę na samym dole listy, zmiana szybko nie nastąpi. Największy producent aluminium musi się zmagać z kilkuletnią bessą na rynkach towarowych, w tym na rynku aluminium oraz zmniejszającym się popytem na surowce ze strony Chin. W ostatnim czasie obserwowaliśmy atak na minima z sierpnia br. w okolicach 8 USD, niedźwiedzie po kilkukrotnym teście tak silnego wsparcia dopięli swego, wsparcie zostało pokonane z impetem. Kolejnym wsparciem są minima z 2009 roku w okolicy 5$ za jedną akcje. Jeżeli bessa na rynku towarowym będzie kontynuowana to trend spadkowy zostanie utrzymany.

Top gainer – Exxon Mobil Corp.

Pomimo dużych spadków na indeksach spółką zeszłego tygodnia został jeden z największych producentów ropy naftowej na świecie. Exxon Mobil po złym początku Nowego Roku w poprzednim tygodniu zyskał 3,91%. Inwestorzy posiadający daną spółkę w portfelu mogą być szczególnie zadowoleni, ponieważ pomimo dużych spadków cen ropy spółka zakończyła tydzień na plusie. Ważnym wydarzeniem jest również fakt, że Iran powraca na międzynarodowy rynek ropy naftowej, sankcje zostały zniesione.

Aktualnie na wykresie tygodniowym bykom udało się obronić wsparcie w strefie 71,50-73$. Jednakże przed bykami stoi ważny opór w strefie 82-83,50$, który może zatrzymać dalsze wzrosty. Przy kolejnych przecenach na rynku „czarnego złota" kontynuacja wzrostów jest mało prawdopodobna, bazowym scenariuszem pozostanie obrona tygodniowego wsparcia.

Dział Analiz


To również Cię zainteresuje:

Za nami 2015 rok. Co nas czeka w obecnym?
Czy nowoczesne metody inwestowania są dostępne dla każdego?
Analiza fundamentalna rynku ropy naftowejOstrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.