Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

US Trading Report 07.03.2016

Marzec 07, 2016 10:53

Na podstawie US Trading Report tworzony jest wirtualny portfel analityków Admiral Markets.

S&P 500

S&P 500 okazał się lepszym indeksem od Nasdaq 100, zakończył bowiem tydzień z lepszym wynikiem o 0,52%. W skali roku w dalszym ciągu notowania indeksu wyświetlają się na czerwono. Na interwale dziennym, bykom po przebiciu poprzedniego oporu 1930-1940 udało się dotrzeć do kluczowego poziomu 2000 punktów. Jeżeli stronie kupującej uda się również pokonać ten poziom to kolejnym punktem odniesienia na interwale dziennym jest strefa 2062-2081. Jednakże o tym zadecyduje najbliższe posiedzenie EBC, które odbędzie się już w najbliższy czwartek o godzinie 14:30. Rynek oczekuje dalszego luzowania w strefie euro, jeżeli Mario Draghi, prezes ECB, tego nie dostarczy to rozczarowanie będzie ogromne, co z pewnością przełoży się negatywnie na rynek akcji.

Notowania spółek

Top gainer – Caterpillar Inc.

Najlepszą spółką minionego tygodnia okazał się Caterpillar. Akcje od wyznaczonego na początku roku minima 56 USD zyskały już 16USD. W poprzednim tygodniu kapitalizacja Caterpillar-a urosła o 9,70%, niewątpliwie był to najlepszy tydzień dla tej spółki od początku roku. Tak duży ubiegłotygodniowy wzrost notowań należy połączyć z działalnością spółki, CAT zajmuje się produkcją maszyn budowlanych i górniczych a także silników dieslowskich i turbin gazowych. Poprawa na rynku surowców daję nadzieję inwestorom na większą ilość przyszłych zamówień w sektorze górniczym.

Na wykresie tygodniowym bykom udało się pokonać z impetem górne ograniczenie kanału spadkowego oraz strefę oporu 67,40-70,50. Po tak mocnym impulsie wzrostowym istnieje duże prawdopodobieństwo, że ruch wzrostowy będzie kontynuowany.

Top loser – Pfizer Inc.

Największa firma farmaceutyczna świata, Pfizer Inc., była jedna z trzech spółek, które zakończyły ubiegły tydzień na minusie. Kapitalizacja PFE spadła jedynie o 1,72%, natomiast w skali roku o 6,69%. Jednakże analizując wykres miesięczny spółka w dalszym ciągu znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Pomimo znaczących spadków pod koniec ubiegłego roku, notowania spółki znajdują się ponad długoterminową linią trendu wzrostowego. Dodatkowo niedźwiedziom nie udało się pokonać silnego wsparcia, które tworzy miesięczna strefa 27,50-28,80 USD. Zatem bazowym scenariuszem pozostanie kontynuacja trendu wzrostowego.

Dział Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.