Używamy cookies, aby jak najlepiej dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Kontynuowanie przeglądania tej strony, oznacza zgodę na używanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.
Więcej informacji Akceptuję
81% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 81% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. expand_more

Wykorzystanie sezonowości na rynku obligacji niemieckich (FGBL)

Wrzesień 11, 2019 12:46

Wraz z decyzją EBC w sprawie stóp procentowych zaplanowaną na 12 września kontrakty futures na niemieckie Bundy będą prawdopodobnie w centrum uwagi świata finansów.

Po uwagach fińskiego członka EBC Olli Rehna, który powiedział w wywiadzie dla Wall Street Journal z 15 sierpnia, że „ważne jest, abyśmy (EBC) we wrześniu opracowali znaczący i mając wpływ na gospodarkę pakiet w ramach polityki pieniężnej", wydaje się, że że EBC ma coraz większe szanse na zaprezentowanie bardzo dużego pakietu monetarnej stymulacji.

Taki krok może być postrzegany jako byczy dla niemieckich obligacji, ponieważ można oczekiwać, że rentowności pogłębią spadek w obszar wartości ujemnych.

Mówiąc to, uruchamiamy realizację pomysłu wykorzystania byczej prawidłowości sezonowej na rynku FGBL Jest ona zauważalna w ciągu ostatnich 21 lat a dotyczy okresu między 16 a 30 września i daje nam szansę na sformułowanie strategii handlu na rynku kontraktów futures na niemieckie obligacje (Bundy) - FGBL.

Prawidłowość sezonowa na FGBL

Kluczowa właściwość tej byczej prawidłowości sezonowej brzmi: w ciągu ostatnich 17 lat między 16 a 30 września FGBL odnotował średni wzrost o 123 ticków.

W pozostałych czterech latach spadł średnio tylko o 46 ticków, podczas gdy maksymalna strata wyniosła 137 ticków, a maksymalne obsunięcie 138 ticków.

Rozegranie prawidłowości sezonowej na: #Bund_U9

A teraz kluczowe pytanie: jak możemy to rozegrać?

Oto plan:

  1. Po zidentyfikowaniu korzystnego okna sezonowego, kup #Bund_U9 w cenie zamknięcia dnia 16 września (21:59 CET).
  2. Określ maksymalną stratę w ramach okresu trwania prawidłowości. Następnie spójrz na wykres dzienny i wskaźnik zmienności ATR (14).

> Jeśli maksymalna strata jest wyższa niż wartość ATR (14), zaokrąglij ją w górę i użyj jej jako stopu dla najgorszego scenariusza.

> Jeśli maksymalna strata jest niższa niż odczyt ATR (14), użyj ATR (14) jako szerokości dla ustalenia zlecenia stop (zaokrąglonego w górę).

3. Spójrz na średni przyrost ceny w ramach tej prawidłowości i ustaw tam zlecenie realizacji zysków.

4. Jeśli pozycja nie zostanie zamknięta w okresie trwania okienka sezonowości, zamknij ją ceną zamknięcia 30 września.

Spójrzmy na bieżące dane rynkowe - wartość wskaźnika ATR (14) dla #Bund_U9 w skali dziennej wynosi obecnie od 90 do 100 ticków, podczas gdy maksymalna strata zanotowana w tym oknie czasowym wynosiła 137 ticków, nasz najgorszy możliwy scenariusza zakłada osiągnięcie maksymalnej straty 137 ticków i w takiej odległości od poziomu otwarcia ustawimy zlecenie stop-loss.

Tymczasem średni przyrost ceny w okienku sezonowości wynosi 123 ticków. Po wejściu na pozycję po cenie zamknięcia z 16 września dodalibyśmy 123 ticki, aby ustawić nasze zlecenie take profit.

niemieckie bundy

Źródło: Admiral Markets MT5 z dodatkiem MT5-SE # Bund_U9 CFD Wykres dzienny (od 28 maja 2018 r. do 3 września 2019 r.). utworzony: 3 września 2019 r., o godzinie 22:00 GMT - Uwaga: Wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

W 2014 r. wartość FGBL wzrosła o 12,3%, w 2015 r. wzrosła o 1,3%, w 2016 r. wzrosła o 3,6%, w 2017 r. spadła o 1,5%, w 2018 r. wzrosła o 1,1%, co oznacza że po pięciu latach wzrosła o 17,9%.

Sprawdź najbardziej konkurencyjne warunki Admiral Markets na #Bund i zacznij handlować już od 3 ticków. Aby przetestować ofertę Admiral Markets FGBL w połączeniu ze strategią opisaną powyżej, zarejestruj bezpłatny rachunek demo już dziś i poznaj rzeczywisty rynek bez ryzyka!

rachunek demo


INFORMACJE O MATERIAŁACH ANALITYCZNYCH:

Podane dane dostarczają dodatkowych informacji dotyczących wszystkich analiz, szacunków, prognoz, spekulacji, przewidywań, przeglądów rynku, prognoz tygodniowych lub innych podobnych ocen lub informacji (zwanych dalej "Analizą") publikowanych na stronie internetowej Admiral Markets. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych należy zwrócić szczególną uwagę na następujące kwestie:

1. Jest to komunikat marketingowy. Treści publikowane są wyłącznie w celach informacyjnych i w żaden sposób nie mogą być interpretowane jako doradztwa lub rekomendacji inwestycyjnej. Nie została ona przygotowana zgodnie z wymogami prawnymi mającymi na celu promowanie niezależności badań inwestycyjnych i nie podlega żadnemu zakazowi zajmowania się rozpowszechnianiem badań inwestycyjnych.

2. Każda decyzja inwestycyjna jest podejmowana indywidualnie przez każdego klienta, natomiast Admiral Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z takiej decyzji, niezależnie od tego, czy została podjęta w oparciu się o Analizę, czy też nie.

3. W celu ochrony interesów naszych klientów i obiektywności Analizy, Admiral Markets ustanowił odpowiednie wewnętrzne procedury zapobiegania konfliktom interesów i zarządzania nimi.

4. Analiza jest przygotowywana przez niezależnego analityka Jitana Solanki - niezależny współtwórca (zwanego dalej "Autorem") na podstawie osobistych szacunków.

5. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić, że wszystkie źródła Analizy są wiarygodne oraz że wszystkie informacje są prezentowane w możliwe najbardziej zrozumiały, terminowy, precyzyjny i kompletny sposób, Admiral Markets nie gwarantuje dokładności ani kompletności jakichkolwiek informacji zawartych w Analizie. Przedstawione dane liczbowe odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, które nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wskaźników.

6. Jakikolwiek rodzaj wcześniejszego lub modelowego wykonania instrumentów finansowych wskazanych w Publikacji nie powinien być interpretowany jako wyraźna lub domniemana obietnica, gwarancja lub implikacja przez Admiral Markets dla jakichkolwiek przyszłych wyników. Wartość instrumentu finansowego może zarówno wzrastać, jak i maleć, przy czym nie gwarantuje się zachowania wartości aktywów.

7. Instrumenty pochodne (w tym kontrakty CFD) mają charakter spekulacyjny i mogą prowadzić do strat lub zysków. Zanim zaczniesz handlować, powinieneś upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.