Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca efsa

Flash giełdowy 26.08.2015

Sierpień 26, 2015 10:40

S&P 500

Spadki zostały wyhamowane (choć indeks i tak stracił 0,34%). To najważniejsza informacja jaka płynie z wykresu amerykańskiego S&P 500. Rynek pozytywnie reaguje na działania chińskich władz, które ścinają stopy procentowe i dewaluują juana. Nastroje w USA na pewno poprawił także dużo lepszy od prognoz indeks CB Consumer Confidence.

NQ 100

Nasdaq podniósł się wczoraj o 0,1%, odnotowując tym samym pierwszą zieloną sesję od tygodnia. Niepewność była jednak potężna – podobnie jak w przypadku S&P na wykresie dziennym widzimy ogromnego pin bara z bardzo małym korpusem.

DAX 30

Mocny początek i słaby koniec miał wczoraj niemiecki DAX 30. Niedźwiedziom nie udało się jednak kontynuować spadków, a indeks urósł o 1,87%, odnotowując najlepszą sesję od półtora miesiąca. Nastroje poprawił także lepszy od prognoz indeks Ifo.

FTSE 100

Zyskał wczoraj także londyński FTSE, jednak cały zysk był zasługą luki na otwarciu. W trakcie sesji, choć początkowo to byki miały przewagę, FTSE 100 nieco stracił. W ogólnym rezultacie jednak wzrósł o 1,64%.

IBEX 35

Dużo lepiej wygląda wczorajszy wykres notowań hiszpańskiego IBEX'a. Indeks otworzył się z dużą luką wzrostową, a w trakcie sesji bykom udało się ugrać drugie tyle. W sumie 35 blue chip'ów madryckiego parkietu podrożało o 4,14%.

CAC 40

Mocno zyskiwał wczoraj także francuski CAC 40. Podniósł się o 2,61%. Zysk byłby dwukrotnie wyższy, jednak w drugiej części dnia, po tym jak bykom nie udało się osiągnąć poziomu poniedziałkowego otwarcia, przewagę zyskała strona podażowa.

NIKKEI 225

Bardzo zmienna była wczorajsza sesja w Japonii. Co kilka godzin zmieniała się strona posiadająca przewagę na rynku. Na koniec dnia Nikkei zamknął się ze stratą prawie 0,5%, jednak i tak można mówić o dużym sukcesie popytu, który zatrzymał wyprzedaż.

HSI 150

Hongkoński HSI 150 zyskał wczoraj ponad 2%, i to pomimo spadkowej luki na otwarciu, która wyznaczyła nowe dwuletnie minimum. Wygląda na to, że chiński kapitalizm centralnie planowany ma szanse przynosić zamierzone efekty.

WTI

Dość mocne odbicie widzieliśmy wczoraj na wykresie ropy WTI. Teksańska ropa zyskała 1,3 dolara na baryłce, czyli 3,4%. Wciąż jednak kosztuje mniej niż 40 USD, a w obecnej sytuacji makroekonomicznej trudno mówić o jakimkolwiek mocniejszym odbiciu.

BRENT

Europejski Brent zyskał z kolei 0,92 USD, czyli 2,15%. Ceną docelową pozostaje jednak okrągłe 40 dolarów za baryłkę.

GOLD

Drugi dzień z rzędu tracił wczoraj złoty kruszec. Spadek wyniósł 14,37 dolara na uncji. Najbliższym wsparciem jest poziom 1115 USD. W dłuższym terminie bardziej prawdopodobne jest jednak osiągniecie obszaru minimów z poprzedniego miesiąca.


Podsumowanie notowań z dnia 25.08.2015


Maciej Panek


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.