Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

US Trading Report 04.01.2016

Styczeń 04, 2016 12:38

S&P 500

Przez początek ubiegłego tygodnia kurs S&P 500 zanotował spore wzrosty po czym odbił się od strefy podaży 2083-2099. Kurs indeksu zdołał się zamknąć na minimalnym plusie 0,23%. Była to ostatnia sesja 2015 roku i nie zachwyciła inwestorów. Przez cały poprzedni rok indeks 500 największych spółek amerykańskich stracił 0,08%. Aktualnie znajdujemy się w długoterminowej konsolidacji, po raz kolejny spadliśmy do strefy oporu 1990-2009. Duże spadki na giełdzie w Chinach dają spore prawdopodobieństwo przebicia strefy oporu oraz kontynuacje spadków.

Nasdaq 100

W poprzednim tygodni indeks Nasdaq 100 zanotował minimalne spadki. Jednakże w skali roku nie wygląda to tak źle, przez cały 2015 rok inwestorzy mogli zanotować zysk 9,19%. Aktualnie po raz kolejny zmierzamy do strefy popytu 4413-4466. Pod koniec roku 2015 każdy czekał na rajd świętego Mikołaja, czyli spore wzrosty. Jednakże o giełdach amerykańskich święty Mikołaj zapomniał i zamiast tego mogliśmy zaobserwować długoterminową konsolidację.

Notowania spółek


Top gainer – Google Inc.

Spółka Google Inc. w 2015 roku zanotowała największe wzrosty, roczna stopa zwrotu wynosiła aż 47,60%. Jest to zdumiewająca stopa zwrotu na tle amerykańskich indeksów, ponieważ indeks NQ 100 w ciągu roku zyskał jedynie 9,19%, a SP 500 zamkną się na stracie 0,08%. Spółka Google Inc. jest też najlepszą spółką w poprzedniego tygodnia - wzrosła o 2,18%. Na interwale dziennym znajdujemy się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Najbliższa strefa popytu znajduje się w strefie 757-771,40 USD za jedną akcje. Pod strefą popytu przebiega również linia trendu wzrostowego, która wspiera kontynuacje wzrostów. Jeżeli bykom uda się wypchnąć kurs ponad ostatni szczyt 798,65 to będziemy mogli zaobserwować kontynuacje trendu wzrostowego.

Top loser – Alcoa Inc.

Spółka Alcoa Inc. w poprzednim tygodniu straciła 2,47%. Spółka przez cały 2015 rok znajdowała się w trendzie spadkowym i straciła ponad 37% w skali roku. Tak słaby wynik plasuje spółkę na samym dole listy. Największy producent aluminium musi się zmagać z kilkuletnią bessą na rynkach towarowych, w tym na rynku aluminium. W ostatnim czasie obserwowaliśmy atak na minima z sierpnia br. w okolicach 8 USD. Pokonanie tego poziomu już tak proste nie będzie. Jest to silne wsparcie, które tworzą dołki zapoczątkowane w 2011 roku. Kurs praktycznie co roku odbijał się od tego obszaru. W ostatnim czasie również doszło do odbicia w tym miejscu. Obecnie kurs jest w pobliżu silnego oporu 9,87 USD. Dodatkowo została przebita linia trendu spadkowego, co powinno zatrzymać dalsze spadki. Na rynku towarowym wciąż trwa bessa i jest to główny powód, który sprawia, że na razie są niewielkie szanse na zmianę trendu na akcjach jednego z największych producentów aluminium, lecz na dalszą konsolidację. Jednakże wybicie ponad opór 10,25 będzie mogło oznaczać kontynuacje ostatnich wzrostów.

Dział Analiz

To również Cię zainteresuje:

Ropa po 100 USD za baryłkę?
Czy nowoczesne metody inwestowania są dostępne dla każdego?
Projekt budżetu na 2016 rokOstrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.