76% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator CySEC efsa fca

Strategia - Tradowanie SP500 za pomocą Open Range Breakout

Sierpień 30, 2019 09:44

Po tym, jak 31 lipca amerykański bank centralny Fed obniżył stopy procentowe o 25 punktów bazowych dzień później nowe cła od września nałożył prezydent USA Donald Trump co wywołało to kolejną falę dyskusji i sporów dotyczących wojny handlowej USA z Chinami.

W rezultacie zmienność wzrosła do najwyższych poziomów od początku roku i przez kilka dni przewagę dało się przypisać krótkiej stronie rynku, także z perspektywy gry intraday.


Źródło: Admiral Markets MT5 z dodatkiem MT5-SE Wykres SP500 CFD dzienny (od 18 maja 2018 r. do 19 sierpnia 2019 r.). utworzony: 19 sierpnia 2019 r., o godzinie 22:00 GMT - Uwaga: Wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują uzyskania podobnych w przyszłości.

W 2014 r. wartość SP500 CFD wzrosła o 11,39%, w 2015 r. spadła o -0,73%, w 2016 r. wzrosła o 9,54%, w 2017 r. wzrosła o 19,42%, w 2018 r. spadła o -6,24 %, co oznacza, że po pięciu latach indeks wzrósł o 36,8%.

Widząc te statystyki, możesz dojść do wniosku, że traderzy wielokrotnie mogliby skorzystać ze spadkowego ruchu cen, np. 14 sierpnia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o przedstawionej poniżej strategii - zarejestruj się już teraz w naszej serii spotkań on Trading Spotlight i dowiedz się o niej w rzeczywistych warunkach rynkowych!

Ale zanim przyjrzysz się bliżej temu setupowi oraz transakcji tego konkretnego dnia, przypomnijmy sobie 3 kroki strategii S&P500 Wybicie z Przedziału Otwarcia (Open Range Breakout):

  1. Zdefiniuj Przedział Otwarcia (Open Range) między 15:30 a 16:15 (CET)
  2. Zidentyfikuj przewagę: na podstawie 15-minutowej EMA (10)

SP500 CFD znajduje się powyżej > pozycje długie,

SP500 CFD znajduje się poniżej > pozycje krótkie

3. Traduj Wybicie z Przedziału Otwarcia (Open Range Breakout) w kierunku zidentyfikowanej przewagi

Stop znajduje się powyżej/poniżej górnego/dolnego poziomu przedziału (= 1R), Take Profit: „Time Take Profit", co oznacza, że transakcja jest dokonywana ręcznie o 21:50 (CET), jeśli nie została wcześniej zamknięta przez stop.

Poniżej przejdźmy razem przez te trzy kroki i zobaczmy, jak ten setup przebiegał 14 sierpnia:

  1. Maksimum i minimum między 15:30 a 16:15 (CEST) można określić na 2 872,8 i 2888,5 punktów, więc Przedział Otwarcia (Open Range) wynosi 2872,8 - 2888,5

Źródło: Admiral Markets MT5 z dodatkiem MT5-SE SP500 CFD wykres 15-minutowy (od 13 sierpnia 2019 r. do 15 sierpnia 2019 r.). utworzony 19 sierpnia 2019 r., o godzinie 12:00 czasu GMT - Uwaga: Wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują uzyskania podobnych w przyszłości.

2. Jak widać na powyższym wykresie, SP500 CFD od początku był handlowany poniżej EMA (10) na wykresie o interwale 15-minutowych (fioletowa linia). Sprawiło to, że można było zagrywać tylko pozycje krótkie i to tylko wtedy, gdy SP500 CFD wyszedłby w dół z Przedziału Otwarcia (Open Range).

Źródło: Admiral Markets MT5 z dodatkiem MT5-SE SP500 CFD wykres 15-minutowy (od 13 sierpnia 2019 r. do 15 sierpnia 2019 r.). utworzony 19 sierpnia 2019 r., o godzinie 12:00 czasu GMT - Uwaga: Wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują uzyskania podobnych w przyszłości.

3. Jak widać na powyższym wykresie, SP500 CFD wyłamał się ze swojego Przedziału Otwarcia (Open Range) w dół i w kolejnych minutach i godzinach poruszał się w kierunku wybicia.

Stop loss został umieszczony nad maksimum Przedziału Otwarcia (Open Range), co tworzyło ryzyko wynoszące 15,7 punktu.

Ponieważ setup ten działa z funkcją Time Stop Out/Take Profit (Take Profit czasowy) w przypadku, gdy pozycja nie zostanie zamknięta przez stop w ciągu dnia, jest ona zamykana ręcznie o 21:50 (CEST).

Postępując zgodnie z tą zasadą, zrobiliśmy to i wykonaliśmy transakcję na poziomie 2 840 punktów, co zaowocowało zyskiem z tego dnia w wielkości 32,8 punktu oraz współczynnikiem zysku 32,8 : 15,7 punktu = 2,1: 1.

Sprawdź nasz wyjątkowo konkurencyjne warunki na DAX30 CFD i zacznij handlować na DAX30 CFD przy spreadzie o wynoszącym 0,8 punktu w głównych godzinach handlu Xetra!

Aby przetestować ofertę DAX w Admiral Markets w połączeniu z opisaną powyżej strategią, zarejestruj się i załóż bezpłatny rachunek demo już dziś i ciesz się rynkiem na żywo bez ryzyka!

rachunek demo


INFORMACJE O MATERIAŁACH ANALITYCZNYCH:

Podane dane dostarczają dodatkowych informacji dotyczących wszystkich analiz, szacunków, prognoz, spekulacji, przewidywań, przeglądów rynku, prognoz tygodniowych lub innych podobnych ocen lub informacji (zwanych dalej "Analizą") publikowanych na stronie internetowej Admiral Markets. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych należy zwrócić szczególną uwagę na następujące kwestie:

1. Jest to komunikat marketingowy. Treści publikowane są wyłącznie w celach informacyjnych i w żaden sposób nie mogą być interpretowane jako doradztwa lub rekomendacji inwestycyjnej. Nie została ona przygotowana zgodnie z wymogami prawnymi mającymi na celu promowanie niezależności badań inwestycyjnych i nie podlega żadnemu zakazowi zajmowania się rozpowszechnianiem badań inwestycyjnych.

2. Każda decyzja inwestycyjna jest podejmowana indywidualnie przez każdego klienta, natomiast Admiral Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z takiej decyzji, niezależnie od tego, czy została podjęta w oparciu się o Analizę, czy też nie.

3. W celu ochrony interesów naszych klientów i obiektywności Analizy, Admiral Markets ustanowił odpowiednie wewnętrzne procedury zapobiegania konfliktom interesów i zarządzania nimi.

4. Analiza jest przygotowywana przez niezależnego analityka Jitana Solanki - niezależny współtwórca (zwanego dalej "Autorem") na podstawie osobistych szacunków.

5. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić, że wszystkie źródła Analizy są wiarygodne oraz że wszystkie informacje są prezentowane w możliwe najbardziej zrozumiały, terminowy, precyzyjny i kompletny sposób, Admiral Markets nie gwarantuje dokładności ani kompletności jakichkolwiek informacji zawartych w Analizie. Przedstawione dane liczbowe odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, które nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wskaźników.

6. Jakikolwiek rodzaj wcześniejszego lub modelowego wykonania instrumentów finansowych wskazanych w Publikacji nie powinien być interpretowany jako wyraźna lub domniemana obietnica, gwarancja lub implikacja przez Admiral Markets dla jakichkolwiek przyszłych wyników. Wartość instrumentu finansowego może zarówno wzrastać, jak i maleć, przy czym nie gwarantuje się zachowania wartości aktywów.

7. Instrumenty pochodne (w tym kontrakty CFD) mają charakter spekulacyjny i mogą prowadzić do strat lub zysków. Zanim zaczniesz handlować, powinieneś upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.