Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

US Trading Report 10.10.2015

Październik 10, 2015 13:02

S&P 500

Zdecydowanie powrócić apetyt na aktywa bardziej ryzykowne, co widać na rynkach akcji w Stanach, ale nie tylko. Coraz więcej dociera sygnałów, które oddalają pierwsze podwyżki stóp za oceanem. W czwartek poznaliśmy protokół z posiedzenia FOMC, który jest zaniepokojony stanem globalnej gospodarki, co rynek odebrałem jako gołębi sygnał. W tym tygodniu S&P 500 urósł prawie 2,5% oraz pokonał okrągły poziom 2000 pkt. Gdyby pozytywny nastrój utrzymał się w najbliższym czasie możemy obserwować w najbliższym czasie atak na historyczne szczyty w okolicach 2135 pkt. Po drodze warto jeszcze zwrócić uwagę na silny opór w okolicach 2040 pkt.

Nasdaq 100

Jeszcze większe wzrosty obserwowaliśmy wśród spółek technologicznych. Nasdaq 100 urósł w poprzednim tygodniu ponad 3%. Obecnie kurs znajduje się nieznacznie nad poziomem oporu w okolicach 4350 pkt. Kolejnym ważnym obszarem oporu są okolice 4550 pkt., a to już o krok od ostatnich szczytów w okolicach 4700 pkt. Obecnie scenariusz wzrostowy jest najbardziej prawdopodobny.

Notowania indeksów

Najlepiej w tym tygodniu zachowywały się spółki z branży przemysłowej oraz wydobywczej, co jest związane między innymi z odbiciem cen na rynku surowców. Bardzo mocno w górę poszła spółka Chevron Corporation w związku z sporym odbiciem cen ropy. Trwają rozmowy pomiędzy Rosją a Arabią Saudyjską mające na celu ograniczyć produkcję. Ponadto włączenie się Rosji w konflikt w Syrii może spowodować rozszerzenie owego konfliktu na inne kraje, takie jak Iran, czy Arabia Saudyjska, a to z pewnością będzie pchać ceny ropy w górę. Słabo radziły sobie spółki z indeksu AM Farmaceutyka, lecz należy podkreślić że spółki po prostu najmniej zyskały. W tym tygodniu wszystkie prezentowane spółki szły do góry.

Notowania spółek

Top gainer – EI du Pont de Nemours and Company

W tym tygodniu mocno wzrosła spółka z brańży chemicznej, zwana w skrócie Du Pont. Akcje mocno wzrosły na początku tygodnia, po ogłoszeniu informacji o odejściu z fimry obecnej prezes Ellen Kullman oraz planu większych oszczędności. Kurs dotarł do ważnego poziomu oporu w okolicach 57,75 USD, gdzie znajduje się bardziej nachylona linia trendu spadkowego. Pokonanie tego obszaru powinno skierować kurs w okolice okrągłych 60 USD, gdzie znajduje się druga linia trendu spadkowego. Z kolei pokonanie tego poziomu będzie świadczyć o zmianie trendu na wzrostowy, ale do tego oczywiście droga daleka. Obecnie byki muszą poradzić sobie z wspomnianym mocnym wsparciem w okolicach 57,75 USD.

Top loser – Pfizer

Akcje spółki Pfizer od ponad półtora miesiąca znajdują się w trendzie bocznym. Cena nie może przełamać oporu w okolicach 33 USD. Akcje sa w tym tygodniu top loser, ale nie dlatego, że traciły na wartości, ale po prostu zyskały najmniej, zaledwie 0,51%. Przy obecnych wzrostach na Wall Street, to rzeczywiście słaby wynik. Przemałanie wspomanienego oporu dopiero otworzy drogę do wiekszych wzrostów. Kolejnym silnym obszarem oporu są okolice 35 USD.

Dział Analiz

To również Cię zainteresuje:

Amerykański rząd znów bliski bankructwa
Czy nowoczesne metody inwestowania są dostępne dla każdego?
Kreatywna księgowość amerykańskiego rządu

Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.