US Trading Report 11.04.2016

Kwiecień 11, 2016 12:35

Na podstawie US Trading Report tworzony jest wirtualny portfel analityków Admiral Markets.

S&P 500

W poprzednim tygodniu na indeksie 500 największych amerykańskich spółek mogliśmy zaobserwować bardzo niską zmienność. Notowania indeksu obsunęły się o 1,20%. Na wykresie tygodniowym strona kupująca ma ogromne problemy z pokonaniem oporu 2070-2106. Jeżeli do tego nie dojdzie to po raz kolejny na rynku amerykańskim może dość do paniki oraz wyprzedaży indeksów giełdowych.

Rezerwa Federalna na ostatnim posiedzeniu wspominała o dwóch podwyżkach stóp procentowych w 2016 roku, natomiast rynek nie jest już pewien żadnej podwyżki, a nawet niektórzy zwiastują ich obniżenie. Ostatnio w naszym artykule wspominaliśmy o trzech podstawowych czynnikach, które spowodowały tak długą hossę na rynku akcyjnym, czy tym razem Rezerwa Federalna postąpi tak samo?

Notowania spółek

Top gainer – Pfizer Inc.

W ubiegłym tygodniu najsilniejszą spółką spośród całej oferty Admiral Markets były akcje giganta farmaceutycznego Pfizer Inc. Kapitalizacja danej spółki urosła o 8,26%. Pfizer w drugiej połowie 2016 roku planował zakończenie procesu fuzji ze spółką Allegran Inc, jednakże rząd amerykański do niej nie dopuścił. Powyższe wydarzenie rynek wycenił pozytywnie, tym samym akcje Pfizer'a poszybowały w górę, natomiast akcje przejmowanej spółki potaniały o 15%.

Na interwale miesięcznym stronie kupującej z impetem udało się obronić wsparcie 28,00-29,00. Na dzień dzisiejszy długoterminowy trend wzrostowy wydaje się być niezagrożony. Zatem bazowym scenariuszem pozostanie kontynuacja ostatnich wzrostów.

Top loser – Bank of America Corp.

Najgorzej ze wszystkich spółek poradził sobie w zeszłym tygodniu Bank of America Corp. Wycena spółki spadła o 5,02% i w stosunku rocznym jest już niższa o 21,24%. Tak duża przecena dotknęła cały sektor finansowy, powodem był wzrost ryzyka kredytowego w sektorze bankowym. Inwestorzy w ostatnim czasie charakteryzują się awersją do ryzyka, a tym samym wyprzedają akcje i tak już „nielubianego" w ostatnich czasach sektora bankowego.

Na interwale tygodniowym niedźwiedziom bez problemu udało się obronić opór 13,50-14,20. Wyprzedaż akcji Bank of America powinna być kontynuowana przynajmniej do ostatniego minimum w okolicy 10$ za akcje.

Dział Analiz