Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

Podsumowanie sesji w Europie 2015.07.07

Lipiec 07, 2015 08:54

DAX 30

Główny indeks giełdy z Frankfurtu otworzył się wczoraj z 340-punktowoą luką spadkową. Tym samym znalazł się poniżej wsparcia 10870. Niemniej jednak dolne ograniczenie kanału oraz 200-dniowa średnia krocząca pozostały niezagrożone. W trakcie sesji byki odrobiły część strat, docierając do poziomu utraconego wsparcia. Dziś kontrakty otworzyły się z luką wzrostową, i tym sposobem, DAX powrócił ponad wsparcie. Wczorajsza strata wyniosła 240 punktów (2,16%) i mimo to była ponad dwa razy lepsza od sesji z zeszłego poniedziałku. Zmienność wyniosła 250 punktów. Kluczowa pozostaje dziś kwestia Grecji – Europa decydować będzie o przyszłości pakietu pomocowego – o 13:00 odbędzie się spotkanie Eurogrupy, a na 18:00 zaplanowany jest szczyt UE. Ciosem dla greków była decyzja ECB o nierozszerzaniu strumienia pieniędzy z programu ELA, co oznacza w praktyce brak możliwości otworzenia banków. EBC zwiększył także dyskonto wobec greckich obligacji, co może być gwoździem do trumny greckiego systemu bankowego.

FTSE 100

Indeks 100 największych spółek londyńskiego parkietu rozpoczął tydzień z 78-punktową luką spadkową. Niedźwiedziom udało się tym samym przełamać wsparcie 6540. Byki próbowały w trakcie sesji powrócić ponad tą wysokość, jednak, mimo wzrostów, to nie udało. Kanał spadkowy, przełamane średnie oraz MACD wskazują na przewagę podaży. Wczorajsza strata wyniosła 63 punkty (0,95%), a zmienność 72 punktów. Poza doniesieniami z Grecji, inwestorów może dziś interesować brytyjska produkcja przemysłowa, której wyniki opublikowane zostaną o 10:30.

EURO STOXX 50

Indeks 50 blue chip'ów Strefy Euro odniósł w poniedziałkowy poranek spore straty. Euro Stoxx 50 otworzył się ze 120 punktową luką spadkową. Tym samym niedźwiedzie przełamały linię trendu, wsparcie 3400 oraz 200-dniową średnią kroczącą, a także zaatakowały dolne ograniczenie średnioterminowego kanału spadkowego. W trakcie sesji nastąpiło jednak odbicie, które pozwoliło na pozostanie w kanale. W rezultacie strata wyniosła 88,8 pkt. (2,59%), a zmienność 105 punktów. Kluczowe dziś będzie spotkanie Eurogrupy o godzinie 13:00 oraz szczyt UE o 18:00.


Dział Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.