Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

US Trading Report 01.02.2016

Luty 01, 2016 13:30

S&P 500

Od początku roku indeks S&P 500 zanotował prawie 5% obsunięcie, natomiast w poprzednim tygodni bykom udało się zamknąć tydzień na 1,68% zysku. Jest to jeden z lepszych tygodni nowego roku, jednakże panujący sentyment na rynku nie sprzyja inwestycjom w akcje. Spadki zostały powstrzymane na minimach z 2015 roku, skala wyprzedaży po przełamaniu oporu 1800 punktów będzie o wiele większa niż do tej pory mogliśmy zaobserwować. Bazowym scenariuszem pozostanie jednak kontynuacja korekty ostatnich spadków.

Nasdaq 100

Sytuacja na głównym indeksie giełdy technologicznej była zbliżona do notowań S&P 500. Jednakże indeks spółek technologicznych poprzedni tydzień zamkną się na minimalnym plusie 0,37, natomiast w skali roku strata indeksu wynosi prawie 7%. Na wykresie tygodniowym bykom udało się obronić tygodniowe wsparcie w strefie 4090-4220. Bazowym scenariuszem pozostanie również odreagowanie ostatnich spadków.

Notowania spółek

Top gainer – Facebook

Po ogłoszeniu wyników finansowych za czwarty kwartał 2015 roku akcje Facebooka podrożały o 13%. Poniżej najważniejsze liczby:

  • Dochody: $5,84 mld wobec oczekiwań analityków 5,37$ euro
  • EPS : 0,79$ na akcje, wobec prognozy 0,68$
  • Aktywni użytkownicy: 1,59 mld, wzrost o 21% rok do roku
  • Codziennie aktywnych użytkowników: 1,04 mld, wzrost o 17% rok do roku

Po tak dobrych wynikach akcje danej spółki eksplodowały, aktualnie za jedną akcje należy zapłacić 115$. Na interwale tygodniowym bykom udało się bez problemu pokonać ostatnie maksimum w okolicy 110$. Najbliższe wsparcie tworzy ostatni szczyt w okolicy 110-107$. Bazowym scenariuszem pozostanie kontynuacja długoterminowego trendu wzrostowego.

Top loser – Apple

Spółka Apple okazała się najgorszą spółką w całym zestawieniu. Strata w poprzednim tygodniu wynosiła ponad 4%. Tak duża przecena akcji Apple spowodowana była kolejnymi plotkami dot. zakupu Netflixa przez Apple, rynek w dalszym ciągu wycenia tą transakcję negatywnie.

Na wykresie dziennym po raz kolejny znaleźliśmy się na ostatnich minimach w okolicy 93-94$ za akcje. Jeżeli bykom uda się pokonać dane wsparcie to kolejnym ważnym punktem będzie strefa popytu 89-90,50$. Gdyby jednak bykom udało się pokonać również i to wsparcie to niedźwiedzie otworzą sobie drogę do okrągłego poziomu 80$ za akcje.

Dział Analiz


To również Cię zainteresuje:

Giełda w Stanach Zjednoczonych jest przewartościowana
Czy nowoczesne metody inwestowania są dostępne dla każdego?
Zawsze ten sam problem...
Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.