79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Regulator CySEC efsa fca

Czy załamanie ceny ropy WTI o 25% to dopiero początek?

Czerwiec 12, 2019 13:00

Cena ropy naftowej WTI, międzynarodowego benchmarku, w maju spadła najmocniej od sześciu miesięcy. Spadająca w ciągu zaledwie 43 dni o 25 proc. cena czarnego złota (stan na 5 czerwca) zmusiło królestwo naftowe Arabii Saudyjskiej do zobowiązania dotyczącego zrównoważenia rynku, co prawdopodobnie stworzy bardzo interesujące możliwości handlowe w nadchodzących miesiącach.

Trading WTI Crude Oil

W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego ropa WTI załamała się, co może być kolejnym ważnym wydarzeniem, o którym musisz wiedzieć i jak handlować na zmieniającym się rynku ropy. Zaczynajmy!

Dlaczego ceny ropy się załamały?

Rynki naftowe są notorycznie niestabilne, ponieważ na ceny ropy naftowej, takiej jak West Texas Intermediate (WTI), wpływa wiele czynników ekonomicznych i geopolitycznych. Wykres długoterminowy ropy naftowej WTI poniżej pokazuje jej historyczną zmienność:

Źródło: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, WTI, tygodniowy - Zakres danych: od 24 grudnia 2006 r. do 5 czerwca 2019 r., utworzono 5 czerwca 2019 r., godz. 17:54 BST. - Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują osiągnięcia podobnych w przyszłości.

Jednakże, o ile rynek ropy ma wiele różnych źródeł dostaw, większość światowej podaży ropy jest nadal kontrolowana przez tylko jeden kartel - Organizację Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC). I to właśnie działania tego kartelu silnie wpłynęły ostatnio na ceny ropy WTI.

Podczas szczytu G20 w Buenos Aires w grudniu 2018 r. OPEC i Rosja zgodziły się obniżyć podaż o 1 milion baryłek ropy dziennie, próbując stymulować ceny ropy. Planowane cięcia rozpoczęły się na początku 2019 r. i miały trwać sześć miesięcy. Ponieważ podaż była znacząco ograniczona, cena ropy WTI znacznie wzrosła - prawie 60% wzrostu od poziom z początku roku do jej dotychczasowego maksimum z roku 2019 na poziomie 66,60 USD z 23 kwietnia.

Od tego czasu cena ropy WTI spadła o prawie 25%, ponieważ obawy o spowolnienie globalnego wzrostu opanowały rynki. Komentarze czołowego rosyjskiego producenta ropy naftowej, że będzie on sprzeciwiał się przedłużeniu cięć produkcyjnych w OPEC, skutkowały tym, że traderzy pozbywali się swoich „długich" pozycji. Następne spotkanie OPEC jest zaplanowane na koniec czerwca lub na początek lipca i może być decydujące dla kolejnego ważnego ruchu ropy WTI, co prowadzi do pytania - w jaki sposób handlować tak zmiennym rynku? Dowiedzmy Się!

Jak handlować zmiennością ropy naftowej WTI

Wykres cen ropy naftowej WTI w ciągu ostatnich kilku lat, jak pokazano poniżej, dowodzi, jak niestabilny może być rynek ropy:

Źródło: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, WTI, tygodniowy - Zakres danych: od 16 października 2017 r. do 5 czerwca 2019 r., utworzony 5 czerwca 2019 r., godz. 18:08 BST. - Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują osiągnięcia podobnych w przyszłości.

Na takich niestabilnych rynkach wskaźniki techniczne, takie jak np. wstęgi Bollingera, mogą być bardzo przydatne w określaniu stanu rynku, a także poziomów wsparcia i oporu, na których rynek mógłby wykonać zwrot ceny.

Aby wykreślić wskaźnik Wstęgi Bollingera na wykresie, wybierz Wstaw -> Wskaźniki -> Trend -> Bollinger Bands, z górnej karty na platformie MetaTrader.

Źródło: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, WTI, dzienny - Zakres danych: od 10 sierpnia 2018 r. do 5 czerwca 2019 r., utworzony 5 czerwca 2019 r. o 18:25 BST. - Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują osiągnięcia podobnych w przyszłości.

Na powyższym dziennym wykresie ropy WTI, wstęgi Bollingera składają się z trzech linii - górnego pasma, dolnego pasma i środkowej 20-okresowej średniej ruchomej. Górne i dolne pasmo są oddalone od średniej o dwa odchylenia standardowe ceny, co jest zasadniczo miarą zmienności.

Istnieje wiele różnych strategii wykorzystujących wstęgi Bollingera, z których można skorzystać. Wszystkie są jednak oparte na następujących podstawowych zasadach:

  • Jeśli linia ograniczeń się zbliżają, rynek się konsoliduje.
  • Jeśli pasma poszerzają się lub oddalają, rynek jest w trendzie.

Powyższy wykres pokazuje aktualne poszerzenie zakresu wstęg Bollingera, co oznacza, że rynek jest w trendzie. Część traderów może to wykorzystać jako wskazówkę co do kierunku zawierania transakcji w ramach handlu z trendem i może użyć środkowej linii, 20-okresowej średniej ruchomej, jako obszaru do rozważenia długich lub krótkich pozycji.

Z Admiral Markets możesz spekulować co do kierunku ceny ropy WTI, używając CFD (kontrakt na różnicę). Jedną z zalet tego produktu jest fakt, że możesz grać zarówno po długiej jak i po krótkiej stronie rynku.

Wniosek

Ropa WTI wykonała już znaczną zmianę ceny, ale mogą nastąpić dalsze wahania w miarę zbliżania się do następnego spotkania OPEC i Rosji. Testowanie strategii tradingowych, wskaźników i umiejętności może pomóc w optymalizacji decyzji o transakcjach w czasie rzeczywistym. Jednak pierwszym krokiem zawsze będzie decyzja o użyciu odpowiedniej platformy, która oferuje dostęp do odpowiednich produktów do handlu.

Z MetaTrader 5 możesz handlować na wielu klasach aktywów, a także uzyskać dostęp do doskonałych możliwości tworzenia wykresów, bezpłatnych danych i analiz rynku w czasie rzeczywistym, najlepszych dostępnych widżetów handlowych i wielu innych! Aby pobrać teraz MetaTrader 5, kliknij poniższy baner i odbierz go ZA DARMO!

Meta-trader-5-admiral-markets

INFORMACJE O MATERIAŁACH ANALITYCZNYCH:

Podane dane dostarczają dodatkowych informacji dotyczących wszystkich analiz, szacunków, prognoz, spekulacji, przewidywań, przeglądów rynku, prognoz tygodniowych lub innych podobnych ocen lub informacji (zwanych dalej "Analizą") publikowanych na stronie internetowej Admiral Markets. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych należy zwrócić szczególną uwagę na następujące kwestie:

1. Jest to komunikat marketingowy. Treści publikowane są wyłącznie w celach informacyjnych i w żaden sposób nie mogą być interpretowane jako doradztwa lub rekomendacji inwestycyjnej. Nie została ona przygotowana zgodnie z wymogami prawnymi mającymi na celu promowanie niezależności badań inwestycyjnych i nie podlega żadnemu zakazowi zajmowania się rozpowszechnianiem badań inwestycyjnych.

2. Każda decyzja inwestycyjna jest podejmowana indywidualnie przez każdego klienta, natomiast Admiral Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z takiej decyzji, niezależnie od tego, czy została podjęta w oparciu się o Analizę, czy też nie.

3. W celu ochrony interesów naszych klientów i obiektywności Analizy, Admiral Markets ustanowił odpowiednie wewnętrzne procedury zapobiegania konfliktom interesów i zarządzania nimi.

4. Analiza jest przygotowywana przez niezależnego analityka Jitana Solanki - niezależny współtwórca (zwanego dalej "Autorem") na podstawie osobistych szacunków.

5. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić, że wszystkie źródła Analizy są wiarygodne oraz że wszystkie informacje są prezentowane w możliwe najbardziej zrozumiały, terminowy, precyzyjny i kompletny sposób, Admiral Markets nie gwarantuje dokładności ani kompletności jakichkolwiek informacji zawartych w Analizie. Przedstawione dane liczbowe odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, które nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wskaźników.

6. Jakikolwiek rodzaj wcześniejszego lub modelowego wykonania instrumentów finansowych wskazanych w Publikacji nie powinien być interpretowany jako wyraźna lub domniemana obietnica, gwarancja lub implikacja przez Admiral Markets dla jakichkolwiek przyszłych wyników. Wartość instrumentu finansowego może zarówno wzrastać, jak i maleć, przy czym nie gwarantuje się zachowania wartości aktywów.

7. Instrumenty pochodne (w tym kontrakty CFD) mają charakter spekulacyjny i mogą prowadzić do strat lub zysków. Zanim zaczniesz handlować, powinieneś upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.


Admiral Markets Group składa się z następujących firm:
Admiral Markets Cyprus Ltd
Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
KONTYNUUJ
Admiral Markets AS
Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ
Admiral Markets UK Ltd
Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.