Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

US Trading Report 15.02.2016

Luty 15, 2016 12:34

Na podstawie US Trading Report tworzony jest wirtualny portfel analityków Admiral Markets.

S&P 500

W poprzednim tygodniu indeks pięciuset największych spółek amerykańskich kolejny tydzień z rzędu zamkną się na minusie. Strata wynosiła niespełna 1%, jednakże zostało pokonane ostatnie minimum z 2015 roku. Dodatkowo indeks S&P500 od początku roku znajduje się pod kreską prawie 10%. Ostatnie wypowiedzi prezesa Rezerwy Federalnej w Stanach Zjednoczonych nie są zbyt optymistyczną wiadomością dla rynku akcji. Jedyną nadzieją na dłuższe wzrosty budzi Europejski Bank Centralny, który z dużym prawdopodobieństwem po raz kolejny zwiększy program luzowania ilościowego.

Na wykresie tygodniowym po raz kolejny zatrzymaliśmy się na tygodniowym wsparciu 1820-1860. Jeżeli EBC zwiększy skale działania do wsparcie powinno zostać obronione, jednakże na dzień dzisiejszy kontynuacja spadków jest bardziej prawdopodobna.

Nasdaq 100

Sytuacja na wykresie indeksu NQ100 jest bardzo zbliżona do indeksu S&P500, aczkolwiek indeks w poprzednim tygodniu wyprzedaży poradził sobie lepiej, stracił bowiem 0,16%. Skala wyprzedaży od początku roku jest jednak większa, wynosi prawie 13%.

Silne wsparcie, które było bronione przez kupujących już kilkakrotnie zostało pokonane, zostały osiągnięte nowe minima. W przypadku tego indeksu, wzrosty są uzależnione od Banku Centralnego Europy.

Notowania spółek

Top gainer – Cisco System Inc.

Niekwestionowanym liderem wzrostów w zeszłym tygodniu była spółka akcyjna Cisco System. Cena akcji podrożała o 9,75%, jednakże od początku roku w dalszym ciągu notowania spółki tracą -4,56%. Za tak duży wzrost notowań spółki odpowiada dobry wynik finansowy, która spółka opublikowała 10 lutego.

  • Prognozowany zysk na akcje wynosił 0,54, bieżący odczyt był lepszy o 0,03$
  • Przychody spółki okazały się lepsze o 170 milionów dolarów.

Na wykresie tygodniowym dobry raport uratował spółkę przed dalszymi spadkami, bykom udało się obronić wsparcie 22,40-23,00. Bazowym scenariuszem pozostanie jednak kontynuacja ostatnich spadków.

Top loser – Boeing Co.

Sytuacja na wykresie Boeing'a nie jest za ciekawa. W zeszłym tygodniu niedźwiedziom udało się przełamać ważne wsparcie 119-123$. Aktualnie niedźwiedzie zatrzymali się na kolejnym wsparciu w okolicy 102$ za jedną akcje. Przełamanie danej strefy popytu otworzy drogę sprzedającym do dalszej wyprzedaży akcji nawet w okolicę 80$.

Wartość akcji Boeing'a w poprzednim tygodniu spadła o 11,37$, natomiast od początku roku straciły na wartości 23%. Tak duży spadek notowań spółki był spowodowany wiadomością o tym, że SEC skontroluje sprawozdania finansowe sporządzane przez spółkę akcyjną. Tym samym dana wiadomość dała do zrozumienia inwestorom, że spółka mogła podawać do wiadomości publicznej sfałszowane sprawozdania finansowe.

Dział Analiz


To również Cię zainteresuje:

Ropa naftowa – transakcją roku?
Czy nowoczesne metody inwestowania są dostępne dla każdego?
Rezerwy walutowe Chin
Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.