Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

US Trading Report 08.02.2016

Luty 08, 2016 09:52

S&P 500

Indeks S&P 500 od początku roku znajduje się pod kreską, w poprzednim tygodniu nastąpiła przecena indeksu o 3,04%, natomiast w skali roku przecena wynosi ponad 8%. Sytuacja na wykresie wygląda dokładnie tak samo dwa tygodnie temu. Niedźwiedzie już kolejny raz próbowali przebić się przez minima z 2015 roku. Powstające Pin Bary na wykresie tygodniowym w strefie popytu wskazują na przewagę kupujących, czyli na kontynuacje korekty ostatnich spadków. Dodatkowo złe dane gospodarcze pochodzące ze Stanów Zjednoczonych odsuwają w czasie przyszłe podwyżki stóp procentowych. Ryzyko globalne pochodzące z Chin jest cały czas realne, pesymizm na rynku spowodowany jest również przez niskie ceny ropy. Bazowym scenariuszem pozostanie zatem konsolidacja w strefie popytu.

Nasdaq 100

Sytuacja na wykresie 100 największych spółek technologicznych ze Stanów Zjednoczonych jest podobna do sytuacji na wykresie indeksu S&P 500. Jednakże NQ100 okazał się gorszym indeksem, stracił na wartości ponad 5%. Niepewność przelewająca się na rynku nie pomaga inwestycjom w bardziej ryzykowne aktywa, sytuacje fundamentalną oraz najbliższy kierunek na wykresie powinniśmy poznać na kolejnym posiedzeniu FED-u oraz EBC.

Na wykresie tygodniowym została po raz kolejny naruszona strefa popytu 4090-4220. Jednakże tym razem niedźwiedziom udało się zamknąć pod strefą popytu, w bieżącym tygodniu konferencja prezesa Banku Centralnego Stanów Zjednoczonych powinna określić przyszły kierunek indeksów.

Notowania spółek

Top gainer – E.I. DuPont de Nemours Co

Spółka DuPont jest jedną z dwóch w całym zestawieniu, które zamknęły miniony tydzień na ponad 10% plusie. Zysk na tle indeksów jest zdumiewający, podczas gdy indeksy zanotowały ponad 3% obsunięcie w poprzednim tygodni to spółka DD podrożała o 11,67%. Tak mocny wzrost notowań był spowodowany informacją podaną na ostatniej konferencji. COE Andrew Liveris przejmowanej firmy Dow Chemical przez DuPont podał informacje o swoim odejściu z firmy po zakończonej fuzji, rynek odebrał to bardzo optymistycznie.

Sytuacja techniczna, nawet po 12% wzroście spółki nie zmieniła się. Aktualnie znajdujemy się pomiędzy strefą popytu 47,00-49,25, a strefą podaży 68,50-70,50. Dopiero po przełamaniu ostatniego szczytu będziemy mogli mówić o trendzie wzrostowym. Bazowym scenariuszem pozostanie konsolidacja.

Top loser – Microsoft Corp.

Wycena jednego udziału producenta Windows'a po raz kolejny znajduje się w strefie tygodniowego popytu 48,50-50,00 Spółka Microsoft podążyła za indeksem 100 największych spółek technologicznych, w poprzednim tygodniu potaniała o 8,75%. Jeżeli bykom nie uda się obronić tygodniowego wsparcia to kolejnym celem niedźwiedzi będzie mogła być długoterminowa linia trendu wzrostowego.

Dodatkowo gigant technologiczny zakupił w poprzednim tygodniu aplikację na telefon SwiftKey za 250 milionów. Dana aplikacja odpowiada za szybsze pisanie wiadomości tekstowych, ma ponad 300 milionów aktywnych użytkowników.


Dział Analiz


To również Cię zainteresuje:

Ropa naftowa – transakcją roku?
Czy nowoczesne metody inwestowania są dostępne dla każdego?
Quo vadis $