Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

Podsumowanie sesji w Europie 2015.07.08

Lipiec 08, 2015 09:02

DAX 30

DAX 30 otworzył się wczoraj z luką wzrostową, ale później strona popytowa została zepchnięta do defensywy. Spadki odbiły się jednak od poziomu 200-dniowej średniej kroczącej i dzięki temu byki utrzymały wczoraj wsparcie 10870. Dziś jednak na kontraktach znów pojawiła się luka spadkowa i tym samym popyt raz jeszcze musi bronić średniej kroczącej. MACD i kanał spadkowy sprzyjają stronie podażowej. Wczorajszy wzrost, zawdzięczany wspomnianej luce wzrostowej, wyniósł 32,5 pkt. (0,3%). Zmienność osiągnęła 288 punktów. Dziś jedynym wydarzeniem w Strefie Euro jest kolejne spotkanie Eurogrupy. Niekończąca się grecka tragedia trwa w najlepsze, doprowadzając do irytacji na światowych rynkach finansowych. Niezbyt optymistycznym akcentem na zakończenie wczorajszego szczytu UE było stwierdzenie szefa Komisji Europejskiej, że „Komisja Europejska ma szczegółowy scenariusz dotyczący Grexit'u".

FTSE 100

Z niewielką luką wzrostową otworzył się wczoraj także londyński FTSE 100. Później jednak, podobnie jak we Frankfurcie, do głosu doszli sprzedający. Zanegowali oni, z nawiązką, lukę i zaatakowali dolne ograniczenie kanału spadkowego. Obszar ten okazał się jednak zbyt silny i na koniec dnia byki odrobiły większość strat. Zamknięcie nastąpiło ze stratą 14 punktów (0,21%). Zmienność wyniosła 123 punkty. Na dziś nie ma przewidzianych istotnych danych makro, a tematem nr 1 pozostaje Hellada.

EURO STOXX 50

Na indeksie 50 blue chip'ów Strefy Euro panowała wczoraj spora niepewność. Na otwarciu, tak jak na pozostałych indeksach, pojawiła się luka wzrostowa. Byki podjęły próbę przełamania 200-dniowej średniej kroczącej, która jednak skończyła się niepowodzeniem. Następnie przewagę zyskała strona podażowa, która podjęła próbę przełamania dolnego ograniczenia kanału. W tym miejscu nastąpiło odbicie, a wykres powrócił w okolice otwarcia. Dziś jednak na kontraktach znów testowane jest ograniczenie kanału. Wczorajszy wynik to zysk 17 punktów (0,51%) oraz 91-punktowa zmienność. Głównym tematem dzisiejszego dnia jest odmieniana przez wszystkie przypadki Grecja.


Dział Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.