Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

Podsumowanie sesji w Europie 2015.07.01

Lipiec 01, 2015 08:55

DAX 30

W związku ze zmieniającą się jak w kalejdoskopie sytuacją na grecko-europejskim froncie finansowym, na zachodnich indeksach zapanowała spora niepewność. Na głównym niemieckim indeksie pojawiła się wczoraj kolejna szpulka. Zmienność wyniosła 240 punktów, a wzrost zaledwie 17 pkt. (0,15%). Wykres pozostaje w środku średnioterminowego kanału spadkowego, ponad wsparciem 10870 oraz 200-dniową średnią kroczącą. Dziś trwać mają kolejne negocjacje pomiędzy greckim rządem a wierzycielami. Na dziś także zaplanowane jest kolejne spotkanie Eurogrupy. Wczorajsze propozycje Grecji zostały odrzucone. Program pomocowy UE wygasł, a Hellada nie spłaciła raty kredytu, dołączając do wąskiego grona państw trzeciego świata, zalęgających z płatnościami w MFW.

FTSE 100

Londyn kontynuował wczoraj wyprzedaż, odnotowując piątą z rzędu spadkową sesję. Strata wyniosła 35 punktów (0,54%), przy 111-punktowej zmienności. Wykres znajduje się teraz w kanale spadkowym, poniżej średnich kroczących: 50 i 200-okresowej. MACD skierowany jest na południe. Dziś, poza problemami Strefy Euro, na notowania FTSE 100 może mieć wpływ indeks przemysłowego PMI, który opublikowany zostanie o 10:30 oraz konferencja szefa Banku Anglii – Mark'a Carney'a, która zaplanowana jest na godzinę 11:30.

EURO STOXX 50

Szpulka zbudowana została na wykresie Euro Stoxx'a 50. Indeks wzrósł wczoraj o 9 punktów (0,27%), a zmienność przekroczyła tegoroczną średnią i osiągnęła 87 pkt. Niedźwiedzie mają teraz przed sobą dużo przeszkód. W granicach 150 punktów od obecnego położenia 50 blue chip'ów Strefy Euro znajduje się kolejno: średnioterminowa linia trendu wzrostowego, wsparcie 3400, 200-okresowa średnia krocząca, dolne ograniczenie kanału spadkowego oraz wsparcie 3300. Podaży nie będzie więc łatwo o kontynuowanie spadków. MACD skierowany jest na południe. Kluczowa pozostaje oczywiście kwestia greckiego kryzysu.


Dział Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.