Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

Podsumowanie piątkowych notowań 2015.07.13

Lipiec 13, 2015 09:41

S&P 500

Po tygodniu walki, w piątek S&P 500 powrócił ponad poniedziałkowe otwarcie. Wzrost podczas ostatniej sesji ubiegłego tygodnia wyniósł 27,3 pkt. (1,33%), przy dużej, 35-punktowej zmienności. Aktualnie popyt walczy z oporem 2080, którego pokonanie pozwoli na atak na zeszłotygodniowe szczyty. MACD wskazuje na wzrosty. Na dziś nie ma przewidzianych istotnych danych makro z USA. Główną rolę powinien grać, po raz kolejny, kryzys grecki, odnośnie którego, europejscy oficjele, podobno doszli do ratunkowego porozumienia na wczorajszym szczycie UE.

NASDAQ 100

Strona popytowa na NQ 100 również powróciła w piątek ponad poziom poniedziałkowego otwarcia. Bykom udało się zdobyć ponad 70 punktów (1,63%). Zmienność wyniosła 93 pkt. Popyt walczy aktualnie z oporem 4435, którego przełamanie otworzy drogę ku zeszłotygodniowym maksimom. MACD skierowany jest ku górze. Głównym tematem pozostaje oczywiście kwestia greckiego bailout'u.

DAX 30

Dobre wieści z Chin oraz z frontu grecko-unijnego pozwoliły na mocne wzrosty w Niemczech. DAX 30, między innymi dzięki potężnej, przeszło 230-punktowej luce na piątkowym otwarciu, urósł o niemal 4% (433 pkt.). Dziś, strona popytowa, wsparta 200-okresową średnią kroczącą, walczy z górnym ograniczeniem kanału spadkowego, którego przebicie może pozwolić na mocniejsze wzrosty, tym bardziej, że unijni przywódcy doszli do porozumienia w sprawie pakietu pomocowego dla Grecji. Dziś odbędzie się kolejne spotkanie Eurogrupy.

FTSE 100

Mocne wzrosty w trakcie ostatniej sesji zeszłego tygodnia obserwowaliśmy także w Londynie. Indeks 100 blue chip'ów urósł o 2,15%, czyli 140 pkt. Dziś na otwarciu bykom udało się pokonać opór 6700 i aktualnie rozgrywa się walka o górne ograniczenie kanału, którego przełamanie otworzy drogę do dalszych wzrostów. MACD sprzyja dalszym wzrostom. Na dziś nie ma zapowiedzianych ważnych danych makro z wysp, a w centrum uwagi pozostaje Grecja.

NIKKEI 225

Odrabianie strat po środowym załamaniu kontynuowała strona popytowa w Japonii. Nikkei 225 wzrósł w piątek o 2,18% (428 punktów). Zmienność wyniosła niemal 500 pkt. i była o ponad połowę wyższa od tegorocznej średniej. Dziś byki walczą o przekroczenie 3-tygodnowej linii trendu spadkowego. Kolejną przeszkodą na ich drodze powinna być 200-okresowa średnia krocząca. MACD znajduje się na linii zera i skierowany jest na północ. Uspokojenie sytuacji w Chinach powinno wspomagać dalsze odrabianie strat.


Dział Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.