79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Regulator CySEC efsa fca

Wielkie oszustwo życia

Październik 06, 2017 09:21

W ostatnim czasie czytam coraz więcej blogów, czytam o wspólnych cechach ludzi sukcesu. Większość osób wierzy we wszystko, co jest tam napisany. Poniżej daje przykłady, które na pierwszy rzut oka są dobre, ale jeżeli ich dobrze nie zrozumiesz, to pociągną Cię na dno.

 • Droga jest ważniejsza niż cel
 • Naucz się oszczędzać pieniądze
 • Najważniejsza jest motywacja
 • Czas to pieniądz
 • Musisz dążyć do równowagi
 • Bądź zadowolony z tego co masz
 • Zachowaj równowagę

Forex jak zacząć


I tak dalej, jest tego naprawdę dużo.

Zastanów się trochę:

Jeżeli droga jest ważniejsza I masz dobry czas, to nie chcesz dotrzeć do mety. Cel jest najważniejszy i każdy je ma. Twoje cele zabiorą Cię tam gdzie chcesz być. Druga sprawa, naucz się oszczędzać? Jest to dobre, ale co potem? Ile musiałbyś oszczędzać na swoją emeryturę? A gdzie są inwestycję? Pomyśl, ile miesięcznie musisz odkładać aby utrzymać się przez 20 lat na emeryturze.

Czy znasz regułę 72? Jest bardzo prosta - podziel liczbę 72 przez aktualną stopę oprocentowania Twojego kapitału, a uzyskasz liczbę lat, po której Twój kapitał zostanie podwojony. Dla przykładu, kiedy uzyskujesz 2 proc. odsetki od kapitału potrzebujesz 36 lat aby wkład został podwojony. Jest to bardzo długo, właśnie dlatego powinieneś wykorzystać potęgę rynku kapitałowego i uzyskać wyższą stopę zwrotu i skrócić wymagany czas potrzebny na podwojenie kapitału.

Bezpłatne szkolenia online

Jesteśmy także zaskoczeni ile osób wpłaca do firm, które znajdują się na liście ostrzeżeń publicznych KNF. Większość z tych firm pokazuje świetne perspektywy sukcesu, mydli nam oczy. A w ostateczności zostaniemy bez grosza przy duszy. W kolejnych akapitach wytłumaczę dlaczego dla większości osób motywacja nie działa, a także napiszę, co możesz zrobić aby poprawić swoje życie.

 1. Po pierwsze zapamiętaj, że wiele bardzo małych wygranych zabierze Cię do przodu. Im więcej zyskujesz i ryzykujesz, tym łatwiej pokonujesz przeszkoy. Dzięki temu możesz zaprogramować swój umysł. Czy zauważyłeś, że robienie i powtarzanie małych rzeczy jest bardzo ciężkie? Pomyśl o drobnostkach, których nie robisz, a chciałbyś, bo wiesz że będą dobre. Czy wiesz dlaczego tego nie robisz? Ponieważ nasz mózg chce nas uchronić przed wszystkim, co może być nieprzyjemne, przerażające. Przeczytasz o tym tutaj.
 2. Nie przekładaj rzeczy na później. To jest zwyczaj dla ubogich, zapomnij o nim. Dany rytuał jest o wiele bardziej niebezpieczny niż Ci się wydaje. Jeżeli zastanawiasz się nad czymś, czy to zrobić to Twój mózg mówi: JUTRO albo nigdy. Wszystko, co w krótkim terminie jest bolesne, w długim może się opłacać. Pomyśl o sportowcu, który przekłada każdy trening, co się dzieje? Odkłada nieprzyjemną cześć na później, ale później będzie już za późno. Dla przykładu, warto podjąć decyzję już dzisiaj i zacząć to robić. Tak samo jest z giełdą i zadbaniem o pomnażanie swojego kapitału.
 3. Po prostu zacznij to robić. Powal przeszkody, nie daj się. Twój mózg będzie wysyłał sprzeczne sygnały, wszystko aby nic nie robić. Na samym początku możesz postawić sobie bardzo mały cel, na przykład dokonać jedną transakcję na rachunku demonstracyjnym lub zapisanie się na siłownie. Małe kroki prowadza do dużych celów, zapamiętaj.
 4. Pomyśl, co może stać się najgorszego. Zazwyczaj nasz umysł nie dopuszcza do nas najgorszych scenariuszy. Dopiero gdy się wydarzą zdajemy sobie sprawę jak jest źle. Jednakże gdy wyobrazisz sobie wszystkie najgorsze scenariusze, to będziesz na nie gotowy, a także prawdopodobnie do nich nie dopuścisz. Najniebezpieczniejszym wrogiem jest ten, którego nie widać. Dla przykładu, na naszych seminariach zawsze mówimy, jaki jest najgorszy scenariusz na giełdzie. ddddddddddd
 5. Poznaj regułę 5 sekund. Jeżeli w przeciągu 5 sekund zaczniesz działać, to mózg nie zdąży powiedzieć „Hej, ale to jest nieprzyjemne i mi się nie chce". Po prostu zacznij działać najszybciej jak to możliwe. Małe kroki doprowadzą Cię do sukcesu.
 6. Musisz wiedzieć czego tak naprawdę chcesz. Spora część naszego społeczeństwa nie ma zielonego pojęcia dokąd zmierza i gdzie chce trafić. Marzenia zza młodu znikają, wpadają w rutynę. Jest to bardzo negatywne zjawisko, jeżeli nie masz marzeń, to dosłownie nie żyjesz. Większe konto bankowe, rodzina, dobry samochód powoli zaczynają zmieniać się w oglądanie meczu przy piwie z kolegami. Luksusowe wakacje, to wakacje u mamy. A nowy samochód ma ponad 10 lat. Jeżeli wiesz czego chcesz, to wykonaj kilka obliczeń matematycznych, zobacz ile potrzebujesz. Kiedy chcesz osiągnąć swój cel? Gwarantuje Ci, jeżeli wszystko sobie zanotujesz, to wcześniej czy później przystaniesz na swoim.
 7. Czas to pieniądz – dokładnie! Każdy z nas może dane zdanie zinterpretować inaczej. Jeżeli chcesz zarobić więcej, to musisz poświęcić więcej czasu, ale potem przyjdzie nagroda. Zamiast myć okna możesz zatrudnić inną osobę i na przykład spędzisz czas z rodziną? Z innej beczki, jeżeli spędzasz czas przed telewizorem grając w gry, to co robisz? Marnujesz pieniądze!
 8. Jest dobrze! Czy wiesz jakie miałeś szanse, że się narodziłeś? Ze względu na wszystkie wojny i niebezpieczne wydarzenia? Wychodzi jakieś 1: 400,000,000,000! Zatem co odpowiesz, jeżeli ktoś się zapyta „Jak leci". Mów, jest doskonale, w ostateczności się urodziłem, a szanse były bardzo małe. Zatem dlaczego nie weźmiesz się w garść? Być może pora na przejęcie sterów własnego losu.

Jak widzisz, mam inne podejście do tego jak zostać człowiekiem sukcesu. Jeżeli już obejrzałeś tysiące filmów o motywacji i przeczytałeś sporo książek i nic, to po prostu zacznij działać, spróbuj tego. Każde zajęcie pochłania nasz czas, pieniądze oraz energię. W krótkim terminie przyjemne rzeczy są fajne, ale w długim nic nie dają. Zaczniesz działać, zrób coś dla swojego życia.

Bezpłatna edukacja


Admiral Markets Group składa się z następujących firm:
Admiral Markets Cyprus Ltd
Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
KONTYNUUJ
Admiral Markets AS
Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ
Admiral Markets UK Ltd
Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.