US Trading Report 08.02.2016

Luty 08, 2016 09:52

S&P 500

Indeks S&P 500 od początku roku znajduje się pod kreską, w poprzednim tygodniu nastąpiła przecena indeksu o 3,04%, natomiast w skali roku przecena wynosi ponad 8%. Sytuacja na wykresie wygląda dokładnie tak samo dwa tygodnie temu. Niedźwiedzie już kolejny raz próbowali przebić się przez minima z 2015 roku. Powstające Pin Bary na wykresie tygodniowym w strefie popytu wskazują na przewagę kupujących, czyli na kontynuacje korekty ostatnich spadków. Dodatkowo złe dane gospodarcze pochodzące ze Stanów Zjednoczonych odsuwają w czasie przyszłe podwyżki stóp procentowych. Ryzyko globalne pochodzące z Chin jest cały czas realne, pesymizm na rynku spowodowany jest również przez niskie ceny ropy. Bazowym scenariuszem pozostanie zatem konsolidacja w strefie popytu.

Nasdaq 100

Sytuacja na wykresie 100 największych spółek technologicznych ze Stanów Zjednoczonych jest podobna do sytuacji na wykresie indeksu S&P 500. Jednakże NQ100 okazał się gorszym indeksem, stracił na wartości ponad 5%. Niepewność przelewająca się na rynku nie pomaga inwestycjom w bardziej ryzykowne aktywa, sytuacje fundamentalną oraz najbliższy kierunek na wykresie powinniśmy poznać na kolejnym posiedzeniu FED-u oraz EBC.

Na wykresie tygodniowym została po raz kolejny naruszona strefa popytu 4090-4220. Jednakże tym razem niedźwiedziom udało się zamknąć pod strefą popytu, w bieżącym tygodniu konferencja prezesa Banku Centralnego Stanów Zjednoczonych powinna określić przyszły kierunek indeksów.

Notowania spółek

Top gainer – E.I. DuPont de Nemours Co

Spółka DuPont jest jedną z dwóch w całym zestawieniu, które zamknęły miniony tydzień na ponad 10% plusie. Zysk na tle indeksów jest zdumiewający, podczas gdy indeksy zanotowały ponad 3% obsunięcie w poprzednim tygodni to spółka DD podrożała o 11,67%. Tak mocny wzrost notowań był spowodowany informacją podaną na ostatniej konferencji. COE Andrew Liveris przejmowanej firmy Dow Chemical przez DuPont podał informacje o swoim odejściu z firmy po zakończonej fuzji, rynek odebrał to bardzo optymistycznie.

Sytuacja techniczna, nawet po 12% wzroście spółki nie zmieniła się. Aktualnie znajdujemy się pomiędzy strefą popytu 47,00-49,25, a strefą podaży 68,50-70,50. Dopiero po przełamaniu ostatniego szczytu będziemy mogli mówić o trendzie wzrostowym. Bazowym scenariuszem pozostanie konsolidacja.

Top loser – Microsoft Corp.

Wycena jednego udziału producenta Windows'a po raz kolejny znajduje się w strefie tygodniowego popytu 48,50-50,00 Spółka Microsoft podążyła za indeksem 100 największych spółek technologicznych, w poprzednim tygodniu potaniała o 8,75%. Jeżeli bykom nie uda się obronić tygodniowego wsparcia to kolejnym celem niedźwiedzi będzie mogła być długoterminowa linia trendu wzrostowego.

Dodatkowo gigant technologiczny zakupił w poprzednim tygodniu aplikację na telefon SwiftKey za 250 milionów. Dana aplikacja odpowiada za szybsze pisanie wiadomości tekstowych, ma ponad 300 milionów aktywnych użytkowników.


Dział Analiz


To również Cię zainteresuje:

Ropa naftowa – transakcją roku?
Czy nowoczesne metody inwestowania są dostępne dla każdego?
Quo vadis $