Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

US Trading Report 11.04.2016

Kwiecień 11, 2016 12:35

Na podstawie US Trading Report tworzony jest wirtualny portfel analityków Admiral Markets.

S&P 500

W poprzednim tygodniu na indeksie 500 największych amerykańskich spółek mogliśmy zaobserwować bardzo niską zmienność. Notowania indeksu obsunęły się o 1,20%. Na wykresie tygodniowym strona kupująca ma ogromne problemy z pokonaniem oporu 2070-2106. Jeżeli do tego nie dojdzie to po raz kolejny na rynku amerykańskim może dość do paniki oraz wyprzedaży indeksów giełdowych.

Rezerwa Federalna na ostatnim posiedzeniu wspominała o dwóch podwyżkach stóp procentowych w 2016 roku, natomiast rynek nie jest już pewien żadnej podwyżki, a nawet niektórzy zwiastują ich obniżenie. Ostatnio w naszym artykule wspominaliśmy o trzech podstawowych czynnikach, które spowodowały tak długą hossę na rynku akcyjnym, czy tym razem Rezerwa Federalna postąpi tak samo?

Notowania spółek

Top gainer – Pfizer Inc.

W ubiegłym tygodniu najsilniejszą spółką spośród całej oferty Admiral Markets były akcje giganta farmaceutycznego Pfizer Inc. Kapitalizacja danej spółki urosła o 8,26%. Pfizer w drugiej połowie 2016 roku planował zakończenie procesu fuzji ze spółką Allegran Inc, jednakże rząd amerykański do niej nie dopuścił. Powyższe wydarzenie rynek wycenił pozytywnie, tym samym akcje Pfizer'a poszybowały w górę, natomiast akcje przejmowanej spółki potaniały o 15%.

Na interwale miesięcznym stronie kupującej z impetem udało się obronić wsparcie 28,00-29,00. Na dzień dzisiejszy długoterminowy trend wzrostowy wydaje się być niezagrożony. Zatem bazowym scenariuszem pozostanie kontynuacja ostatnich wzrostów.

Top loser – Bank of America Corp.

Najgorzej ze wszystkich spółek poradził sobie w zeszłym tygodniu Bank of America Corp. Wycena spółki spadła o 5,02% i w stosunku rocznym jest już niższa o 21,24%. Tak duża przecena dotknęła cały sektor finansowy, powodem był wzrost ryzyka kredytowego w sektorze bankowym. Inwestorzy w ostatnim czasie charakteryzują się awersją do ryzyka, a tym samym wyprzedają akcje i tak już „nielubianego" w ostatnich czasach sektora bankowego.

Na interwale tygodniowym niedźwiedziom bez problemu udało się obronić opór 13,50-14,20. Wyprzedaż akcji Bank of America powinna być kontynuowana przynajmniej do ostatniego minimum w okolicy 10$ za akcje.

Dział Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.