Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

Podsumowanie sesji w Europie 2015.07.09

Lipiec 09, 2015 08:59

DAX 30

Na głównym indeksie Frankfurtu pojawiła się wczoraj kolejna luka otwarcia – tym razem ujemna. Wyniosła ona 140 punktów. W trakcie sesji sprzedający kontynuowali spadki, jednak nie były one już tak głębokie – zostały zatrzymane na poziomie 200-dniowej średniej kroczącej. Najważniejszym sukcesem podaży było zniesienie wsparcia 10870. Wykres pozostaje w średnioterminowym kanale spadkowym, a MACD nadal wskazuje na południe. Wczorajsza strata osiągnęła przeszło 190 punktów (1,77%). Na dziś nie ma zapowiedzianych istotnych danych makro, ale tematem numer jeden pozostaje Grecja, której czas na osiągnięcie porozumienia z wierzycielami (według unijnych oficjeli) kończy się w niedzielę, kiedy ma odbyć się kolejny szczyt UE.

FTSE 100

Indeks 100 największych spółek z londyńskiego parkietu otworzył się wczoraj z 75-punktową luką spadkową. Bykom, w pierwszej części dnia, udało się ją zanegować, jednak później do głosu znów doszła podaż, która doprowadziła wykres w rejon otwarcia. Strata wyniosła 68 pkt. (1,04%), przy 83-punktowej zmienności. Wykres utrzymał się tuż ponad przedwczorajszym minimum i wsparciem 6410 oraz dolną granicą kanału spadkowego. Dziś o 13:00 decyzja w sprawie stóp procentowych w Wielkiej Brytanii – prognozy rynkowe wskazują na pozostawienie ich na niezmienionym poziomie. Temat numer jeden – Grecja.

EURO STOXX 50

Niedźwiedzie na indeksie 50 blue chip'ów Strefy Euro trzeci dzień z rzędu starały się przełamać dolne ograniczenie kanału spadkowego i trzeci dzień z rzędu nie podołały temu zadaniu. Niemniej jednak strata wyniosła 75 punktów (1,7%). Zmienność osiągnęła 81 pkt. Najbliższe wsparcie to poziom 3300 pkt. Jego ewentualne zniesienie pozwoli na kolejną próbę przełamania kanału. Kolejny poziom obrony to wysokość 3200. Głównym tematem dnia jest, jak codziennie, Grecja.


Dział Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.