76% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator CySEC efsa fca

Slack staje się spółką publiczną! Oto, co musisz wiedzieć

Czerwiec 22, 2019 18:30

Slack Technologies Inc, popularna platforma do współpracy pracowników oparta na technologii w chmurze, weszła na rynek publiczny w ramach notowań na giełdzie nowojorskiej pod symbolem giełdowym WORK. Jednakże, w przeciwieństwie do innych wielomiliardowych ofert z tego roku jak Uber czy Lyft, Slack robi to inaczej, wchodząc bezpośrednio do notowań - co bardzo ekscytuje inwestorów.

Spójrzmy na notowania Slacka - debiut ustalony na 20 czerwca 2019 r. - bardziej wnikliwie, co oznaczają one dla przyszłości firmy i jak można skorzystać z oferty publicznej Slack za pośrednictwem Admiral Markets.

Czym jest Slack?

Slack to amerykańska firma informatyczna założona w 2009 roku, która oferuje oparte na chmurze narzędzia do współpracy między osobami zatrudnionymi w jednym miejscu pracy oraz inne usługi online. Firma może pochwalić się ponad 10 milionami aktywnych użytkowników dziennie stale korzystających z jej platformy, na co składa się ponad miliard wiadomości i 50 milionami godzin komunikacji odnotowanych każdego tygodnia. Wiele innowacyjnych i nowoczesnych firm używa Slacka, a wśród nich znajdziesz Trivago, BBC, IBM i TAK! - także Admiral Markets!

Dlaczego Slack wchodzi na rynek bez IPO?

Tradycyjnie, firmy - takie jak Uber i Lyft - wynajmują banki inwestycyjne, aby administrować procesem wejściem na rynek publiczny w ramach pierwszej oferty publicznej (IPO). W takim przypadku miliony dolarów w formie wynagrodzenia zostaną wypłacane bankierom inwestycyjnym i subemitentom za oszacowanie popytu na oferowane akcje, zarządzanie ofertą i cenami, a także cały proces notowań.

Jednakże Slack wybrał inną drogę - wprowadza akcje bezpośrednio do notowań, co oznacza, że nie korzysta z usług banków inwestycyjnych do IPO ani nie emituje nowych akcji. Zatem, jeśli zdecydujesz się na zakup akcji Slacka, będziesz kupował istniejące akcje bezpośrednio od dotychczasowych akcjonariuszy spółki i pierwszych inwestorów. Innymi słowy cenę wyznacza podaż i popyt, która będzie nadzorowana przez animatora rynku Citadel Securities LLC z Morgan Stanley działającym jako doradca.

Bezpośrednie wejście na giełdę nie jest typowym upublicznianiem się spółek, ale było już wcześniej praktykowane choćby przez Spotify, który w ten sposób wszedł na rynek na nowojorskiej giełdzie w 2018 r. Choć początek może być nieco odmienny, decyzja inwestora o tym, czy inwestować, powinna nadal koncentrować się długoterminowych podstawach firmy.

Jak wyglądają finanse Slacka?

Przy podejmowaniu decyzji o zaangażowaniu kapitału posiadanie jak największej ilości danych i informacji jest kluczowe. Oto, co do tej pory wiemy o finansach Slacka z formularza zgłoszenia S-1 w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC):

 • Ponad 95 000 podmiotów płaci za używanie Slacka.
 • 575 największych klientów stanowi 40% łącznych przychodów za ostatni rok obrotowy zakończony 31 stycznia 2019 roku.
 • Ponad 500 000 podmiotów korzysta z bezpłatnego wersji serwisu.
 • 400,6 mln USD przychodów zrealizowano w ostatnim roku podatkowym.
 • Przychody wzrosły o 82% w stosunku do roku poprzedniego.
 • Slack odnotował stratę 140,7 mln USD w ostatnim roku finansowym, w porównaniu z 181 mln USD straty w poprzednim roku.

Jak inwestować w Slack?

Firma w dniu debiutu na koniec sesji została wyceniona na 20 miliardów dolarów z ceną akcji przekraczającą 38 dolarów. Notowania mają to do siebie, że się zmieniają, a więc cena zapewne będzie się wahać - szczególnie w początkowym okresie.

Przyjęcie długoterminowej perspektywy, podobnie jak w przypadku innych inwestorów instytucjonalnych, ma zasadnicze znaczenie przy podejmowaniu decyzji, czy inwestować w Slack. Dzięki Admiral.Invest wkrótce będziesz mógł inwestować w akcje Slacka po ustabilizowaniu się kursu po okresie początkowej zmienności. Możesz także korzystać z innych zalet tego rozwiązania, takich jak:

 • Inwestować w tysiące akcji i funduszy ETF z 15 największych giełd na świecie.
 • Otworzyć rachunek z minimalnym depozytem w wysokości zaledwie 1 € i zainwestuj w akcje od zaledwie 0,01 USD przy minimalnych opłatach transakcyjnych w wysokości tylko 1 USD w przypadku akcji amerykańskich.
 • Otrzymywać bezpłatne dane rynkowe w czasie rzeczywistym, bez opóźnień, bez dodatkowych kosztów.
 • Stworzyć strumień pasywnego dochodu, przyjmując wypłaty dywidend.
 • Skorzystać ze znanej na całym świecie platformy transakcyjnej MetaTrader 5.

Wniosek

Notowania Slacka przyciągają ogromną uwagę z całego świata, ponieważ kolejna wielomiliardowa firma pojawia się w tym roku. Wkrótce akcje Slacka będą dostępne. W międzyczasie kliknij poniższy baner, aby dowiedzieć się więcej o zaletach rachunku Admiral.Invest, dzięki czemu będzie gotowy:

Inwestuj w akcje

INFORMACJE O MATERIAŁACH ANALITYCZNYCH:

Podane dane dostarczają dodatkowych informacji dotyczących wszystkich analiz, szacunków, prognoz, spekulacji, przewidywań, przeglądów rynku, prognoz tygodniowych lub innych podobnych ocen lub informacji (zwanych dalej "Analizą") publikowanych na stronie internetowej Admiral Markets. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych należy zwrócić szczególną uwagę na następujące kwestie:

1. Jest to komunikat marketingowy. Treści publikowane są wyłącznie w celach informacyjnych i w żaden sposób nie mogą być interpretowane jako doradztwa lub rekomendacji inwestycyjnej. Nie została ona przygotowana zgodnie z wymogami prawnymi mającymi na celu promowanie niezależności badań inwestycyjnych i nie podlega żadnemu zakazowi zajmowania się rozpowszechnianiem badań inwestycyjnych.

2. Każda decyzja inwestycyjna jest podejmowana indywidualnie przez każdego klienta, natomiast Admiral Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z takiej decyzji, niezależnie od tego, czy została podjęta w oparciu się o Analizę, czy też nie.

3. W celu ochrony interesów naszych klientów i obiektywności Analizy, Admiral Markets ustanowił odpowiednie wewnętrzne procedury zapobiegania konfliktom interesów i zarządzania nimi.

4. Analiza jest przygotowywana przez niezależnego analityka Jitana Solanki - niezależny współtwórca (zwanego dalej "Autorem") na podstawie osobistych szacunków.

5. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić, że wszystkie źródła Analizy są wiarygodne oraz że wszystkie informacje są prezentowane w możliwe najbardziej zrozumiały, terminowy, precyzyjny i kompletny sposób, Admiral Markets nie gwarantuje dokładności ani kompletności jakichkolwiek informacji zawartych w Analizie. Przedstawione dane liczbowe odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, które nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wskaźników.

6. Jakikolwiek rodzaj wcześniejszego lub modelowego wykonania instrumentów finansowych wskazanych w Publikacji nie powinien być interpretowany jako wyraźna lub domniemana obietnica, gwarancja lub implikacja przez Admiral Markets dla jakichkolwiek przyszłych wyników. Wartość instrumentu finansowego może zarówno wzrastać, jak i maleć, przy czym nie gwarantuje się zachowania wartości aktywów.

7. Instrumenty pochodne (w tym kontrakty CFD) mają charakter spekulacyjny i mogą prowadzić do strat lub zysków. Zanim zaczniesz handlować, powinieneś upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.