US Trading Report 04.04.2016

Kwiecień 04, 2016 10:45

Na podstawie US Trading Report tworzony jest wirtualny portfel analityków Admiral Markets.


Nasdaq 100

Indeks S&P 500 w dalszym ciągu zdumiewa, jeszcze na początku stycznia strata indeksu wynosiła 10%, natomiast teraz stopa zwrotu od początku roku wynosi 1,29%. Pomimo tego w zeszłym tygodniu to indeks spółek technologicznych, Nasdaq 100 osiągną wyższą stopę zwrotu, która wyniosła 2,79%.

Od kilku tygodni indeks NQ100 znajduje się w mocnym trendzie wzrostowym. W poprzednim tygodniu nie było inaczej. Wzrosty były spowodowane kroplówką Janet Yellen, która na ostatniej konferencji wspomniała o możliwości wprowadzenia luzowania ilościowego w Stanach Zjednoczonych. Tak gołębia wypowiedź wpłynęła bardzo pozytywnie na rynek akcji. Bazowym scenariuszem pozostanie zatem kontynuacja trendu wzrostowego.

Notowania spółek

Top gainer – Netflix Inc.

Największy na świecie dostawca filmów przez Internet, Netflix Inc. zadebiutował na parkiecie Admiral Markets. Jest to jeden z najlepszych debiutów, ponieważ spółka w zeszłym tygodniu zanotowała ponad 7% wzrost. W zeszły poniedziałek na parkiecie AM zadebiutowały spółki tj. Alibaba, Twitter, Amazon, Netflix oraz Tesla. Z powyższych spółek to właśnie wypożyczalnia filmów DVD osiągnęła najlepszą stopę zwrotu.

Na interwale dziennym notowania spółki poruszają się w kanale wzrostowym. Wsparcie tworzy poziom 100,30-102,00$ za akcje oraz dolne ograniczenie kanału wzrostowego. Bieżącym celem kupujących może być górne ograniczenie kanału wzrostowego.

Top loser – Boeing Co.

Spośród całej oferty Admiral Markets w zeszłym tygodnie to akcje giganta lotniczego, Boeing'a, straciły najwięcej. Kapitalizacja spółki spadła o 3,90%, natomiast od początku roku strata wynosi 10,07%, tym samym spółka w rankingu AM znalazła się na 36 miejscu. Tak mocny spadek notowań giganta lotniczego jest powiązany z najnowszymi doniesieniami dot. cięcia zatrudnienia w spółce. Zarząd do połowy 2016 roku planuje zwolnić około 4000 tysięcy osób.

Na wykresie tygodniowym bykom udało się pokonać ostatni opór 117,80-121,80. Tak mocne wzrosty powiązane są z luzowaniem ilościowym w Europie oraz gołębim tonem Rezerwy Federalnej, tym samym ostatnie spadki możemy uznać za korektę impulsu wzrostowego.

Dział Analiz