Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

US Trading Report 10.01.2016

Styczeń 11, 2016 12:20

S&P 500

Przez początek ubiegłego tygodnia kurs S&P 500 zanotował mocne straty. Nowy Rok przynosi nowe minima, kurs zdołał spaść o ponad 6,17%. Jest to jeden z najgorszych tygodni na przestrzeni ostatniego roku. Był to pierwszy tydzień notowań w 2016 roku, inwestorzy nie są zadowoleni. Tak duże spadki były spowodowane przez „lokalną panikę" w Chinach oraz bardzo duże spadki chińskiego indeksu CSI300. Na wykresie dziennym niedźwiedzie z impetem przebili się przez ostatnie wsparcie 1990-2009 puntków, aktualnie zmierzamy do minimów z 2015 roku w okolicę 1870 punktów. Po uspokojeniu się sytuacji w Chinach będziemy mogli zaobserwować większą korektę ostatnich spadków

Nasdaq 100

Indeks Nasdaq w poprzednim tygodniu również stracił. Spadki były głębsze niż w przypadku indeksu S&P500, wynosiły bowiem ponad 7,05%. Na wykresie dziennym niedźwiedziom udało się pokonać linię trendu spadkowego oraz ostatnią strefę wsparcia w okolicy 4405-4431 punktów. Obecnie znajdujemy się na wsparciu w strefie 4272-4316, wsparcie zostało lekko naruszone, aczkolwiek cały czas obowiązuje. Jeżeli w bieżącym tygodniu sytuacja w Chinach ulegnie pogorszeniu to będziemy mogli spodziewać się o wiele większych spadków nawet w okolicę minimów z 2015 roku.

Notowania spółek

Top gainer – Wal-Mart Stores Inc.

W poprzednim tygodni niekwestionowanym liderem była spółka Wal-Mart Stores Inc. Jest to jedyna spółka, która zanotowała wzrosty. Akcje spółki urosły w poprzednim tygodni o ponad 5,27%. Tak duży wzrost notowań jest spowodowany dobrymi wynikami spółki pochodzących z Meksyku. Na wykresie tygodniowy spółka Wal-Mart znajduje się od początku 2015 roku w trendzie spadkowym, nic nie wskazuje na jego zakończenie. Obecnie bykom udało się przebić linie trendu spadkowego, jednakże przed zmianą trendu byki muszą pokonać silny opór w okolicy 65,30-67,90. Bazowym scenariuszem pozostanie zatem dalszy spadek notowań przynajmniej w okolice strefy wsparcia 58,30-59,20.

Top loser – Alcoa Inc.

Spółka Alcoa Inc. traci już drugi tydzień z rzędu. Nowy rok przyniósł duże spadki, przez pierwszy tydzień Nowego Roku spółka straciła 15,16%, tak słaby wynik plasuje spółkę na samym dole listy. Największy producent aluminium musi się zmagać z kilkuletnią bessą na rynkach towarowych, w tym na rynku aluminium.

Pod koniec 2015 roku kurs znajdował się w pobliżu silnego oporu 9,85-10,25, została nawet pokonana linia trendu spadkowego, jednakże niedźwiedzie z impetem obronili dany opór. Obecnie kurs jest w pobliżu poziomu silnego wsparcia 8 USD za akcje, pokonanie tego poziomu niedźwiedziom powinno sprawić duże problemy.Jest to silne wsparcie, które tworzą dołki zapoczątkowane w 2011 roku. Kurs praktycznie co roku odbijał się od tego obszaru. Na rynku towarowym wciąż trwa bessa i jest to główny powód, który sprawia, że na razie są niewielkie szanse na zmianę trendu na akcjach jednego z największych producentów aluminium.

Dział Analiz


To również Cię zainteresuje:

Za nami 2015 rok. Co nas czeka w obecnym?
Czy nowoczesne metody inwestowania są dostępne dla każdego?
Kiepski rok złotegoOstrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.