W skład Admiral Markets wchodzą następujące firmy:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona FSCS
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona Tagatisfond
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Regulator fca efsa

US Trading Report 03.10.2015

Październik 03, 2015 14:08

S&P 500

W tym tygodniu po raz kolejny bykom udało się obronić poziom wsparcia w okolicach 1885 – 1900 pkt. Wzrostom nie przeszkodziło nawet chwilowe zamieszanie związane z bardzo słabymi danymi z amerykańskiego rynku pracy. Ponadto indeks S&P 500 cały czas pozostaje w długoterminowym trendzie wzrostowym, co bardzo dobrze widać na wykresie tygodniowym. Kurs pozostaje ponad 200-okresową średnią kroczącą oraz widać jak zatrzymał się po raz kolejny w okolicach wspomnianego wsparcia. Inwestorzy z Wall Street chyba już przeszli do porządku dziennego nad faktem podwyżek stóp w Stanach w najbliższym czasie. Nie jest to obecnie silny argument zapowiadający większe spadki, zwłaszcza że sam FED zapowiada, że początkowo będą to niewielkie podwyżki. Większym zagrożeniem dla wzrostów z pewnością jest obawa o chińską gospodarkę, a tym samym o wzrost gospodarczy na świecie. W październiku poznamy odczyt PKB za III kwartał dla Państwa Środka. Spadek znacząco poniżej 7% z pewnością popsuje nastroje na rynkach i może spowodować powrót do silniejszych spadków. Na razie jednak powinniśmy oglądać wzrosty na amerykańskim indeksie.

Nasdaq 100

Podobna sytuacja jest na wykresie indeksu spółek technologicznych Nasdaq 100. W tym tygodniu udało się wybronić poziom wsparcia w okolicach 4100 pkt., a na wykresie tygodniowym widać formację Pin Bara, która powinna zapowiadać ruch w górę w najbliższym czasie. Najbliższy poziom oporu znajduje się w okolicach 4350 pkt. Przełamanie tego obszaru powinno skierować kurs nawet w okolice 4500 – 4550 pkt.

Notowania indeksów

Najsłabiej w tym tygodniu radził sobie indeks AM Finanse, choć strata nie była bardzo duża i wyniosła -1,27%. Branża finansowa najszybciej odczuje skutki podwyżek stóp w Stanach, a na to wciąż jest duża szansa w tym roku, mimo wczorajszego słabego raportu z amerykańskiego rynku pracy. Swoją drogą był to jedyny indeks, który zakończył tydzień na minusie. Z kolei najlepiej radził sobie indeks AM Wydobycie, jednak w tym przydatku jest to bardziej większa korekta po bardzo silnych spadkach, niż zapowiedź nowego trendu. Indeks AM Wydobycie od początku roku spadł prawie 30%. Korekta w końcu musiała nadejść zwłaszcza, że na rynku towarowym też obserwujemy lekkie odbicie. Jednak jedna jaskółka nie czyni wiosny i zapewne niedługo powrócimy do spadków w sektorze wydobywczym. Na nieszczęście dla tego sektora, prognozy dla rynku towarowego wciąż nie są optymistyczne.

Notowania spółek

Top gainer – Intel Corporation

W tym tygodniu spółka Intel corporation zyskała najwięcej. Wzrosty wyniosły prawie 5,9%. Chyba powoli odchodzi w zapomnienie trend spadkowy, który obserwujemy od początku czerwca br. Na wykresie dziennym została przełamania linia trendu spadkowego, a ponadto widać utworzoną formację odwrócej głowy i ramion. Zasięg formacji to około 5 USD. Wczoraj doszło do pownownego przełamania linii szyi w okolicach 30 USD. Kurs teroretycznie powinien pójśc w górę nawet do 35 USD.Ponadto zasięg owy pokrywa się z początkiem wspomnianego trendu spadkowego, który wypada w okolicach 34,75 USD. Warto zwrócić uwagę na wyniki kwartalne, które spółka opublikuje już za 10 dni.

Top loser – Apple Inc.

Najwiecej w tym tygodniu straciła inna spółka z branży technologicznej Apple Inc. Spółka pozostaje w trendzie spadkowym od kilku miesięcy, na co wskazują dwie średnie 21 oraz 44 okresy. W piątek udało się obronić poziom wsparcia w okolicach 107,50 USD. Jednak wciąż mamy do czynienia z mocno spadkowym obrazem na wykresie. Przełamanie tego poziomu może spowodować, że inwestorzy będą chcieli przetestować ostatni dołek w okolicach 105 USD, a może nawet okrągłe 100 USD. Pod koniec października spółka opublikuje swoje wyniki za kolejny kwartał.

Dział Analiz

To również Cię zainteresuje:

Amerykański rząd znów bliski bankructwa
Czy nowoczesne metody inwestowania są dostępne dla każdego?
Kreatywna księgowość amerykańskiego rządu

Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.