Używamy cookies, aby jak najlepiej dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Kontynuowanie przeglądania tej strony, oznacza zgodę na używanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.
Więcej informacji Akceptuję
79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. expand_more

Top 10 inwestycji na rok 2019

Styczeń 02, 2019 11:27

Rok 2018 na rynkach finansowych był dla traderów i inwestorów z całego świata jednym z najciekawszych. Napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, trwające problemy z Brexitem i krach na kryptowalutach to tylko niektóre z wydarzeń, które wiodły prym w serwisach informacyjnych.

Te wydarzenia powodują też, że rok 2019 również zapowiada się bardzo interesująco. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się 10 najlepszym pomysłom inwestycyjnym na Nowy Rok, które można zrealizować na platformie Admiral Markets. Pamiętaj: trading to nie tylko pomysł, ale także jego realizacja i zarządzanie ryzykiem. Każda transakcja może zakończyć się zyskiem lub stratą, więc działaj odpowiedzialnie.

Inwestycja #1: 70% krach na rynku akcji?

Uzasadnienie:

Rok 2018 na globalnych giełdach był jednym z najbardziej niestabilnych od czasu kryzysu finansowego w 2008 roku. Ta zmienność, w połączeniu ze wzrostem stóp procentowych, może okazać się kombinacją wybuchową, a jest tylko jednym z powodów, dla których wielu menedżerów funduszy hedgingowych przewiduje krach na giełdzie w 2019 roku.

W niektórych przypadkach prognozy mówią o załamaniu o 40-70%:

 • Scott Minerd, prezes Investment and Global Chief Investment Officer firmy Guggenheim Partners, prognozuje spadek o 40%.
 • Doradca finansowy CIA i doradca Asymmetric Warfare Jim Rickards twierdził, że najlepszym możliwym scenariuszem jest przecena o 70%.

Podczas ostatniego tegorocznego posiedzenia Fed 19 grudnia przewodniczący Jerome Powell powtórzył swoje optymistyczne podejście związane z podnoszeniem stóp procentowych w przyszłości. Skoro wzrost stóp procentowych poprzedzał ponad 10 recesji gospodarczych w ciągu ostatnich 40 lat, trudno się dziwić, że inwestorzy giełdowi przewidują w 2019 roku to co najgorsze. W wykresie również pojawiły się czynniki, które zaniepokoiły inwestorów.

Wykres:

Źródło: Admiral Markets dodatek Supreme Edition do MT4 – kontrakt CFD na indeks S&P500, horyzont miesięczny, zakres danych od 1 maja 2005 r. do 19 grudnia 2018 r. – wykres sporządzono 19 grudnia 2018 r. o godzinie 21:36 GMT. Przypominamy, że wyniki historyczne nie gwarantują podobnych wyników w przyszłości.

Na powyższym wykresie kontraktu CFD na indeks S&P500 widać, że rynek rósł od 2008 r. jedynie z trzema wyraźnymi korektami. Podczas gdy skala ostatniego osłabienia już przekroczyła wielkość (w punktach) dwóch poprzednich korekt, to jednak strona podaży wydaje się wciąż posiadać kontrolę nad rynkiem.

Źródło: Admiral Markets dodatek Supreme Edition do MT4 – kontrakt CFD na indeks S&P500, horyzont dzienny, zakres danych od 27 kwietnia 2018 r. do 20 grudnia 2018 r. – wykres sporządzono 20 grudnia 2018 r. o godzinie 12:49 GMT. Przypominamy, że wyniki historyczne nie gwarantują podobnych wyników w przyszłości.

Na powyższym wykresie kontraktu CFD na indeks S&P500 w skali dziennej widać, że sprzedający byli aktywni na poprzednim poziomie oporu. To sprawia, że poziom 2,603 to obszar szczególny, ponieważ część traderów może wykorzystać go do otwierania nowych krótkich pozycji. Możesz rozważyć zastosowanie strategii price action, aby móc zidentyfikować poziomy wejścia i stop loss na rok 2019.

Inwestycja #2: Czy banki centralne będą napędzać wzrost ceny złota?

Uzasadnienie:

W pierwszym kwartale 2018 roku popyt na złoto wzrósł o 42% rok do roku - wynika z danych Światowej Rady Złota. Wydaje się, że większość zakupów generowana była przez banki centralne, które po roku 2010 r. pozbywały się netto złota, by teraz ponownie stać się nabywcami netto żółtego metalu.

Nie jest jeszcze jasne, dlaczego niektóre banki centralne zaczęły powiększać swoje rezerwy złota. Jedna z teorii głosi, że wiele gospodarek wschodzących i krajów peryferyjnych próbuje odejść od dolara amerykańskiego, aby zakończyć jego status światowej waluty rezerwowej.

W końcu Rosja i Chiny są bardzo aktywne w procesie zdobywania poparcia rządów światowych dla idei stworzenia nowej waluty opartej na złocie. Chłodna relacja między Chinami a USA w związku z toczącym się sporem handlowym, spowodowała, że wielu inwestorów - tak jak Ray Dalio zarządzający największym na świecie funduszem hedgingowym postanowiło zdywersyfikować swoje portfele poprzez włączenie do nich złota.

Wykres:

Źródło: Admiral Markets dodatek Supreme Edition do MT4 – kontrakt CFD na złoto, horyzont dzienny, zakres danych od 30 sierpnia 2017 r. do 20 grudnia 2018 r. – wykres sporządzono 20 grudnia 2018 r. o godzinie 14:26 GMT. Przypominamy, że wyniki historyczne nie gwarantują podobnych wyników w przyszłości.

Na powyższym wykresie ceny złota wyraźnie widać, że przez większość 2018 roku to sprzedający kontrolowali rynek. Jednak w drugiej połowie 2018 r. to kupujący zaczęli przejmować kontrolę. Wskaźniki techniczne, takie jak średnie kroczące, mogą pomóc w zidentyfikowaniu możliwych punktów otwarcia pozycji.

Wygląda na to, że kupujący do wejścia na rynek wykorzystują średnią ruchomą na 10 dni, ale jak długo taki ruch może potrwać? Poziom 1,380 dolara za uncję to maksimum ostatnich 5 lat, które z pewnością wzbudzi ekscytację u części graczy. Czy jesteś jednym z nich?


Inwestycja #3: Czy wyciskanie krótkich pozycji podniesie ceny na rynku obligacji skarbowych?

Uzasadnienie:

W 2018 roku rentowność 10-letnich papierów skarbowych osiągnęła najwyższy poziom od siedmiu lat. Ponieważ rentowności i ceny obligacji mają odwrotną zależność, pomogło to cenom 10-letnich obligacji skarbowych zjechać na najniższy poziom od siedmiu lat.

Chiny, które są największym zagranicznym posiadaczem długu publicznego USA (za pośrednictwem takich produktów, jak właśnie obligacje), przez większość 2018 roku ograniczały swoje zaangażowanie w amerykańskich papierach skarbowych. Kontynuacja sporu handlowego z administracją Trumpa jest wymieniana jako jeden z powodów wyprzedaży obligacji przez Chiny.

Jednak wielkość krótkich pozycji na rynku skarbówek jest najwyższa w historii, co zdaniem niektórych znanych inwestorów tworzy dobrą okazję inwestycyjną.

Wykres:

Według miliardowego inwestora Jeffa Gundlacha, ekstremalnie duża liczba krótkich pozycji na rynku obligacji sprawia, że jest on podatny na "wyciśnięcie krótkich". Jest to sytuacja, w której cena mocno skracanych aktywów dynamicznie wyskakuje w górę, co sprawia, że kolejni posiadacze krótkich pozycji pozbywają się ich, co jeszcze bardziej przyspiesza ruch wzrostowy - i wygląda na to, że to już się zaczęło.

Źródło: Admiral Markets dodatek Supreme Edition do MT4 – kontrakt CFD na obliguje 10-letnie, horyzont miesięczny, zakres danych od 1 sierpnia 2010 r. do 19 grudnia 2018 r. – wykres sporządzono 19 grudnia 2018 r. o godzinie 22:22 GMT. Przypominamy, że wyniki historyczne nie gwarantują podobnych wyników w przyszłości.

Na powyższym wykresie widzimy, że handel kontraktem CFD na 10-letnie obligacje skarbowe odbywa się pomiędzy dwiema poziomymi liniami - zaznaczonymi na niebiesko - które odpowiadają historycznym szczytom i dołkom. Bieżący ruch ceny jest wzrostowy, gdy rozgrywane jest wyciskanie krótkich.

Część traderów będzie chciała się podczepić po długiej stronie rynku, mając za cel górną linię poziomą na 133,37. Aby dodać paliwa tej zwyżce, jeśli w 2019 roku załamie się rynek akcji, pojawi się tendencja ucieczki inwestorów do bezpiecznej przystani - jak się domyślacie - obligacji skarbowych.

Inwestycja #4: Czy Trump złamie dolara amerykańskiego?

Uzasadnienie:

Dolar amerykański spędził większą część 2018 roku na zwyżce swojej wartości, za co odpowiadają rosnące stopy procentowe w ramach polityki amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Jednak według JP Morgan Asset Management, który zarządza ponad 1,7 biliona dolarów, w drugiej połowie 2019 roku dolar może stracić i może to być ruch trwający latami.

Zatem skąd ten negatywny sentyment wokół dolara amerykańskiego?

Po pierwsze, prezydent USA Donald Trump zaatakował prezesa Rezerwy Federalnej za wzrost stóp procentowych - twierdząc, że droższy dolar czyni gospodarkę amerykańską mniej konkurencyjną w globalnym obrocie gospodarczym. Po drugie, niektóre banki inwestycyjne prognozują ostudzenie wzrostu gospodarczego w USA oraz możliwą przerwę w cyklu podwyżek stóp procentowych. Oba czynniki sprawią, że inwestorzy będą kierować swoje pieniądze do walut i na rynki z lepszymi perspektywami wzrostu - prawdopodobnie powodując spadek wartości dolara amerykańskiego.

Wykres:

Źródło: Admiral Markets dodatek Supreme Edition do MT4 – EUR/USD, horyzont miesięczny, zakres danych od 1 sierpnia 2010 r. do 19 grudnia 2018 r. – wykres sporządzono 19 grudnia 2018 r. o godzinie 22:22 GMT. Przypominamy, że wyniki historyczne nie gwarantują podobnych wyników w przyszłości.

Wykres powyżej pokazuje parę EUR/USD. Kiedy ceny rosną, euro umacnia się wobec dolara amerykańskiego. Kiedy ceny spadają, dolar amerykański umacnia się wobec euro.

Po spadku w przeważającej części roku 2018 para zatrzymywała się na wsparciu - oznaczonym niebieską linią. Przez ostatnie cztery miesiące sprzedający mieli problem z przełamaniem tego poziomu. Wydaje się, że tylko kwestią czasu jest, zanim nabywcy przejmą kontrolę, co uczyni rok 2019 wielkim dla euro a być może trudnym rokiem dla dolara amerykańskiego.

Inwestycja #5: Ropa naftowa. Powrót króla w 2019 roku?

Uzasadnienie:

W ostatnim kwartale 2018 r. cena ropy spadła o ponad 30%, co było najsilniejszym spadkiem od czasu kryzysu finansowego w 2008 roku. Ale czy dojdzie do odwrócenia fortuny dla czarnego złota? Goldman Sachs wydaje się tak sądzić.

Bank inwestycyjny postawił odbicie cen ropy naftowej na szczycie listy pomysłów inwestycyjnych na rok 2019. I to było jeszcze przed spotkaniem OPEC i Rosji 7 grudnia, gdy kartel zgodził się wycofać 1,2 miliona baryłek dziennie ropy naftowej z rynku w trakcie pierwszych sześciu miesięcy 2019 roku. O ile ta wiadomość sprzyjała długoterminowemu wskazaniu Goldmana, to co mówią nam teraz wykresy?

Wykres:

Źródło: Admiral Markets dodatek Supreme Edition do MT4 – kontrakt CFD na ropę BRENT, horyzont tygodniowy, zakres danych od 12 kwietnia 2015 r. do 19 grudnia 2018 r. – wykres sporządzono 19 grudnia 2018 r. o godzinie 23:03 GMT. Przypominamy, że wyniki historyczne nie gwarantują podobnych wyników w przyszłości.

Na powyższym wykresie ceny ropy naftowej Brent, wyraźnie widać silny spadek cen z drugiej połowy 2018 r. Podczas gdy banki inwestycyjne mogą być bycze w dłuższej perspektywie, to rynek może nadal spadać do wsparcia w postaci linii trendu oznaczonej na niebiesko.

Jednak może to być również dobra okazja inwestycyjna dla najszybszych kupujących, którzy będą chcieli wkroczyć na rynek. Analiza na bazie price action na tych poziomach będzie kluczową przy określeniu, czy także inni kupujący przyłączą i sprawią, że ropa powróci jako król roku 2019.

Inwestycja #6: Czy na rynek kryptowalut w roku 2019 powrócą wzrosty?

Uzasadnienie:

Tylko w samym 2017 roku Bitcoin przewodząc na rynku kryptowalut w swoim najwyższym punkcie notował wzrost ceny o ponad 2000%. Jednak tylko rok zajęło wycofanie ponad 700 miliardów dolarów, podczas załamania na kryptowalutach. Ale czy przy wycenach kryptowalut bliskich rocznym minimum ktoś jeszcze poważnie stawia na ten rynek w 2019 roku? Kilku owszem.

Poruszenie wśród graczy na Bitcoinie i innych kryptowalutach wzbudza nowy start-up Bakkt. Ta nowa firma została stworzona przez właściciela giełdy nowojorskiej - Intercontinental Exchange - i ma wsparcie ze strony takich firm jak Microsoft i Starbucks.

Biorąc pod uwagę wsparcie ze strony Intercontinental Exchange, Bakkt ma na celu stworzenie odpowiedniej infrastruktury i regulacji na zrujnowanym rynku krypto. I nie zamierzają na tym poprzestać. Połączyli się także ze Starbucks, więc w niedalekiej przyszłości zapłacisz za swoją kawę, wykorzystując swoją aplikację na Bitcoina.

Wykres:

Źródło: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition - BTCUSD, wykres dzienny - Zakres danych: od 29 listopada 2017 r. do 20 grudnia 2018 r. – wykres stworzony 20 grudnia 2018 r. o godz. 15.33 czasu GMT. Przypominamy, że wyniki historyczne nie gwarantują podobnych wyników w przyszłości.

Kupujący Bitcoina zostali zachęceni tą niedawną wiadomością, co podniosło ceny w końcówce roku 2018. Mając w głowie kluczowy opór techniczny, który widać powyżej - oznaczony niebieską linią - wydaje się, że kupujący posiadają krótkoterminową kontrolę nad rynkiem. Przełamanie oporu sprawi, że rok 2019 będzie znany jako rok odrodzenia się kryptowalut. Jak to rozegrasz?

Inwestycja #7: Czy napływ kapitałów na rynki wschodzące wynoszący 20,5 mld dolarów w 2018 roku utrzyma się w roku 2019?

Uzasadnienie:

Wpływy kapitału do funduszy ETF skupionych na rynkach wschodzących osiągnęły w 2018 roku ponad 20,5 miliarda dolarów. Fundusze ETF inwestują w szeroką gamę instrumentów rynków rozwijających się oraz rynków towarowych. Tydzień kończący się 23 listopada był także szóstym z kolei tygodniem napływu kapitałów do tych funduszy - i ta bycza tendencja nie pozostała niezauważona.

Analitycy banku inwestycyjnego Morgan Stanley są tak pozytywnie nastawieni do tego sektora, że dali mu "podwójny upgrade". Dołączają oni do innych inwestorów, takich jak Aberdeen Standard Investments, Goldman Sachs Asset Management i BlackRock Inc., którzy poszukiwali okazji na rynkach wschodzących już w 2018 roku.

Wykres:

Jednym z najlepszych sposobów na możliwość na ekspozycji na rynki wschodzące jest wykorzystanie funduszy ETF. Na przykład kontrakt CFD na fundusz ETF Vanguard FTSE Emerging Market naśladuje cenę tego funduszu, który inwestuje w duże i średnie spółki na wielu rynkach wschodzących w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Środkowej i Południowej oraz na Bliskim Wschodzie..

Źródło: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition - #VWO, wykres tygodniowy - Zakres danych: od 13 lutego 2011 r. do 20 grudnia 2018 r. – wykres stworzono 20 grudnia 2018 r. o godz. 15.15 czasu GMT. Przypominamy, że wyniki historyczne nie gwarantują podobnych wyników w przyszłości.

Na powyższym wykresie kontraktu CFD na fundusz ETF Vanguard FTSE Emerging Market zaobserwowano dużą interakcję z tygodniową 500 arytmetyczną średnią kroczącą. Rynek ośmiokrotnie się od niej odbił, a przełamał ją trzykrotnie. Jeśli kupującym uda się doprowadzić do wyjścia nad średnią kroczącą i do utrzymania się nad nią, wówczas możemy spodziewać się dodatkowego napływu miliardów dolarów na rynki wschodzące. Zatem pytanie brzmi, czy chcesz wziąć w tym udział, czy też nie?

Inwestycja #8: Czy Brexit uratuje brytyjskiego funta?

Uzasadnienie:

Zjednoczone Królestwo ma opuścić Unię Europejską w dniu 29 marca 2019 r. o godzinie 23.00. Ostatnio funt brytyjski doświadcza podwyższonej zmienności z powodu niepewności co do przyszłych stosunków w wymianie gospodarczej między Wielką Brytanią a UE.

Początek 2019 roku będzie kluczowy dla przyszłego kierunku funta brytyjskiego. Premier Wielkiej Brytanii, Theresa May, ma poddać wynegocjowaną przez siebie umowę parlamentowi pod głosowanie. Po odwołaniu ostatniego głosowania ze względu na dużą szansę odrzucenia umowy przez parlament, jest to ostatnia przeszkoda, która stoi pomiędzy Brexitem na bazie umowy a Brexitem bez takiej umowy.

Wykres:

Źródło: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition – GBP/USD, wykres tygodniowy - zakres danych od 19 kwietnia 2015 r. do 19 grudnia 2018 r. – wykres wykonany 19 grudnia 2018 r. o godz. 23:45 GMT. Zapamiętaj: Wyniki historyczne nie gwarantują podobnych wyników w przyszłości.

Na powyższym wykresie pary walutowej GBP/USD widać, że kończy ona rok 2018 w kluczowym momencie. Spadek pary został zatrzymany na wsparciu w postaci spadkowej linii trendu – oznaczono na niebiesko. Jeśli tradrzy będą w stanie utrzymać cenę ponad tym poziomem, funt brytyjski może złapać oddech i próbować wzrostu. W takim przypadku wszyscy posiadacze krótkich pozycji będą próbowali je pozamykać, co może doprowadzić do fazy „wyciskania krótkich" i rozpoczęcia wielkiego zwrotu w historii zmian tej waluty.

Inwestycja #9: Czy to już czas na ponowne polubienie Facebooka?

Uzasadnienie:

W dniu 26 lipca 2018 r. Facebook wstrząsnął rynkiem informacją o zanotowaniu znacznego wyhamowania wzrostu liczby użytkowników po tym, jak Cambridge Analytica naruszyła dane 87 milionów użytkowników tego serwisu społecznościowego. To pomogło w wyparowaniu ponad 119 miliardów dolarów z kapitalizacji rynkowej spółki. Od tamtej pory cena spółki wciąż spada wraz z wyprzedażą szerokiego rynku technologicznego, a najnowsze dane dotyczące jakości ochrony prywatności spowodowały kolejne 7% uderzenie w cenę akcji.

Czy jednak nie nadszedł już czas, aby ponownie polubić tą spółkę?

W raporcie spółki za trzeci kwartał 2018 r. liczby wskazują na ustabilizowanie się bazy użytkowników po tym, jak wcześniej w tym roku trzy miliony europejskich użytkowników opuściło tą platformę społecznościową. Wydaje się, że firma bardzo poważnie podeszła do ostatnich wydarzeń, podwajając personel odpowiedzialny za ochronę i bezpieczeństwo danych z 10 000 do 20 000 osób.

Wykres:

Źródło: Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition - #FB - wykres tygodniowy - zakres danych od 19 kwietnia 2015 r. do 19 grudnia 2018 r. – wykres wykonywany 19 grudnia 2018 r. o godz. 23:45 GMT. Przypominamy, że wyniki historyczne nie gwarantują podobnych wyników w przyszłości.

Na powyższym wykresie ceny kontraktu CFD na Facebook sprzedający nadal wydają się kontrolować rynek. Kupujący zmagają się z przebiciem przez cenę 34-tygodniowej wykładniczej średniej kroczącej - oznaczona na fioletowo. Gdy traderzy znowu polubią Facebooka, rynek będzie szukał popytu, aby przejąć kontrolę i wynieść cenę powyżej poziomu tej średniej kroczącej. Wtedy to od firmy będzie już zależało czy przyciągnie kolejnych kupujących.

Inwestycja #10: Nowe "STARS" - gwiazdy świata finansów

Gospodarz programu w sieci CNBC, Jim Cramer, wymyślił osławiony termin "FANG" na cztery najbardziej popularne w tym czasie akcje: Facebook, Amazon, Netflix i Google. Jednak podczas gdy niektóre spółki straciły blask w 2018 roku, innym nic nie ubyło.

Oto teraz pojawił się nowy akronim w mieście, który wzbudził zainteresowanie inwestorów giełdowych - grupa spółek o nazwie STARS. Obejmuje ona:

 • Shopify
 • Trade Desk
 • Adobe
 • Roku
 • Square

Spółki, takie jak Shopify czy Square, stały się publiczne i notowane na rynku dopiero w 2015 roku. Square zadebiutował w 2016 roku. Choć firmy te są bardzo młode, to można już nimi handlować z Admiral Markets. Być może jeden z tych liderów na rynku usług internetowych może być kolejnym wielkim wydarzeniem rynkowym w 2019 roku - jak się do tego przygotowujesz?


Ostrzeżenie: Podane dane, publikowane na stronie internetowej Admiral Markets, dostarczają dodatkowych informacji dotyczących wszystkich analiz, szacunków, prognoz, spekulacji lub innych podobnych ocen lub informacji (zwanych dalej "Analizą"). Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych należy zwrócić szczególną uwagę na:

 1. Jet to komunikacja marketingowa. Treść publikowana jest wyłącznie w celach informacyjnych i w żaden sposób nie należy jej interpretować jako porady lub rekomendacji inwestycyjnej. Nie została ona przygotowana zgodnie z wymogami prawnymi mającymi na celu promowanie niezależnych badań inwestycyjnych i nie podlega zakazowi rozpowszechniania badań inwestycyjnych.
 2. Każda decyzja inwestycyjna jest podejmowana indywidualnie przez każdego klienta, natomiast Admiral Markets Group AS (Admiral Markets) nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z takiej decyzji, niezależnie od tego, czy została podjęta w oparciu o treści, czy też nie.
 3. Wszystkie Analizy przygotowywane są przez niezależnego analityka (zwanego dalej "Autorem") na podstawie osobistych ocen Autora.
 4. Aby zagwarantować, że interesy klientów będą chronione, a obiektywizm Analizy nie zostanie naruszony, Admiral Markets ustanowił odpowiednie, wewnętrzne procedury zarządzania nimi i zapobiegania konfliktom interesów.
 5. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić, że wszystkie źródła Analizy są wiarygodne oraz że wszystkie informacje są prezentowane w możliwe najbardziej zrozumiały, terminowy, precyzyjny i kompletny sposób, Admiral Markets nie gwarantuje dokładności ani kompletności jakichkolwiek informacji zawartych w Analizie. Przedstawione dane liczbowe odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, które nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wskaźników.
 6. Jakikolwiek rodzaj wcześniejszego lub modelowego wykonania instrumentów finansowych wskazanych w Publikacji nie powinien być interpretowany jako wyraźna lub domniemana obietnica, gwarancja lub implikacja przez Admiral Markets dla jakichkolwiek przyszłych wyników. Wartość instrumentu finansowego może zarówno wzrastać, jak i maleć, przy czym nie gwarantuje się zachowania wartości aktywów.
 7. Instrumenty pochodne (w tym kontrakty CFD) mają charakter spekulacyjny i mogą prowadzić do strat lub zysków. Zanim zaczniesz handlować, powinieneś upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.