Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

Podsumowanie piątkowych notowań 2015.08.17

Sierpień 17, 2015 11:21

S&P 500

Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia w Stanach Zjednoczonych zakończyła się na niewielkim plusie. S&P 500 zyskał 0,3%. Wykres 500 największych spółek amerykańskiego parkietu walczy aktualnie z 200-okresową średnią kroczącą. Jej przełamanie pozwoli na atak na opór 2105 pkt. Na dziś nie ma przewidzianych istotnych danych makro ze Stanów Zjednoczonych.

NASDAQ 100

Nasdaq 100 zyskał w piątek zaledwie 0,17%. Wykres utrzymuje się w budowanym od prawie czterech tygodni kanale spadkowym i aktualnie walczy z 200-okresową średnią kroczącą. Jeżeli bykom uda się wznieść ponad ten poziom będą miał szansę zaatakować górne ograniczenie formacji.

DAX 30

Konsoliduje się wykres niemieckiego indeksu 30 blue chip'ów. Niedźwiedzie zatrzymane zostały w okolicy okrągłych 11 tysięcy punktów i od czterech dni można mówić o panującym impasie. W piątek DAX 30 zyskał 0,38%, jednak nie wprowadziło to istotnych zmian na wykresie. Na dziś nie ma przewidzianych istotnych danych makro ze Strefy Euro.

FTSE 100

Tuż przy dolnym ograniczeniu trójkąta symetrycznego konsoliduje się wykres FTSE 100. W piątek londyński indeks zyskał 0,3%. Dziś stronie podażowej udało się przełamać formację oraz wsparcie 6540, co może pozwolić im na atak na okrągłe 6500 tysiąca punktów. Dziś również z Wielkiej Brytanii nie powinny nadejść ważne dane makroekonomiczne.

NIKKEI 225

W konsolidacji znajduje się również główny indeks Japonii. Ograniczeniami konsolidacji są opór 20650 oraz wsparcie 20500 pkt. Poniżej wsparcia znajduje się także 200-okresowa średnia krocząca. W piątek Nikkei niemal nie zmienił swojego położenia, wykres nie zareagował istotnie również na nieco lepsze od prognoz, choć ujemne dane o PKB. Najbliższe dane z Japonii nadejdą w nocy ze środy na czwartek.


Dział Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.