Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

Podsumowanie środowych notowań 2015.07.23

Lipiec 23, 2015 09:58

S&P 500

Na indeksie 500 największych spółek z USA stronie popytowej udało się zatrzymać spadki. Na wykresie dziennym pojawiła się szpulka, świadcząca o wytraceniu energii przez niedźwiedzie. Wzrost wyniósł 1,2 punktu, a zmienność znów spadła poniżej 10 pkt. Najbliższym oporem jest poziom 2120 punktów. Na korzyść byków działa fakt, że MACD zatrzymał się na poziomie zera. Kiedy kupującym uda się pokonać wspomniany opór, ich celem powinna stać się wysokość 2130 pkt. Dziś ze Stanów Zjednoczonych, jak co czwartek, dane dotyczące ilości złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

NASDAQ 100

Spadki zatrzymały się także na Nasdaq'u. Choć indeks 100 największych spółek wzrósł zaledwie o 0,8 punktu, daje on dobre prognozy na dzisiejszy dzień. Zmienność, w trakcie wczorajszej sesji, wyniosła niecałe 50 punktów. Podobnie jak w przypadku S&P 500, w dziennym interwale widzimy szpulkę, świadczącą o utraceniu przewagi przez podaż. Najbliższym oporem są 15-letnie maksima z początku tygodnia, czyli okolica 4700 punktów.

DAX 30

Stratę poniósł wczoraj indeks 30 blue chip'ów frankfurckiego parkietu. Spadek wyniósł 60,5 punktu, czyli 0,52%. Zmienność osiągnęła zaledwie 105 pkt. Na wykresie dziennym także tutaj widzimy szpulkę, która daje szansę na odwrócenie nastrojów. Najbliższym oporem, już dziś przetestowanym, jest wysokość 11600 pkt. Na dziś nie ma przewidzianych istotnych danych ze Strefy Euro, warto jednak wspomnieć, że w nocy Grecy, mimo rozłamu w rządzącej Syrizie, przyjęli kolejne ustawy potrzebne do wprowadzenia w życie porozumienia z wierzycielami.

FTSE 100

Spadki kontynuował wczoraj Londyn. Indeks 100 największych spółek otworzył się z luką spadkową, aby później kontynuować wyprzedaż. W rezultacie zamknięcie nastąpiło z 0,7-procentową stratą (47 punktów). Zmienność wyniosła 75 pkt. Najbliższym wsparciem jest wczorajsze minimum – 6655. Najbliższy opór to 6730 pkt. O 10:30 pojawią się dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii.

NIKKEI 225

Szpulka w interwale dziennym pojawiła się wczoraj także na wykresie japońskiego Nikkei 225. Byki zatrzymały wyprzedaż, która wcześniej poskutkowała wyłamaniem z krótkoterminowego kanału spadkowego. Najbliższym oporem jest miesięczne maksimum, znajdujące się na wysokości 20850. MACD znajduje się tuż nad poziomem zera. Na dziś nie ma przewidzianych istotnych danych makroekonomicznych z Japonii.


Dział Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.