Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

US Trading Report 14.11.2015 2015.11.14

Listopad 14, 2015 15:15

S&P 500

W tym tygodniu obserwowaliśmy spore spadki na Wall Street. Nie udało się przełamać historycznych poziomów na indeksie S&P 500 i kurs skierował się na południe. Obecnie jesteśmy blisko okrągłego poziomu 2000 pkt., który może zatrzymać dalszy ruch w dół. Ponadto w tym miejscu wypada 50% zniesienie ostatniego ruchu wzrostowego. Po obronie tego obszaru możemy zobaczyć kolejny atak na historyczne poziomy. Wszystko będzie zależeć od napływających danych makro, a ostatnie nie były Już nie działa zasada, że im gorsze dane, tym lepiej dla rynku akcyjnego, bo to oznacza odłożenie podwyżek stóp procentowych w Stanach. Rynek akcyjny prawdopodobnie zaakceptował fakt podwyżek stóp w grudniu br. Ponadto jedna podwyżka nie spowoduje, że kapitał stanie się dużo droższy. Wciąż stopy za oceanem będą bardzo niskie.

Nasdaq 100

Indeks Nasdaq 100 w tym tygodniu spadł 3,64%. Wprawdzie udało się pokonać ostanie szczyty w okolicach 4700 pkt., ale wciąż historyczne poziomy 4816 pkt. nie są przełamane. Najbliższy poziom wsparcia znajduje się w okolicach 4475 pkt. Gdyby nie udało się obronić tego poziomu kurs może spaść w okolice kolejnego wsparcia 4350 pkt. W tym miejscu może dojść do odbicia, po którym możemy obserwować kolejny atak na ostatnie szczyty. Jednak należy pamiętać, że rynek jest mocno wykupiony, a spadek poniżej sierpniowej korekty w okolicach 3900 pkt. postawi pod dużym znakiem zapytania dalszy ruch wzrostowy.

Notowania indeksów

W tym dominował kolor czerwony wśród wszystkich indeksów Admiral Markets. Najmocniej tracił indeks AM Wydobycie. Również mocno tracił indeks AM Technologia, głównie za sprawą spółki Cisco Systems Inc., która powróciła do trendu spadkowego. Trudno wskazać jeden indeks, który w tym tygodniu wyróżniał się na plus.

Notowania spółek

Top gainer – E.I. DuPont de Nemours Co.

Po raz kolejny mocnymi wzrostami może pochwalić się spółka DuPont. Akcje zaczęły mocno iśc do góry na początku października br., po ogłoszeniu informacji o odejściu z firmy obecnej prezes Ellen Kullman oraz planu większych oszczędności. Pod koniec października doszło do przełamania linii trendu wzrostowe, a obecnie jesteśmy blisko oporu w okolicach 68 USD. Przełamanie tego obszaru powinno sprowadzić kurs w okolice 72 USD, gdzie znajduje się kolejny silny poziom oporu.

Top loser – Alcoa Inc.

Spółka Alcoa Inc. straciła w tym tygodniu ponad 12% i był to najgorszy wynik wśród wszystkich spółek. Największy producent aluminium musi się zmagać z kilkuletnią bessą na rynkach towarowych, w tym na rynku aluminium. Ostatni powrót do spadków tego metalu od razu ma swoje odzwierciedlenie na wykresie spółki. Po słabych wynikach, które ukazały się na początku października kurs mocno stracił. W ostatnim czasie obserwowaliśmy atak na minima z sierpnia br. w okolicach 8 USD. Pokonanie tego poziomu już tak proste nie będzie. Jest to silne wsparcie, które tworzą dołki zapoczątkowane w 2011 roku. Kurs praktycznie co roku odbijał się od tego obszaru. Wszystko będzie zależeć od dalszej sytuacji na rynkach towarowych. Gdyby jednak udało się trwale pokonać ten obszar, kurs może zejść nawet w okolice 5 USD, czyli dołków z początku 2009 roku.

Bartosz Zawadzki
Szef Działu Analiz


To również Cię zainteresuje:

Super czwartek w Wielkiej Brytanii. Funt w dół.
Czy nowoczesne metody inwestowania są dostępne dla każdego?
Nowy rząd – nowa nadzieja?Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.