Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

US Trading Report 03.10.2015

Październik 03, 2015 14:08

S&P 500

W tym tygodniu po raz kolejny bykom udało się obronić poziom wsparcia w okolicach 1885 – 1900 pkt. Wzrostom nie przeszkodziło nawet chwilowe zamieszanie związane z bardzo słabymi danymi z amerykańskiego rynku pracy. Ponadto indeks S&P 500 cały czas pozostaje w długoterminowym trendzie wzrostowym, co bardzo dobrze widać na wykresie tygodniowym. Kurs pozostaje ponad 200-okresową średnią kroczącą oraz widać jak zatrzymał się po raz kolejny w okolicach wspomnianego wsparcia. Inwestorzy z Wall Street chyba już przeszli do porządku dziennego nad faktem podwyżek stóp w Stanach w najbliższym czasie. Nie jest to obecnie silny argument zapowiadający większe spadki, zwłaszcza że sam FED zapowiada, że początkowo będą to niewielkie podwyżki. Większym zagrożeniem dla wzrostów z pewnością jest obawa o chińską gospodarkę, a tym samym o wzrost gospodarczy na świecie. W październiku poznamy odczyt PKB za III kwartał dla Państwa Środka. Spadek znacząco poniżej 7% z pewnością popsuje nastroje na rynkach i może spowodować powrót do silniejszych spadków. Na razie jednak powinniśmy oglądać wzrosty na amerykańskim indeksie.

Nasdaq 100

Podobna sytuacja jest na wykresie indeksu spółek technologicznych Nasdaq 100. W tym tygodniu udało się wybronić poziom wsparcia w okolicach 4100 pkt., a na wykresie tygodniowym widać formację Pin Bara, która powinna zapowiadać ruch w górę w najbliższym czasie. Najbliższy poziom oporu znajduje się w okolicach 4350 pkt. Przełamanie tego obszaru powinno skierować kurs nawet w okolice 4500 – 4550 pkt.

Notowania indeksów

Najsłabiej w tym tygodniu radził sobie indeks AM Finanse, choć strata nie była bardzo duża i wyniosła -1,27%. Branża finansowa najszybciej odczuje skutki podwyżek stóp w Stanach, a na to wciąż jest duża szansa w tym roku, mimo wczorajszego słabego raportu z amerykańskiego rynku pracy. Swoją drogą był to jedyny indeks, który zakończył tydzień na minusie. Z kolei najlepiej radził sobie indeks AM Wydobycie, jednak w tym przydatku jest to bardziej większa korekta po bardzo silnych spadkach, niż zapowiedź nowego trendu. Indeks AM Wydobycie od początku roku spadł prawie 30%. Korekta w końcu musiała nadejść zwłaszcza, że na rynku towarowym też obserwujemy lekkie odbicie. Jednak jedna jaskółka nie czyni wiosny i zapewne niedługo powrócimy do spadków w sektorze wydobywczym. Na nieszczęście dla tego sektora, prognozy dla rynku towarowego wciąż nie są optymistyczne.

Notowania spółek

Top gainer – Intel Corporation

W tym tygodniu spółka Intel corporation zyskała najwięcej. Wzrosty wyniosły prawie 5,9%. Chyba powoli odchodzi w zapomnienie trend spadkowy, który obserwujemy od początku czerwca br. Na wykresie dziennym została przełamania linia trendu spadkowego, a ponadto widać utworzoną formację odwrócej głowy i ramion. Zasięg formacji to około 5 USD. Wczoraj doszło do pownownego przełamania linii szyi w okolicach 30 USD. Kurs teroretycznie powinien pójśc w górę nawet do 35 USD.Ponadto zasięg owy pokrywa się z początkiem wspomnianego trendu spadkowego, który wypada w okolicach 34,75 USD. Warto zwrócić uwagę na wyniki kwartalne, które spółka opublikuje już za 10 dni.

Top loser – Apple Inc.

Najwiecej w tym tygodniu straciła inna spółka z branży technologicznej Apple Inc. Spółka pozostaje w trendzie spadkowym od kilku miesięcy, na co wskazują dwie średnie 21 oraz 44 okresy. W piątek udało się obronić poziom wsparcia w okolicach 107,50 USD. Jednak wciąż mamy do czynienia z mocno spadkowym obrazem na wykresie. Przełamanie tego poziomu może spowodować, że inwestorzy będą chcieli przetestować ostatni dołek w okolicach 105 USD, a może nawet okrągłe 100 USD. Pod koniec października spółka opublikuje swoje wyniki za kolejny kwartał.

Dział Analiz

To również Cię zainteresuje:

Amerykański rząd znów bliski bankructwa
Czy nowoczesne metody inwestowania są dostępne dla każdego?
Kreatywna księgowość amerykańskiego rządu