Warren Buffett planuje zwiększyć udział w Bank of America! Czas na zakup?

Październik 25, 2019 17:05

Kiedy Warren Buffett mówi, świat finansów słucha. W końcu Wyrocznia z Omahy jest najskuteczniejszym inwestorem na świecie. Nie jest więc niespodzianką, że cena akcji Bank of America wzrosła o ponad 2% po tym, jak firma Buffetta ogłosiła, że zwróciła się do Rezerwy Federalnej USA o zgodę na zwiększenie swoich udziałów w amerykańskim gigancie bankowym - co może stworzyć bardzo interesujące możliwości handlowe i inwestycyjne.

Buffett i Bank of America

Czy wiesz, że spółka holdingowa Warrena Buffetta, Berkshire Hathaway, jest właścicielem akcji Bank of America o wartości ponad 27 miliardów dolarów (na dzień 14 października 2019 r.)? To drugi co do wielkości pakiet w portfelu Buffetta, a on chce więcej. W rzeczywistości firma Buffetta złożyła wniosek o zgodę Rezerwy Federalnej na zwiększenie swojego udziału w banku powyżej 10% głosów, co jest limitem, który wymaga decyzji regulatora.

Niektórzy analitycy uważają, że akcje Bank of America są obecnie niedoszacowane, co sugeruje, że Buffett może oczekiwać dodatkowej wartości w posiadaniu większej liczby akcji banku. Tak się składa, że kilka dni temu bank ogłosił, że osiągnął lepszy niż oczekiwano zysk w wysokości 0,56 USD na akcję w porównaniu do oczekiwanego 0,51 USD na akcję.

Jaka jest zatem historyczna cena akcji banku? Dowiedzmy Się!

Jak handlować akcjami Bank of America

Dzięki Admiral Markets możesz spekulować na cenie akcji Bank of America, korzystając z produktu o nazwie CFD lub kontrakty na różnicę. Zasadniczo umożliwia to traderom zawieranie pozycji długich i krótkich na wybranych instrumentach, z możliwością wykorzystania przy tym dźwigni.

Poniżej znajduje się długoterminowy miesięczny wykres ceny akcji Bank of America:

Źródło: Admiral Markets MetaTrader 5, Bank of America, miesięcznie - Zakres danych: od 1 września 2003 r. do 17 października 2019 r., stworzony 17 października 2019 r. o 20:33 czasu BST - Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Po znacznym spadku ceny akcji banku z 55 USD do zaledwie 3 USD w latach 2006-2009, jak dotąd zdołał on odrobić mniej więcej połowę tego spadku. W rzeczywistości od 2009 r. cena akcji banku stale rośnie, z kilkoma dużymi spadkami.

Cena pozostawała na poziomie około 28 USD za akcję przez większość 2019 r., co jest interesujące, patrząc na oceny analityków banku z Markets Insider, które wskazują, że 27 różnych brokerów wskazuje na najniższą cenę docelową akcji na poziomie 28 USD, a mediana ceny docelowej wynosi 33 USD, przy najwyższej cenie docelowej wynoszącej 44 USD. Warto zauważyć, że te rekomendacje analityków mogą się zmienić w dowolnym momencie.

Oczywiście ktoś taki jak Warren Buffett skłania się do inwestowania w akcje tylko wtedy, gdy jest w stanie utrzymać je przez bardzo długi czas, co najmniej 5 lat lub dłużej. Teraz, kiedy akcje banku odrobiły połowę spadku z lat 2006-2009, czy mogą odrobić resztę? Wykres tygodniowy pokazuje obecnie kanał, z którego cena może wyjść górą, jak pokazano poniżej:

Źródło: Admiral Markets MetaTrader 5, Bank of America, tygodniowy - Zakres danych: od 26 grudnia 2004 r. do 17 października 2019 r., stworzony 17 października 2019 r. o 20:55 czasu BST - Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Dwie spadające, równoległe linie na powyższym wykresie reprezentują formację cenową zwaną kanałem. Formacja sugeruje, że prawdopodobne jest wybicie w górę. Jednak inwestorzy będą uważnie analizować cenę, aby sprawdzić, czy cena będzie w stanie utrzymać się ponad kanałem, gdy do takiego wybicia dojdzie. Jeśli okaże się to możliwe, może to oznaczać, że kurs akcji Bank of America będzie nadal rosnąć. Załamanie wykresu i spadek poniżej tego poziomu uznanoby to za fałszywe wybicie, skutkujące obniżeniem ceny akcji.

Niezależnie od wyniku, Bank of America jest wysoko na liście obserwacyjnej wielu inwestorów i inwestorów. Czy także w Twojej?

Jednym ze sposobów przetestowania swoich strategii jest użycie rachunku transakcyjnego demo, które pozwala na spekulację na rynkach bez ponoszenia ryzyka! Kliknij na baner poniżej, aby otworzyć swoje darmowe wirtualne konto Forex już dziś:

INFORMACJE O MATERIAŁACH ANALITYCZNYCH:

Podane dane dostarczają dodatkowych informacji dotyczących wszystkich analiz, szacunków, prognoz, spekulacji, przewidywań, przeglądów rynku, prognoz tygodniowych lub innych podobnych ocen lub informacji (zwanych dalej "Analizą") publikowanych na stronie internetowej Admiral Markets. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych należy zwrócić szczególną uwagę na następujące kwestie:

1. Jest to komunikat marketingowy. Treści publikowane są wyłącznie w celach informacyjnych i w żaden sposób nie mogą być interpretowane jako doradztwa lub rekomendacji inwestycyjnej. Nie została ona przygotowana zgodnie z wymogami prawnymi mającymi na celu promowanie niezależności badań inwestycyjnych i nie podlega żadnemu zakazowi zajmowania się rozpowszechnianiem badań inwestycyjnych.

2. Każda decyzja inwestycyjna jest podejmowana indywidualnie przez każdego klienta, natomiast Admiral Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z takiej decyzji, niezależnie od tego, czy została podjęta w oparciu się o Analizę, czy też nie.

3. W celu ochrony interesów naszych klientów i obiektywności Analizy, Admiral Markets ustanowił odpowiednie wewnętrzne procedury zapobiegania konfliktom interesów i zarządzania nimi.

4. Analiza jest przygotowywana przez niezależnego analityka Jitana Solanki - niezależny współtwórca (zwanego dalej "Autorem") na podstawie osobistych szacunków.

5. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić, że wszystkie źródła Analizy są wiarygodne oraz że wszystkie informacje są prezentowane w możliwe najbardziej zrozumiały, terminowy, precyzyjny i kompletny sposób, Admiral Markets nie gwarantuje dokładności ani kompletności jakichkolwiek informacji zawartych w Analizie. Przedstawione dane liczbowe odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, które nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wskaźników.

6. Jakikolwiek rodzaj wcześniejszego lub modelowego wykonania instrumentów finansowych wskazanych w Publikacji nie powinien być interpretowany jako wyraźna lub domniemana obietnica, gwarancja lub implikacja przez Admiral Markets dla jakichkolwiek przyszłych wyników. Wartość instrumentu finansowego może zarówno wzrastać, jak i maleć, przy czym nie gwarantuje się zachowania wartości aktywów.

7. Instrumenty pochodne (w tym kontrakty CFD) mają charakter spekulacyjny i mogą prowadzić do strat lub zysków. Zanim zaczniesz handlować, powinieneś upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.


Avatar-Admirals
Admirals Kompleksowe rozwiązanie do wydatkowania, inwestowania i zarządzania pieniędzmi

Admirals to więcej niż zwykły broker. To centrum finansowe oferujące szeroki zakres produktów i usług finansowych. Umożliwiamy indywidualne podejście do finansów poprzez kompleksowe rozwiązania w zakresie inwestowania, wydatkowania i zarządzania pieniędzmi.