76% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator CySEC efsa fca

Czy cena Apple spadnie o 30% po zaskakującej obniżce rekomendacji?

Lipiec 18, 2019 10:07

Spowolnienie sprzedaży iPhone'a, spodziewane cięcia produkcji, niepewne relacje handlowe między USA a Chinami - to tylko kilka powodów, dla których jeden z analityków zszokował rynek i obniżył cenę docelową akcji Apple oraz rating do „sprzedaj". Walka z trendem na Wall Street nie jest łatwa, ponieważ akcje Apple od początku roku wzrosły o prawie 50% osiągając poziom 215 USD. Kluczowym pytaniem jest teraz, czy pogląd tego analityka ma jakąkolwiek wartość. Jeśli tak, sytuacja na spółce może się pogorszyć i to szybko.Trading Apple Stock

W tym artykule omawiamy problemy, przed którymi stoi teraz Apple, co może być następstwem w zachowaniu ceny akcji i wskazujemy na możliwe okazje inwestycyjne związane z potencjalnym niepokojem na Wall Street. Zacznijmy!

Obniżka rekomendacji dla Apple: fakty

Jun Zhang z Rosenblatt Securities poinformował w nocie do klientów, że jego firma uważa, że Apple zmniejszyło skalę produkcji iPhone XR w trzecim kwartale ze względu na słabą sprzedaż w drugim kwartale. Ponadto firma uważa również, że sprzedaż innych produktów, takich jak HomePod, AirPod i iWatch, może nie być wystarczająco silna, aby zwiększyć ogólne przychody firmy Apple, co kumuluje się na dość słabe perspektywy dla inwestorów Apple.

Jednak inwestorzy Apple będą skupiać się również na przychodach z usług takich jak Apple News, Apple Music i Apple TV, gdyż uznawane są one za obszary, które mogą zapewnić znaczny wzrost w warunkach spowolnienia sprzedaży iPhone'a. Jednak według Zhanga jego firma uważa, że i te usługi również znajdą się pod presją.

W dniu publikacji noty do klientów, 8 lipca, akcje Apple zakończyły dzień spadkiem o 2%. W ciągu następnych kilku dni akcje odrobiły część strat. Jeśli jednak obniżka ratingu Rosenblatta okaże się skuteczna, to czeka nas długa droga do osiągnięcia sugerowanej przez nich ceny docelowej 150 USD. Licząc od poziomu z dnia wydania rekomendacji oznacza to potencjalny spadek cena akcji Apple o blisko 30%. Co mówią wykresy techniczne? Spójrzmy!

Jak handlować udziałami Apple

Dzięki Admiral Markets możesz spekulować na cenie akcji Apple, korzystając z produktu zwanego CFD lub kontrakt na różnicę. Zasadniczo umożliwia on inwestorom otwarcie długich lub krótkich pozycji na tych akcjach.

Poniżej znajduje się długoterminowy miesięczny wykres ceny akcji Apple, zaczerpnięty z platformy Admiral Markets MetaTrader 5 Web Trader:

Źródło: Admiral Markets MT5 Web Trader, AAPL, miesięczny - Zakres danych: od 1 lipca 2006 r. do 17 lipca 2019 r., utworzony 17 lipca 2019 r., godz. 15:28 BST. - Uwaga: wyniki zanotowane w przeszłości nie gwarantują osiągnięcia podobnych w przyszłości.

Na powyższym wykresie cen widać wyraźnie, że długoterminowy trend jest wzrostowy. Jednak ostatnia wyprzedaż z 2018 r. spowodowała, że cena akcji Apple miała trudności z powrotem do maksimum na 233,42 USD z październiku 2018 r. O ilę w dłuższej perspektywie trend jest wzrostowy, to ostatnie zmiany cen dają mieszane sygnały, a więc zejdźmy na niższe interwały aby spróbować znaleźć coś bardziej wiarygodnego.

Źródło: Admiral Markets MT5 Web Trader, AAPL, dzienny - Zakres danych: od 15 marca 2018 r. do 17 lipca 2019 r., utworzony 17 lipca 2019 r., godz. 15:35 BST. - Uwaga: wyniki zanotowane w przeszłości nie gwarantują osiągnięcia podobnych w przyszłości.

Na wykresie dziennym ceny akcji Apple w chwili pisania trudny jest do przekroczenia poziom opadającej czerwonej linii oporu. Część traderów używa poziomów wsparcia i oporu tylko do analizy, a część używa je również jako obszary do zawierania transakcji, lub oznaczania poziomów docelowych. To, co dzieje się tutaj, będzie ważne dla przyszłego kierunku cen akcji Apple.

Czy kupujący przełamią ten opór, czy też sprzedający przejmą kontrolę i obniżą cenę akcji, jak uważa Rosenblatt Securities? Ważne jest, aby pamiętać, że są inne firmy inwestycyjne, które mają byczy pogląd na cenę akcji Apple. Traderzy mogą wykorzystywać formacje zmian cen, aby określić, czy to kupujący, czy też sprzedający przejmują kontrolę nad rynkiem.

  • Jeśli sprzedającym uda się przejąć kontrolę, mamy długą drogę do poziomu docelowego 150 USD.
  • Jeśli to kupującym uda się przejąć kontrolę, jest sporo do zrobienia, by osiągnąć poziom szczytu na 233,42 USD.

Jak zamierzasz to rozegrać?

Z MetaTrader 5 możesz handlować na wielu klasach aktywów oraz uzyskasz dostęp do doskonałych możliwości tworzenia wykresów, bezpłatnych danych i analiz rynku podawanych w czasie rzeczywistym, najlepszych dostępnych widżetów handlowych i wielu innych! Aby pobrać teraz MetaTrader 5, kliknij na poniższy baner i pobierz go ZA DARMO!

mt5


INFORMACJE O MATERIAŁACH ANALITYCZNYCH:

Podane dane dostarczają dodatkowych informacji dotyczących wszystkich analiz, szacunków, prognoz, spekulacji, przewidywań, przeglądów rynku, prognoz tygodniowych lub innych podobnych ocen lub informacji (zwanych dalej "Analizą") publikowanych na stronie internetowej Admiral Markets. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych należy zwrócić szczególną uwagę na następujące kwestie:

1. Jest to komunikat marketingowy. Treści publikowane są wyłącznie w celach informacyjnych i w żaden sposób nie mogą być interpretowane jako doradztwa lub rekomendacji inwestycyjnej. Nie została ona przygotowana zgodnie z wymogami prawnymi mającymi na celu promowanie niezależności badań inwestycyjnych i nie podlega żadnemu zakazowi zajmowania się rozpowszechnianiem badań inwestycyjnych.

2. Każda decyzja inwestycyjna jest podejmowana indywidualnie przez każdego klienta, natomiast Admiral Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z takiej decyzji, niezależnie od tego, czy została podjęta w oparciu się o Analizę, czy też nie.

3. W celu ochrony interesów naszych klientów i obiektywności Analizy, Admiral Markets ustanowił odpowiednie wewnętrzne procedury zapobiegania konfliktom interesów i zarządzania nimi.

4. Analiza jest przygotowywana przez niezależnego analityka Jitana Solanki - niezależny współtwórca (zwanego dalej "Autorem") na podstawie osobistych szacunków.

5. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić, że wszystkie źródła Analizy są wiarygodne oraz że wszystkie informacje są prezentowane w możliwe najbardziej zrozumiały, terminowy, precyzyjny i kompletny sposób, Admiral Markets nie gwarantuje dokładności ani kompletności jakichkolwiek informacji zawartych w Analizie. Przedstawione dane liczbowe odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, które nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wskaźników.

6. Jakikolwiek rodzaj wcześniejszego lub modelowego wykonania instrumentów finansowych wskazanych w Publikacji nie powinien być interpretowany jako wyraźna lub domniemana obietnica, gwarancja lub implikacja przez Admiral Markets dla jakichkolwiek przyszłych wyników. Wartość instrumentu finansowego może zarówno wzrastać, jak i maleć, przy czym nie gwarantuje się zachowania wartości aktywów.

7. Instrumenty pochodne (w tym kontrakty CFD) mają charakter spekulacyjny i mogą prowadzić do strat lub zysków. Zanim zaczniesz handlować, powinieneś upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.