Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

Podsumowanie piątkowych notowań 2015.07.20

Lipiec 20, 2015 09:02

S&P 500

Piątek przyniósł na główny amerykański parkiet wyhamowanie. S&P 500 wzrósł o zaledwie 1,8 punktu, czyli 0,08%. Zmienność wyniosła 7 punktów. Ostatnia sesja była więc najnudniejszą w tym roku. Wykres zmierza ku oporowi 2130. Jego przełamanie oznaczać będzie, że popyt znalazł się na ostatniej prostej do ustanowienia nowego historycznego maksimum, które na ten moment znajduje się na poziomie 2137,2. Na dziś nie ma przewidzianych istotnych danych makro z USA.

NASDAQ 100

Nasdaq 100 podniósł się w trakcie ostatniej sesji zeszłego tygodnia o okrągły jeden procent. Nominalnie dało to 46 punktów zysku, przy niemal jednakowej zmienności. Za sukces na NQ 100 odpowiadał przede wszystkim Google, który odnotował ogromny wzrost po publikacji wyników za drugi kwartał. Choć na indeksie Nasdaq Composite podbite zostało w piątek (po raz kolejny w tym roku) historyczne maksimum, to na NQ 100 popytowi zostało jeszcze do ugrania około 160 punktów.

DAX 30

W Niemczech, po bardzo wzrostowym tygodniu, w piątek nadeszło odreagowanie. Rynek oswoił się z informacją o zakończeniu greckich problemów, a boom akcyjny został zatrzymany. Na koniec dnia 30 blue chip'ów frankfurckiego parkietu zamknęło się z 0,36% stratą. Najbliższym oporem jest 11890 pkt., zaś wsparcie znajduje się na poziomie 11600. Dziś Grecy otrzymają 7 mld kredytu na uregulowanie bieżących zobowiązań. Istotnych danych makro ze Strefy Euro dziś nie zobaczymy.

FTSE 100

Główny indeks Wielkiej Brytanii otworzył się w piątek z luką wzrostową, która była negowana przez całą sesję. Podaż podołała zadaniu i FTSE zamknął się z 5-punktową stratą (-0,07%). Zmienność wyniosła 40 pkt. i była najniższa od prawie miesiąca. Najważniejszym zadaniem stojącym przed popytem w dniu dzisiejszym, będzie przełamanie 200-okresowej średniej kroczącej.

NIKKEI 225

Główny indeks Japonii podniósł się w trakcie ostatniej, przed-weekendowej sesji, o 0,16% (33 punkty). Zmienność wyniosła 120 pkt. i była 2,5-krotnie niższa od tegorocznej średniej. Wykres utrzymuje się w lekkim kanale wzrostowym, a byki walczą o definitywne przełamanie oporu 20700. Dziś można spodziewać się raczej niewielkiej zmienności, ponieważ w Japonii jest dzisiaj dzień wolny od pracy.


Dział Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.