Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

US Trading Report 04.04.2016

Kwiecień 04, 2016 10:45

Na podstawie US Trading Report tworzony jest wirtualny portfel analityków Admiral Markets.


Nasdaq 100

Indeks S&P 500 w dalszym ciągu zdumiewa, jeszcze na początku stycznia strata indeksu wynosiła 10%, natomiast teraz stopa zwrotu od początku roku wynosi 1,29%. Pomimo tego w zeszłym tygodniu to indeks spółek technologicznych, Nasdaq 100 osiągną wyższą stopę zwrotu, która wyniosła 2,79%.

Od kilku tygodni indeks NQ100 znajduje się w mocnym trendzie wzrostowym. W poprzednim tygodniu nie było inaczej. Wzrosty były spowodowane kroplówką Janet Yellen, która na ostatniej konferencji wspomniała o możliwości wprowadzenia luzowania ilościowego w Stanach Zjednoczonych. Tak gołębia wypowiedź wpłynęła bardzo pozytywnie na rynek akcji. Bazowym scenariuszem pozostanie zatem kontynuacja trendu wzrostowego.

Notowania spółek

Top gainer – Netflix Inc.

Największy na świecie dostawca filmów przez Internet, Netflix Inc. zadebiutował na parkiecie Admiral Markets. Jest to jeden z najlepszych debiutów, ponieważ spółka w zeszłym tygodniu zanotowała ponad 7% wzrost. W zeszły poniedziałek na parkiecie AM zadebiutowały spółki tj. Alibaba, Twitter, Amazon, Netflix oraz Tesla. Z powyższych spółek to właśnie wypożyczalnia filmów DVD osiągnęła najlepszą stopę zwrotu.

Na interwale dziennym notowania spółki poruszają się w kanale wzrostowym. Wsparcie tworzy poziom 100,30-102,00$ za akcje oraz dolne ograniczenie kanału wzrostowego. Bieżącym celem kupujących może być górne ograniczenie kanału wzrostowego.

Top loser – Boeing Co.

Spośród całej oferty Admiral Markets w zeszłym tygodnie to akcje giganta lotniczego, Boeing'a, straciły najwięcej. Kapitalizacja spółki spadła o 3,90%, natomiast od początku roku strata wynosi 10,07%, tym samym spółka w rankingu AM znalazła się na 36 miejscu. Tak mocny spadek notowań giganta lotniczego jest powiązany z najnowszymi doniesieniami dot. cięcia zatrudnienia w spółce. Zarząd do połowy 2016 roku planuje zwolnić około 4000 tysięcy osób.

Na wykresie tygodniowym bykom udało się pokonać ostatni opór 117,80-121,80. Tak mocne wzrosty powiązane są z luzowaniem ilościowym w Europie oraz gołębim tonem Rezerwy Federalnej, tym samym ostatnie spadki możemy uznać za korektę impulsu wzrostowego.

Dział Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.