Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

Podsumowanie sesji w Europie 2015.07.10

Lipiec 10, 2015 09:13

DAX 30

Niemiecki parkiet, wsparty odbiciem na chińskim parkiecie, a także lekko uspokojony przerwą w nadawaniu greckiej telenoweli, wyraźnie odbił. Na wykresie DAX 30 obronione zostało wsparcie 10600, 200-dniowa średnia krocząca oraz dolne ograniczenie kanału. Wraz z luką wzrostową na otwarciu, indeks zyskał 255 punktów (2,39%). Dziś kontrakty na główny frankfurcki indeks otworzyły się z 233-punktową, dodatnią luką i przełamały opór 11175. Na drodze byków stoi teraz silny obszar oporu, składający się z poziomu 11390, 50-okresowej średniej i górnego ograniczenia kanału. MACD zawrócił na północ i jest bliski przecięcia linii sygnału. Wczoraj wieczorem Grecja zwróciła się do wierzycieli z propozycją porozumienia – przystali oni na praktycznie wszystkie warunki stawiane przez Trojkę, jednak w zamian zażądali większej ilości pieniędzy – 53,5 mld euro na trzy lata i, przewidzianego już wcześniej przez KE, pakietu inwestycji w wysokości 35 mld euro. W sobotę odbyć się ma posiedzenie Eurogrupy, a w niedzielę szczyt UE, na którym mogłoby dojść do ostatecznego podpisania porozumienia.

FTSE 100

Z 60-punktową luką wzrostową otworzył się wczoraj Londyn. W pierwszej części dnia byki kontynuowały uderzenie, jednak po południu do głosu doszła podaż, która zanegowała część wzrostów. Niemniej jednak indeks 100 największych spółek podniósł się o 1,4% (90 punktów). Tym samym, obronione zostało podwójne wsparcie 6430-6410 oraz dolne ograniczenie kanału. Dziś FTSE 100 otworzył się ze 135-punktową luką i znalazł się na poziomie górnego ograniczenia kanału. MACD zmierza na północ i przecina właśnie linię sygnału. Na dziś nie ma przewidzianych istotnych danych makro, a na nastroje inwestorów mogą dobrze wpływać doniesienia z Grecji i Chin.

EURO STOXX 50

Indeks 50 blue chip'ów Strefy Euro odbił się wczoraj od dolnego ograniczenia kanału, zbieżnego ze wsparciem 3300. Byki zdołały przełamać opór 3365 oraz 200-dniową średnią kroczącą. Wzrost wyniósł 2,63% (87 pkt.), a zmienność osiągnęła 146 punktów i była najwyższa od prawie trzech tygodni. Dziś Euro Stoxx nadal rośnie – przełamany został opór 3430, a wykres powrócił ponad linię trendu wzrostowego. Teraz przed popytem stoi trudne zadanie – górne ograniczenie kanału i 50-okresowa średnia. MACD zmierza do góry i zbliża się do linii sygnału. Kluczowe pozostają kolejne doniesienia z Grecji i Chin.


Dział Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.