Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

Podsumowanie sesji w Europie 2015.07.02

Lipiec 02, 2015 09:02

DAX 30

Po dwóch dniach niepewności, poprzedzonych potężną luką spadkową z poniedziałkowego poranka, na DAX 30 nastąpiło spore odbicie. Wzrost wyniósł 1,55% (170 punktów), a zmienność przekroczyła 300 pkt. Bykom udało się zanegować część luki i na ten moment wykres znajduje się mniej więcej w połowie średnioterminowego kanału spadkowego i zmierza ku jego górnemu ograniczeniu. Najbliższy opór to 11390 pkt. – jego przełamanie pozwoli na kolejny atak na wspomnianą granicę kanału. Sytuacja nieco się uspokoiła, ale rynek czeka na greckie referendum, które odbyć się ma w niedzielę. Na niekorzyść popytu działa jednak premier Grecji, który daje wierzycielom sprzeczne sygnały – z jednej strony twierdzi, że jest gotowy do dalszych negocjacji, a z drugiej regularnie nawołuje Greków do zagłosowania na „nie", aby „wynegocjować lepsze warunki porozumienia", co negatywnie wpływa na jego, i tak już zaszarganą, wiarygodność w Europie. Istotne będą również doniesienia z Europejskiego Banku Centralnego – o 13:30 pojawi się protokół z posiedzenia EBC, a o 17:10 odbędzie się konferencja prasowa Mario Draghi'ego.

FTSE 100

Indeks 100 największych spółek londyńskiego parkietu otworzył się wczoraj z niemal 30-punktową luką wzrostową. Później jednak na rynku zapanowała niepewność, a na wykresie pojawiła się szpulka. Choć FTSE dotarł do wysokości 6640 pkt., to w drugiej części dnia przewagę zyskały niedźwiedzie, które sprowadziły indeks z powrotem pod opór 6600. Niemniej jednak wykres pozostaje w miesięcznym kanale spadkowym. MACD wciąż skierowany jest na południe. Dziś z Wielkiej Brytanii nie powinny nadejść żadne istotne dane makroekonomiczne. Wpływ na notowania mogą nadal mieć sygnały ze Strefy Euro.

EURO STOXX 50

Indeks 50 blue chip'ów Strefy Euro dotarł wczoraj do poziomu poniedziałkowego otwarcia i zamknął się nieznacznie ponad nim. Dziś byki mają możliwość dotarcia do górnego ograniczenia kanału spadkowego, pod który wykres powrócił po poniedziałkowym załamaniu. Za stroną popytową przemawia fakt, że Euro Stoxx nadal pozostaje w trendzie wzrostowym. Istotne będą dziś oczywiście doniesienia z Grecji oraz wspomniane wcześniej informacje z Europejskiego Banku Centralnego.


Dział Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.